جلسه شورای مرکزی کانون ۸ آبان ۱۳۹۲

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان خراسان رضوی ساعت شش صبح روز چهارشنبه ۸/۸/۱۳۹۲ در محل اتاق جلسات دانشگاه واحد استان، با تلاوت آیات نورانی قرآن مجید و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» آغاز به کار کرد و سپس آقای آذرباد، ضمن تشکر از حضور اعضا در جلسه، از تمامی کسانی که در راستای اجرای همایش و نمایشگاه سبک زندگی تلاش و فعالیت کردند، تشکر و قدردانی نمود. در این جلسه تمامی اعضا نسبت به نقد و آسیب شناسی همایش و نمایشگاه برگزار شده اقدام کردند و بخش‌های برنامه ریزی، تقسیم کاری، همکاری مراکز و دانشگاه، اشکالات موجود در اجرا، هماهنگی و ناهماهنگی‌ها و … جداگانه مورد بررسی قرار گرفت و هر کدام نظر خود را در باره این موارد اعلام نمودند.

همچنین مقرر شد با توجه به این که موضوع سبک زندگی که توسط رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مطرح شده، دارای ابعاد و زمینه‌های مختلفی است و با نصب العین قرار دادن تجربه موفق این همایش و نمایشگاه، از هم اکنون برای همایش سال بعد فکر بشود. به همین منظور اعضا موظف شدند برای جلسه آینده موضوع پیشنهادی خود را در این خصوص ارائه نمایند تا پس از تصویب، نسبت به تهیه طرح اجرایی آن اقدام گردد.

همایش سبک زندگی برگزار شد

همایش سبک زندگی ایرانی اسلامی با محوریت حجاب و پوشش، صبح روز یکشنبه ۲۸/۷/۱۳۹۲ در محل فرهنگسرای مجموعه فرهنگی کوهسنگی آغاز به کار کرد. در ابتدای این همایش که به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی- کاربردی خراسان رضوی برگزار می شد، آیات نورانی قرآن کریم، توسط یکی از دانشجویان مرکز آموزش علمی- کاربردی شهرداری مشهد به نام آقای انورحسینی، تلاوت شد و سپس سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران نواخته و همراه با صلوات خاصه حضرت امام رضا «علیه السلام» به ساحت قدسی هشتمین پیشوای مسلمانان جهان، عرض ارادت گردید.

آقای مهندس فرهادیان، مسوول کانون بسیج اساتید دانشگاه، اولین کسی بود که در پشت تریبون سالن همایش قرار گرفت و با ذکر سابقه ای از چگونگی شکل گیری بسیج اساتید در کشور و در دانشگاه جامع علمی کاربردی، به تشریح فعالیت های کانون برای حاضران پرداخت. وی همچنین به گوشه ای از فعالیت های صورت گرفته برای برنامه ریزی و اجرای این همایش که آن را می توان اولین و طلایه دار سلسله همایش هایی تحت همین عنوان برشمرد، اشاره کرد و افزود: موضوع سبک زندگی، یکی از مواردی است که پس از طرح آن توسط رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در استان خراسان شمالی، موقعیت زیادی برای کارکردن دارد. ایشان با تشکر از حضور روسای محترم مراکز، اساتید و دانشجویان در این همایش، از همگان خواست در حد بضاعت خود، به این موضوع بپردازند و رسالت دانشگاهیان و نخبگان جامعه را که پرداختن به چنین موضوعات مبنایی و اساسی است را به بهترین وجهی به سرانجام برسانند.

در ادامه فتو کلیپی که در همین رابطه و با بهره گیری از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، تهیه شده بود به نمایش گذاشته شد که بسیار مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

بررسی پوشش و حجاب مورد توجه در کتب ادیان آسمانی و قرآن مجید، عنوان مقاله ای بود که توسط آقای کاظمی کارشناس قرآن و عترت مدیریت فرهنگی کانون بسیج اساتید و مدرس مرکز آموزش علمی- کاربردی تعاون خراسان رضوی، ارائه گردید. ایشان در این مقاله به بررسی وجوه مختلف تفاوت و یا شباهت های موجود در باره موضوع یادشده، در این کتاب های مقدس پرداخت.

آقای گرمه ای مدیر بررسی و تحلیل کانون بسیج اساتید و مدرس درس آشنایی با دفاع مقدس در مراکز مختلف، سخنران بعدی این همایش بود که به بررسی زمینه های شکل گیری انقلاب اسلامی و دشمنی فراوان دشمنان اسلام، برای سرنگونی آن پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی حرف نوی در دنیای سیاست مطرح کرد و این سخن جدید مورد توجه ملت های دنیا قرار گرفت و به همین خاطر ابرقدرتها تحمل دیدن این پیشرفتها را ندارند. طرح تمدن سازی نوین اسلامی و بررسی سبک زندگی که به عنوان اولین گام این امر مهم، باید مورد توجه قرار گیرد، در همین راستا از سوی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مطرح گردیده و تنها دلیل آن، همین نو بودن حرف انقلاب اسلامی است.

سخنران بعدی همایش محقق و پژوهشگر مسائل اجتماعی اسلامی حجت الاسلام و المسلمین دکتر برزگری بود که در باره تمدن سازی نوین اسلامی و الزامات آن و همچنین چگونگی نگاه کارشناسانه و دقیق به سبک زندگی اسلامی ایرانی که مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است، مطالب نو و جدیدی را به سمع حاضران رساند. این مطالب که با شیوایی و به روش جدیدی توسط سخنران، مطرح می شد، بسیار مورد توجه شرکت کنندگان در همایش قرار گرفت.

با رسیدن به زمان اذان ظهر، شرکت کنندگان همایش، در نماز جماعت مسجد مجموعه فرهنگی کوهسنگی شرکت کردند و پس از آن به صورت جمعی برای افتتاح نمایشگاهی که به همت مرکز آموزش علمی- کاربردی تعاون، طراحی و اجرا شده بود، به چهارسوق مجموعه فرهنگی مراجعه کردند و ضمن افتتاح آن به توضیحات کارشناسان، مدیران گروه آموزشی و دانشجویانی که به صورت آکادمیک در کار طراحی و دوخت لباس فعالیت می کنند، گوش فرا دادند. پس از مراسم افتتاح نمایشگاه، شرکت کنندگان به محل آموزش فنی حرفه ای هتلداری مراجعه و با صرف نهار در محل رستوران هتل آن مرکز، پذیرایی شدند.

نمایشگاه جانبی این همایش از عصر همان روز تا پایان روز ۱/۸/۱۳۹۲ برای بازدید استادان، