بیانیه مهم جامعه مدرسین درباره انتخابات

لتزام به قانون سرلوحه کار نامزدها و هواداران باشد/ انتخابات ۹۲ فصل نوینی در پیشرفت ایران

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور بیانیه‌ای نکاتی را در مورد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری متذکر شد.
خبرگزاری فارس: التزام به قانون سرلوحه کار نامزدها و هواداران باشد/ انتخابات ۹۲ فصل نوینی در پیشرفت ایران

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، متن اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به شرح زیر است:

«إِنَّ اللّهَ یَأْمُرُکُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَکَمْتُم بَیْنَ النَّاسِ أَن تَحْکُمُواْ بِالْعَدْلِ إِنَّ اللّهَ نِعِمَّا یَعِظُکُم بِهِ إِنَّ اللّهَ کَانَ سَمِیعًا بَصِیرًا» سوره نساء آیه ۵۸

ملت شریف و مقاوم جمهوری اسلامی ایران

امروز ایران اسلامی در سایه نعمت بزرگ ولایت، راهبری‌های داهیانه بنیانگذار کبیر انقلاب و خلف صالح ایشان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «مدظله‌العالی» و مجاهدت‌های سی و چهار ساله فرزندان برومند خود به‌رغم همه توطئه‌ها‌، تحریم‌ها و کارشکنی‌های دشمنان مستکبر، به پیشرفت‌های چشمگیر در عرصه‌های مختلف دست یافته و امید ملت‌های مستضعف را به امکان رسیدن به قله‌های عزت و پیشرفت و رهایی از سلطه مستکبران بیش از پیش کرده است.

اکنون که ملت بزرگ ایران در آستانه امتحانی دیگر قرار گرفته است جامعه مدرسین حوزه علمیه قم توجه عموم ملت مسلمان ایران را به نکات ذیل جلب می‌کند:

۱- همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند حضور اکثری مردم، به کشور و نظام اسلامی مصونیت می‌بخشد و روح جدیدى در کالبد کشور، ملت و انقلاب می‌دمد. بنابراین مهمترین مسئله همچون گذشته حضور حداکثری و پرشور مردم فهیم و موقعیت شناس ایران در عرصه سرنوشت ساز انتخابات است.

۲-انتخابات به ویژه انتخابات ریاست جمهوری نقش بسیار مهمی در ادامه راه پرافتخار نظام اسلامی دارد، لذا توجه آحاد مردم به‌ویژگی‌های نامزد اصلح با رهنمود گرفتن از ارشادات رهبر فرزانه انقلاب از اهمیت خاصی برخوردار است.

ایمان و اعتقاد راسخ به خداوند متعال، باورداشتن و پایبندی به انقلاب‌، قانون اساسى و مردم‌، داشتن روحیه‌ مقاوم و تسلیم نشدن در برابر فشارهای خارجی، داشتن تدبیر، حکمت‌، برنامه و نگاه بلندمدت و همه‌جانبه و تهذیب اخلاقی از جمله این ویژگی‌ها است.

۳- نامزدهای انتخاباتی نیز باید با ارزیابی درست از توانایی‌های خود و مقتضیات مسئولیت مهمی که می‌خواهند به‌عهده بگیرند وارد میدان انتخابات شوند.

التزام به قانون، معرفی برنامه‌های خود از طریق تبلیغات سالم‌، دوری از اسراف‌، ندادن وعده‌های کاذب و پرهیز از تخریب دیگران باید سرلوحه فعالیت آنان باشد.

جناح‌ها و گروه‌های‌ موجود کشور و طرفداران‌ کاندیداها نیز از تخریب‌ کسانی‌ که‌ با تشخیص‌ تکلیف‌ وارد میدان‌ رقابت‌ انتخاباتی‌ شده‌ و صلاحیت‌ آنها نیز از سوی‌ شورای‌ محترم‌ نگهبان‌ تأیید می‌شود جداً پرهیز و از سیاه نمایی وضع موجود و تخطئه تلاش‌های انجام شده در دوره‌های مختلف خودداری کنند.

۴- فرد منتخب مردم هم باید با تشکیل دولتی قوی و کارآمد و به‌کار گرفتن نقاط قوت دولت‌های پیشین و پرهیز از نقاط ضعف آنان به‌رفع موانع موجود و حل مشکلات بپردازد و زمینه ساز حماسه اقتصادی در کشور شود.

در این زمینه تبعیت از ولایت فقیه، ارتباط وثیق با مراجع عظام تقلید و علما‌، یاری گرفتن از کارشناسان دلسوز، توجه به ذخایر مادی و معنوی فراوان کشور‌، حرکت در مسیر چشم انداز ۲۰ ساله نظام و پرهیز از شتاب‌زدگی و روزمره فکر کردن در مسائل اقتصادی، توجه به اقتصاد مقاومتی و خودداری از ایجاد تشویش و هزینه تراشی برای مردم از جمله مواردی است که باید وجهه همت رئیس جمهور  منتخب باشد.

۵- برگزاری همزمان انتخابات شوراهای اسلامی در سراسر کشور نیز از اهمیت به سزایی برخوردار است و مردم شریف ایران اسلامی در این مورد نیز همچون انتخابات مهم ریاست جمهوری باید با مشورت و نظرخواهی از افراد زبده، آگاه و معتمد و تحقیق و بررسی، افراد صالح و شایسته را شناسایی کنند و امور اجرایی کشور، شهرها و روستاهای خود را  به دست آنان بسپارند.

۶- همانگونه که رهبر معظم انقلاب هشدار دادند تلاش دشمن برای پرشور برگزار نشدن انتخابات و در صورت ناکامی از بین بردن شیرینی آن همچون انتخابات سال ۸۸ است، بنابراین لازم است همه مردم ایران اسلامی به ویژه نامزدها و هواداران آنها با هوشیاری از قرار گرفتن در طرح و نقشه دشمن پرهیز کنند و با التزام کامل به قانون چه در مرحله تأیید صلاحیت‌ها و چه بعد از مشخص شدن نتایج، حماسه سیاسی مردم را با رفتار صحیح خود تکمیل کنند.

در پایان یاد‌آور می‌شود که مردم فهیم، انقلابی و موقعیت شناس ایران اسلامی نشان داده‌اند که وجود برخی ضعف‌ها و نابسامانی‌های اقتصادی در کشور و مشکلات معیشتی نمی‌تواند در عزم مستحکم آنان در ادامه راه پرافتخارشان خللی ایجاد کند و ان‌شاء‌الله با هوشیاری و حضور همیشگی خود در پای صندوق‌های رای این بار هم فصل جدیدی از قدرت و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی را رقم می‌زنند و با خلق حماسه سیاسی امیدهای دشمنان نظام را به یاس و ناامیدی تبدیل می‌کنند.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

اسامی اعضای کابینه‌ام را اعلام نمی‌کنم/ معرفی تیم کاری کابینه را محدود می‌کند

واعظ زاده در‌گفت‌و‌گو با تسنیم:
اسامی اعضای کابینه‌ام را اعلام نمی‌کنم/ معرفی تیم کاری کابینه را محدود می‌کند
خبرگزاری تسنیم: یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: اسامی کابینه را اعلام نخواهم کرد اما از افرادی که من را حمایت و دعوت به این عرصه کردند، استفاده خواهم کرد.

صادق واعظ زاده‌کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم در خصوص لزوم معرفی تیم کاری و برنامه از سوی‌کاندیداها، اظهار داشت: برنامه بنده کاملا مشخص است و رئوس بعضی از آنها را اعلام کرده و مشروح آن را نیز در روزهای آینده منتشر خواهم کرد.

وی افزود: تیم‌کاری‌ام از شخصیت‌های با تجربه،‌ دانشگاهی،‌ سیاسی، چهره‌های باتجربه و مدیران ارشد‌ی که تجارب خوبی داشته‌اند، در کنار جوانانی که امروز صلاحیت خوبی برای مدیریت‌های عالی پیدا کرده‌اند، تشکیل شده است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: بنده معتقد نیستم‌‌که‌ دولت باید به صورت گروهی،‌ حزبی و باندی تشکیل شود، بلکه باید از همه نیروها استفاده کرد، در این راستا بنده توانایی این را دارم که از نیروی عظیم افراد با تجربه و جوان استفاده کنم.

واعظ زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا افراد اصلی کابینه خود را معرفی می‌کنید، اظهار داشت: اسامی‌آنها را اعلام نخواهم کرد اما از افرادی که از بنده حمایت و برای حضور در این عرصه دعوت کرده‌اند، استفاده خواهم کرد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که دلیل عدم معرفی اعضای اصلی تیم کاری شما چیست؟ افزود: به دلیل اینکه رئیس جمهور متعلق به همه مردم ایران است و باید از همه نیروهای صاحب صلاحیت در همه گروه‌ها استفاده کند، در حال حاضر زمان مناسبی برای معرفی تیم نیست بنابراین وقتی که رئیس جمهور استقرار پیدا کرد، باید از همه نیروها مطابق اصول استفاده کند اما اگر در حال حاضر بخواهد قبل از مشورت با مجلس و قبل از رئیس جمهور شدن، کابینه معرفی کند، این کابینه محدود، حزبی و گروهی می‌شود و بنده به این معتقد نیستم.

فعالیت ۱۸۱۰ بازرس در انتخابات شوراها/ در هر استان ۴۰ بازرس به شکایات رسیدگی می‌کنند

معاون بازرسی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها خبر داد
فعالیت ۱۸۱۰ بازرس در انتخابات شوراها/ در هر استان ۴۰ بازرس به شکایات رسیدگی می‌کنند
خبرگزاری تسنیم: معاون بازرسی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها گفت: بازرسان باید بدون در نظر گرفتن سلایق شخصی و منطقه‌ای فقط به سلامت انتخابات فکر کنند و از هرگونه دخالت در انتخابات پرهیز کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، منصور آرامی معاون بازرسی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در نشست بازرسان این شورا در سخنانی، گفت: پرداختن به مقوله حماسه سیاسی در این دوره از انتخابات برای ما یک وظیفه است و باید آن را در این انتخابات مدنظر قرار دهیم.

وی ادامه داد:‌ نامگذاری امسال به نام “حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی” از سوی رهبر معظم انقلاب، نشان‌دهنده بصیرت و بینشی است که ایشان نسبت به مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی دارند و ما نیز وظیفه داریم تا در برگزاری هرچه باشکوه‌تر انتخابات، اهداف آن را محقق کنیم.

معاون بازرسی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در ادامه افزود: نگاه و برداشت و دقت ما باید بر روی حماسه سیاسی متمرکز باشد. باید به سلامت انتخابات توجه کنیم، زیرا سلامت در انتخابات حماسه سیاسی را محقق می‌کند.

آرامی در ادامه اظهار داشت:‌ باید زمینه‌ای را  فراهم کنیم که مردم با شور و هیجان پای صندوق‌های رای حاضر شوند تا ما شاهد مشارکت حداکثری و یا حتی صددرصدی مردم در انتخابات شوراها و همینطور ریاست‌جمهوری باشیم.

وی در ادامه به تعداد بازرسان انتخابات شوراها اشاره کرد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، حدود ۱۸۱۰ بازرس برای انتخابات شوراها در سراسر کشور در نظر گرفته‌ایم که در استانها به طور متوسط بین ۳۰ تا ۴۰ بازرس داریم که آنها وظیفه رسیدگی به شکایات را بر عهده دارند.

معاون بازرسی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها تاکید کرد: ما در برگزاری انتخابات هم وظیفه شرعی در راستای تحقق اهداف حماسه‌سیاسی و هم وظیفه رعایت قانون را بر عهده داریم. قرار شده جلسات توجیهی در استان‌ها توسط بازرسان ویژه برای برقراری سلامت انتخابات برگزار شود.

آرامی در ادامه افزود: کار بازرسان دخالت در انتخابات نیست، بلکه بازرسان فقط گزارش تخلفات احتمالی را گزارش می‌دهند و با هماهنگی هیئت نظارت استان کار پیگیری کرده و به شکایات رسیدگی می‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: بازرسان باید بدون در نظر گرفتن سلایق جناحی، فکری و یا منطقه‌ای فقط به فکر برگزاری انتخابات سالم و پرشور باشند.

انتخاب ابوترابی با حکمیت مهدوی کنی بود/ ثبت‌نام دسته‌جمعی دولتی‌ها هدایت شده بود

ولایتی:
انتخاب ابوترابی با حکمیت مهدوی کنی بود/ ثبت‌نام دسته‌جمعی دولتی‌ها هدایت شده بود
خبرگزاری تسنیم: عضو ائتلاف پیشرفت تاکید کرد: شنیده ام از میان اعضای ائتلاف پنجگانه، یک نفر یک رای و دو نفر دیگر دو رای آورده اند و در نهایت آیت الله مهدوی کنی حکمیت کرده اند و به حضور حجت‌الاسلام ابوترابی به خاطر روحانی بودن رای داده اند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی‌ولایتی، دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی که شنبه شب در جمع دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) حضور یافته بود، در سخنانی با تشریح فضای سیاسی و انتخاباتی کشور گفت: امیدواریم با توافق اصولگرایان، در نهایت یک نفر بالا بیاید و صحنه را به نفع معتقدین اصلی به نظام به پیروزی برساند.

وی با تشریح شرایط انتخاب اعضای کابینه خود به ویژگی هایی چون تدین افراد، تجربه و تقوا اشاره کرد و افزود: باید مدیریت کلان در اختیار افرادی با تجربه باشد و در کنار آن، از افراد جوان و با تحصیلات عالیه و صاحب ابداع استفاده کنیم.

ولایتی از دیگر موضوعات مهم در انتخاب کابینه خود را مشورت پذیر بودن افراد دانست و گفت: مدیران باید با استفاده از افراد صاحب نظر، کمیسیون های مشورتی ایجاد کنند و در عین حال، رعایت اعتدال را نیز داشته باشند.

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی در خصوص علت حضور خود در این دوره از انتخابات گفت: هر کس در هر دوره ای احساس کند می تواند اداره کشور را بر عهده بگیرد، وظیفه شرعی دارد تا خود را عرضه کند و بنده به این نتیجه رسیده ام که در صورت عبور از مراحل مقدماتی، می توانم برخی از این مسئولیت ها را بر عهده بگیرم.

وی با اشاره به روز آخر ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری گفت: با شرایط اخیر بخصوص با اتفاقات امروز بعد از ظهر، هر کس که کاری از او بر می آید باید به میدان بیاید و اگر غیر از این باشد خالی کردن صحنه است.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اشراف خود به شرایط داخلی و خارجی گفت: با این اوصاف، بر این باورم از عهده این کار بر می آیم.

ولایتی با اشاره به اینکه پرچمدار اتحاد اصولگرایان بوده چراکه احساس می کرده ممکن است در بین اصولگرایان تفرق پیش بیاید، افزود: در حالی که طرف مقابل ما – یعنی جبهه اصلاح طلبان و دولت موجود که داعیه دارند- کاملا منسجم عمل می کند، بنده ائتلاف سه گانه را با دعوت از دیگر افراد، شکل دادم.

این صاحب نظر مسائل سیاسی با اشاره به قضایای عصر امروز گفت: همانطور که دیدید هر کس در دولت بود، امروز برای ثبت نام آمده بود و فکر می کنیم همه اتفاقات هدایت شده است. صحنه تا امروز برای ما کاملا روشن نبود و فکر نمی کردیم نیم ساعت آخر ثبت نام چنین هجومی شود.

وی تصریح کرد: ما همه باید به انسجام برسیم تا امکان اداره این وضع تحت مدیریت رهبر انقلاب را پیدا کنیم و اتفاقات اخیر نشان داد تدبیر ائتلاف اصولگرایان درست بوده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: به هیچ وجه از عزم خود کوتاه نمی آییم و تصمیم گرفته ایم نگذاریم آنهایی که با رهبری نظام زاویه دارند، امور کشور را به دست بگیرند.

مشاور مقام معظم رهبری همچنین در پاسخ به سوالات دانشجویان، موضع گیری خود و سایر اعضای ائتلاف پیشرفت را تشریح کرد و در جواب به سوال آنها در خصوص موضع گیری‌های آیت الله هاشمی در آن دوران گفت: ایشان موضعی که باید می گرفت را نگرفت و رهبری را در آن شرایط همراهی نکرد.

ولایتی در تشریح ضرورت وحدت و همراهی اصولگرایان نیز گفت: باید طوری برنامه ریزی کنیم تا مقابل دو طیفی که به تمام امکانات داخلی و خارجی مجهزند پیروز شویم و سعی خواهیم کرد تا جایی که می‌شود اصولگرایان را دور هم جمع کنیم.

وی افزود: بنده پرچم‌دار تجمع اصولگرایان هستم و در مجلس هشتم با ائتلاف ۵+۶ صحنه را با رهنمود پیشکسوتان و اصولگرایان مدیریت کردم و به همین خاطر اصولگرایان در مجلس هشتم و نهم اکثریت آرا را در اختیار گرفتند.

برخی دانشجویان درباره ملاک بودن یا نبودن نظرسنجی ها سوال کردند که ولایتی در پاسخ با اشاره به اینکه برخی افرادی که در نظرسنجی ها رای بیشتری دارند، در معیارهای ارزشی نمی‌گنجند، گفت: تصمیم بر این است هر سه نفر به فعالیت خود ادامه دهند تا رای اصولگرایان به حد قابل قبولی برسد و در نهایت بر پایه نظر جامعتین، یک نفر از اصولگرایان بالا بیاید و وقتی علما نیز تایید کنند، این تایید رای‌آور خواهد بود.

وی همچنین از پیشنهاد خود به صداوسیما سخن گفت که بر اساس آن، هر سه عضو ائتلاف در مناظره ها در یک سو قرار بگیرند و گروههای مقابل در طرف دیگر تا ائتلاف سه نفره، هم افزایی داشته باشد.

ولایتی در خصوص امکان اضافه شدن نفرات جدید به ائتلاف سه نفره و تحلیل حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی در انتخابات نیز گفت: درهای ائتلاف باز است و تا پیش از این نمی دانستیم که آقای جلیلی وارد می شود و اگر جامعتین به هر نتیجه ای برسند ما تبعیت می کنیم و برای فرد منتخب تبلیغ هم می‌کنیم.

وی درباره نحوه انتخاب نفر برگزیده ائتلاف ۵ نفره نیز گفت: خبر دقیق ندارم و تنها شنیده ام از این ۵ نفر، یک نفر یک رای و دو نفر دیگر دو رای آورده اند و در نهایت آیت الله مهدوی کنی حکمیت کرده اند و به حضور حجت الاسلام ابوترابی به خاطر روحانی بودن رای داده اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوالات دانشجویان درباره سطح زندگی کارگزاران نظام نیز گفت: نباید افراط دیده شود و اشرافی زندگی کردن صحیح نیست و زندگی من نیز در سطح متوسط جامعه است.

این کارشناس مسائل بین المللی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مردم ما در شرایط مناسب اقتصادی زندگی نمی کنند، افزود: ظرف چند هفته و روز، ثروت بخشی از افراد به نصف کاهش یافته ارزش پول ملی سقوط آزاد کرده و قیمت ها افزایش یافته است.

وی با تحلیل آمارهای مربوط به افزایش نقدینگی در جامعه گفت: برای دردهای فوری جامعه، برنامه ای ۱۰۰ روزه در نظر گرفته ایم تا جلوی این تورم موجود گرفته شود و اقدامات حمایت از تولید را نیز با دادن تنفس مالیاتی و پرداخت اقساط به کارگاههای کوچک برای رونق گرفتن تولید در مرحله اول و کنترل واردات و قاچاق و نیز اجرای کامل برنامه پنجم توسعه نیز مد نظر است. در مرحله دراز مدت نیز دست برداشتن دولت از تصدی گری بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی و تبدیل اقتصاد توزیعی – مصرفی به اقتصاد مبتنی بر حمایت از تولید مد نظر خواهد بود.

ولایتی با معرفی تیم اقتصادی محمد نهاوندیان به عنوان همکاران اقتصادی خود،گفت: اگر بنده منتخب اصولگرایان باشم، سایر همکاران خود را بر اساس ملاک های مشخص معرفی خواهم کرد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در پاسخ به سوال دانشجویان درباره نحوه مدیریت موضوع هسته ای گفت: در بحث هسته ای، رهبری تصمیم گیر اصلی است و ایشان مسئله هسته ای را از دست برخی بازیگران سیاسی نجات دادند. مقاومت ما نیز برای از دست ندادن این دستاورد عظیم است و اگر حاصل آن افزایش تحریم ها باشد یک جای کار اشکال دارد.

وی خاطرنشان کرد: در مدتی که خدمت رهبر انقلاب هستم، چند ماموریت از این نوع انجام داده ام که برخی مواقع تا آستانه حل قضیه نیز پیش رفته ایم و نشان داد اجرای تدابیر ایشان می تواند مسائل و تحریم ها را حل کند.

چهره‌های شاخص ثبت‌نام‌کننده در انتخابات یازدهم چه کسانی هستند؟

چهره‌های شاخص ثبت‌نام‌کننده در انتخابات یازدهم چه کسانی هستند؟
خبرگزاری تسنیم: سرانجام پنجمین و آخرین روز ثبت نام از داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، سرانجام پنجمین و آخرین روز ثبت نام از داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به پایان رسید.

فرایند ثبت‌نام از داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری از روز سه‌شنبه (۱۷ اردیبهشت ماه) آغاز و تا ساعت ۱۸ امروز شنبه( ۲۱ اردیبهشت) ادامه داشت.

در اولین روز ثبت‌نام‌ها، ۷۵ داوطلب ریاست‌جمهوری برای ثبت‌نام در انتخابات، به خیابان فاطمی رفتند. شناخته شده‌ترین چهره‌های روز اول انتخابات به ترتیب زمان ثبت‌نام صادق واعظ‌زاده، کامران باقری لنکرانی، مصطفی کواکبیان، حجت‌الاسلام حسن روحانی و محمد سعیدی‌کیا بودند.

در روز دوم نیز تعداد متقاضیان ورود به پاستور با ریزش کمی چهره‌ها و داوطلبین مواجه شد. در این روز جمعاً ۶۹ نفر به وزارت کشور مراجعه کردند که در میان این داوطلبین، ۲ زن نیز وجود داشتند. در این روز تنها چهره شناخته شده، حسن سبحانی استاد دانشگاه و نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی بود.

در روز سوم ثبت‌نام کاندیداها ۹۹ نفر در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور یافتند. در میان این تعداد، چهره‌های شناخته شده‌ای همچون شهرام علمداری رئیس سابق اورژانس کشور، سیدمحمد غرضی وزیر دولت‌های موسوی و هاشمی، روح‌الله احمدزاده‌ کرمانی رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی، حجت‌الاسلام علی فلاحیان وزیر اطلاعات دولت هاشمی و حجت‌الاسلام محمدباقر خرازی دبیرکل حزب‌الله ایران نیز حضور داشتند.

در روز چهارم نیز محمدرضا عارف، غلامعلی حدادعادل، اکبر اعلمی، علیرضا زاکانی، علیرضا علی‌احمدی و محسن رضایی چهره‌های مطرح داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری بودند.

روز پنجم و آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبین ورود به پاستور شلوغ‌ترین روز ثبت‌نام‌ها بود. در این روز  تا ساعت ۱۳، ۸۹ نفر برای ثبت نام به وزارت کشور رفتند.

آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری هم در حالی به پایان رسید که ثبت‌نام چهره‌های مشهور سیاسی روز پرترافیکی را برای ستاد انتخابات کشور رقم زد.

در این روز چهره‌هایی همچون داوود احمدی‌نژاد، محمدباقر قالیباف، جواد اطاعت، پرویز کاظمی، ابوترابی‌فرد، علی‌اکبر جوانفکر، ابراهیم اصغرزاده، ابوالحسن نواب، طهماسب مظاهری، مسعود پزشکیان، علی‌اکبر ولایتی، احمد کاشانی، منوچهر متکی، محمد شریعتمداری، رامین مهمانپرست، سعید جلیلی، محمدحسن قدیری ابیانه، صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم، داوطلب ورود به پاستور شدند.

آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبین جلوس بر صندلی پاستور به کمتر از ۳۰ دقیقه پایانی رسیده بود که به ناگاه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و اسفندیار رحیم‌مشایی وارد ستاد انتخابات کشور شدند و در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند.

محمد شریعتمداری به نفع هاشمی رفسنجانی کنار می‌رود

سخنگوی ستاد شریعتمداری در‌گفت‌و‌گو با تسنیم:
محمد شریعتمداری به نفع هاشمی رفسنجانی کنار می‌رود
خبرگزاری تسنیم: سخنگوی انتخاباتی محمد شریعتمداری، از کناره‌گیری شریعتمداری به نفع هاشمی رفسنجانی خبر داد و گفت: با موافقت هاشمی برنامه‌ها و تیم شریعتمداری در اختیار او قرار خواهد گرفت.

محسن بهرامی سخنگوی انتخاباتی محمد شریعتمداری در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به این سؤال که آیا شریعتمداری با حضور هاشمی‌رفسنجانی از صحنه انتخابات کناره‌گیری خواهد کرد یا نه؟ گفت: مرد است و حرفش؛ همانطور که شریعتمداری بارها گفته بود در صورت کاندیداتوری هاشمی رفسنجانی به نفع او کناره‌گیری خواهد کرد و همین اتفاق هم خواهد افتاد، امروز شریعتمداری به دیدار هاشمی می‌رود و درباره همکاری‌های آینده با هم بحث و گفت‌و‌گو می‌کنند.

وی افزود: وقتی کاندیدایی به نفع کاندیدای دیگر کناره‌گیری می‌کند، ستاد‌ها و برنامه‌های آن در اختیار کاندیدای اصلی قرار می‌گیرد، از این‌رو محمد شریعتمداری برنامه‌های خود را تنظیم کرده ‌و حتی ستادهای مردمی وی شکل گرفته بود و شخص شریعتمداری تاکید کرده بود که پس از اعلام نتایج انتخابات این برنامه‌ها را در اختیار رئیس جمهور منتخب قرار می‌دهد لذا از آنجا که هاشمی رفسنجانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد، در صورت موافقت او برنامه‌های شریعتمداری به وی ارئه می‌شود.

این فعال سیاسی همچنین به شکل‌گیری فضای انتخاباتی اشاره‌ کرد و با بیان اینکه پس از پایان ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری، قطب‌بندی انتخابات مشخص شد، اظهار داشت: برای اولین بار دولت بصورت مستقیم و علنی موضع‌گیری خود را در قبال انتخابات و نامزد مورد حمایتش اعلام کرد که این کار کاملاً خلاف قانون است و رئیس جمهور در توجیه این کار از مرخصی خود در روز پایان ثبت‌نام انتخابات خبر داده بود که این توجیه هم غیر منطقی است.

بهرامی ادامه داد: دولت علاوه بر مشایی، چهره‌هایی همچون رحیمی، جوانفکر، خلیلیان و ثمره هاشمی را وارد عرصه انتخابات کرده است تا اگر گزینه اصلی رد‌صلاحیت شد، از یکی از این افراد بعنوان نامزد خود استفاده کند.

وی گفت: همچنین با حضور هاشمی رفسنجانی باید شاهد وحدت در اردوگاه اصولگرایان بمانیم و به احتمال زیاد اصولگرایان یک نامزد واحد را در مقابل هاشمی رفسنجانی قرار خواهند داد که آن نامزد با نظر موافق جامعیتن معرفی می‌شود.

بهرامی با اشاره به حضور نامزدهای مستقل در این دوره از انتخابات تصریح کرد: از بین کاندیداهای مستقل، محسن رضایی بعنوان یکی از نامزدهای شاخص شناخته می‌شود که در این دوره از انتخابات با نامزدهای دیگر رقابت خواهد کرد.

فراماسونری چیست؟

می توان گفت این سؤالی است که افراد بسیاری قادر به پاسخ دادن به آن نیستند و یا اطلاعات دقیقی در این رابطه ندارند. این در حالی است که این تشکیلات و اعضای آن ، تقش مهمی در تاریخ داشته اند و شناخت این تشکیلات،‌ برای ما مسلمانان امری لازم و ضروری است.

کلمه ی ماسون (mason) یعنی بنّا ، فراماسون (free mason) یعنی بنّای آزاد. ماسونری یک تشکیلات منظم جهانی است که بر ارکان دولت های جهان و اکثر وجوه زندگی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جوامع، سلطه یافته است و بسیار هم آزادانه عمل می کند. کسی که عضو فراماسونری است، ماسون یا فراماسون نامیده می شود. ساختمانی که مرکز فعالیت ماسونهاست لژ نام دارد . یکی از بزرگترین اهداف گروه های ماسونی این است که زمینه را برای حکومت فردی از بین ماسون ها با عنوان نمادین ضد مسیح (antichrist = دجال یا ضد مسیح) یا به تعبیر بعضی از گروه های ماسونی، فرعون جدید (new pharaoh) آماده کنند. فراماسونری جمعیتی سرّی است که کسی به راحتی نمی تواند در حریم آن نفوذ کند و اگر هم راه یافت، مکلف است اسرار آن را مکتوم نگه دارد، اما با این وجود کسانی توانستند به حریم آن نفوذ کنند و به اسناد و مدارک مهمی دست یابند و موفق به کشف و افشای اسرار آنها شوند .همه ی این افراد متفق الرای هستند که: (مسئله یک توطئه است که این توطئه از اواخر قرن هجدهم آغاز شده و تا به امروز هم با موفقیت تمام ادامه دارد و هدف نهائی آن ایجاد یک حکومت جهانی (شیطانی) است و برای پیاده کردن آن در سراسر عالم، به یک مبارزه وسیع و بی امان دست زده اند

کتاب (کیته ۳۰۰ کانون توطئه جهانی) نوشته دکتر جان – کولمن ،‌در این زمینه چنین می گوید: (دلیل موجودیت نظامهای پنهانی مانند سلحشوران اورشلیم، سنت جان و مردان میزگرد و گروه میلنر و سایر اجتماعات مخفی ماسونی چه می تواند باشد؟ اینان بخشی از زنجیره گسترده فرماندهی سلطه گری جهانی را تشکیل می دهند که از باشگاه رم، سازمان ناتو، مؤسسه ی سلطنتی بین المللی تا سر سلسله ی توطئه گران ، یعنی کمیته ی ۳۰۰،‌ امتداد دارد. این افراد و گروهها به این اجتماعات پنهان و اسرار آمیز نیاز دارند،‌ چرا که اعمالشان شیطانی است و بایستی از چشم جهانیان دور بماند.

ادامه دارد….

ثبت نام ۶۸۶ نفر در انتخابات یازدهم

 وزیر کشور خبر داد:
ثبت‌نام۶۸۶ نفر در انتخابات یازدهم/ جوانترین داوطلب ۱۹ و مسن‌ترین ۸۷ ساله‌اند
خبرگزاری تسنیم: وزیر کشور گفت: در پایان پنجمین روز ثبت نام جمعاً ۶۸۶ نفر داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شدند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم مستقر در وزارت کشور، مصطفی محمد نجار وزیر کشور در پایان آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبین انتخابات یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری در نشست خبری خود با رسانه‌ها درخصوص تعداد متقاضایان ورود به پاستور گفت: در اولین روز ثبت‌نام داوطلبین انتخابات، ۷۵ نفر، در روز دوم ۶۹ نفر، در روز سوم۹۹ نفر و در روز چهارم ۱۲۳ نفر و مجموعاً ۳۶۶ نفر داوطلب ثبت‌نام در انتخابات یازدهم شدند.

وی با بیان اینکه نخستین گام انتخابات ریاست جکهوری به خوبی و برابر قانون برداشته شد، گفت: در مجموع در انتخابات یازدهم ۶۸۶ نفر در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۶۵۶ نفر معادل ۹۶ درصد را مرد و ۳۰ نفر معادل ۴ درصد را زنان تشکیل می دهند.

وزیرکشور در ادامه اظهارداشت: از این تعداد ۵۳۹ نفر متاهل و ۱۴۷ نفر مجردند؛ جوانترین نامزد ۱۹ ساله و مسن‌ترین نامزد هم ۸۷ ساله هستند.

به گفته نجار ۸۹ نفر معادل ۱۳ درصد از داوطلبان دارای مدرک دکترا،۱۵۳ نفر معادل ۲۲ درصد فوق‌لیسانس، ۲۱۲ نفر معادل ۳۱ درصد لیسانس، ۴ نفر معادل یک درصد تحصیلات حوزوی، ۵۲ نفر معادل ۸درصد فوق‌دیپلم، ۱۱۶ نفر معادل۱۰ درصد دیپلم و ۶۰ نفر هم تحصیلاتشان زیر دیپلم است.

وزیر کشور با اشاره به ترکیب سنی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری گفت: کاندیداهای تا  ۳۰ سال، ۷۸ نفر معادل ۱۱ درصد، کاندیداهایِ ۳۰ تا ۳۵ سال ۶۶ نفر معادل۱۰ درصد، ۳۶ تا ۴۰ سال ۸۶ نفر معادل ۱۳درصد، ۴۱ تا ۴۵ سال ۱۲۵ نفر معادل ۱۸ درصد، ۴۶ تا ۵۰ سال ۱۰۱ نفرمعادل ۱۵ درصد، ۵۱ تا ۵۵ سال ۸۷ نفر معادل ۱۳ درصد، ۵۶ تا ۶۰ سال ۸۳ نفر معادل ۱۲ درصد، ۶۱ تا ۶۵ سال ۳۲ نفر معادل ۵درصد، ۶۶ تا ۷۰ سال ۱۴ نفر معادل ۲ درصد و بالای ۷۰ سال ۱۴ نفر معادل ۲ درصد هستند.

نجار در خصوص تخصص داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: ۲۵ نفر با مدارک پزشکی، ۲۰ نفر وکیل، ۴۵ نفر فرهنگی، ۵۱ نفر ا ستاد دانشگاه، ۳ نفر نماینده مجلس، ۱۴ نفر روحانی، ۹۴ نفر بازنشسته، ۱۸۱ نفر کارمند، ۱۹۸ نفر مشاغل آزاد و همچنین ۳۵ نفر از دانشجویان و افراد فاقد کار در این دوره از انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: کار رسیدگی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان به مدت ۵ روز آغاز می‌شود البته این مهلت می‌تواند تا ۵ روز دیگر ادامه یابد. پس از اتمام کار و بررسی صلاحیت‌ها تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از روز اخذ رای‌گیری ادامه خواهد داشت.

محمد نجار همچنین از دست‌اندرکاران ستاد انتخابات وزارت کشور تشکر کرد و گفت: باید از همکاران خودم که از داوطلبان ثبت‌نام کرده‌اند تشکر کنم.

وزیر کشور همچنین خطاب به داوطلبان ریاست جمهوری افزود: نامزدها و طرفداران آنها باید به قانون تمکین کنند و از هم اکنون از تبلیغات زودهنگام اجتناب کنند و تبلیغات را در زمان معینی که قانون اعلام کرده محول کنند.

وی انتخابات را عرصه وفاق، اتحاد و پیوند محکم و یکپارچه ملت دانست و گفت: همه با التزام به قانون به جشن بزرگ انتخابات کمک کنید.

محمدنجار در پایان سخنانش در خصوص آخرین وضعیت انتخابات شوراها اظهار داشت: رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در هیئت‌های اجرایی شهرستانها به پایان رسیده است و صورتجلسه آن در اختیار هیئت نظارت شهرستانها قرار گرفته است.

چند سوال در مورد وقایع پیرامون ما

بسم الله الرحمن الرحیم

۱- وقایع جهان امروز را به چه صورت می توان توجیه کرد؟
۲- چرا امروزه مسجدالاقصی کانون توجه ادیان الهی است؟
۳- تلاش های اخیر برای تخریب مسجدالاقصی به چه دلیلی صورت گرفته است؟
۴- با وجود کشورهای پیشرفته ی اقتصادی درجهان (همانند چین و روسیه)، چرا ایران به عنوان دشمن اصلی کشورهای غربی مطرح می شود؟
۵- چرا کشورهایی همچون آمریکا و اسرائیل که داعیه های مذهبی دارند، بیشترین جنایات را در حق بشر مرتکب می گردند، اما کشور کمونیستی مانند چین، کمتر از کشورهای مزبور دست به سرکوب می زند؟
۷- چرا امروزه غرب، مسلمانان را بزرگترین تهدید می شمارد؟
۸- هدف غرب و بخصوص آمریکا، از حضور در خاورمیانه چیست؟
۹- چرا با وجود کشورهای نفت خیزی چون عراق و عربستان، اسرائیل در فلسطین اشغالی لانه گزیده است؟
۱۰- چرا عراق اشغال شده است؟
۱۱- چرا بهاییان مقبره ی بهاء الله در اسرائیل را مقدس ترین مکان می دانند؟
۱۲- چرا مبارزه با اسرائیل وظیفه ی تمامی مسلمین جهان است؟
۱۳- آرماگدون چیست و چرا امروزه مورد توجه قرار گرفته است؟
۱۴- چرا جرج بوش مأموریت خود را در جنگ علیه تروریسم ، مأموریتی الهی می داند؟
۱۵- چرا آمریکا از اسرائیل حمایت کامل می کند؟
۱۶- آمریکا بازیچه ی اسرائیل است یا اسرائیل بازیچه ی آمریکا؟
۱۷- علت دشمنی غرب و اسرائیل با ایران و حزب الله چیست؟

۱۸- و بی پایان چرای دیگر ………

 

 

تمامی این پاسخ های در یک کلمه خلاصه خواهد شد آن پدیده ای نا آشنا به نام فراماسونری است قصد داریم با بررسی تک تک این سوالات و ارائه پاسخی منطقی علاوه بر تعریف فراماسونری شما را با سیاست های کلی آنها نیز آشنا سازیم.

 

خبر رهبر انقلاب از تدارک رسانه‌ای دشمن برای انتخابات ۹۲

شفاف: صفحه ویژه انتخابات پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری امروز اقدام به بازخوانی صحبت های مقام معظم رهبری در دیدار با دست اندرکاران برگزاری انتخابات  در رابطه با تدراک رسانه ای دشمن در انتخابات آتی کرده است.

rahbari-entekhabat

صبح دوشنبه و در فاصله سی و هشت روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، رهبر انقلاب در دیدار جمعی از دست اندرکاران برگزاری انتخابات سال ۹۲ در حسینیه امام خمینی رحمه‌الله فرمودند:

«ما اطلاع داریم که‌ این دفعه هم رسانه‌هاى رسمى و شناخته شده‌ى دشمن از مدتى پیش دارند طراحى میکنند، برنامه‌ریزى میکنند، برنامه‌سازى میکنند، براى اینکه دل مردم را نسبت به انتخابات سرد کنند؛ شروع هم کرده‌اند، منتها برنامه‌ریزى‌شان خیلى وسیع‌تر از این حرفها است؛ میخواهند مردم پاى صندوق نیایند؛ میخواهند مردم در اداره‌ى کشور و مدیریت کشور سهیم نشوند؛ میخواهند مردم در صحنه نباشند؛ لذا تلاش میکنند. اگر حضور مردم نباشد، آنها براحتى میتوانند تهاجم خودشان را چندین برابر کنند. حضور مردم است که به نظام اسلامى و به کشور عزیز ما مصونیت میبخشد. حضور مردم است که عوامل قدرت و قوّت را در درون ما تقویت میکند: علم ما پیشرفت میکند، بصیرت ما پیشرفت میکند، سازوکارهاى مدیریت ما پیشرفت میکند – همچنان که در طول این سالها پیشرفت کرده است – این به خاطر حضور مردم است، به خاطر انگیزه‌هاى مردم است؛ میخواهند این انگیزه‌ها نباشد، لذا سعى میکنند انتخابات را بى‌رونق کنند.»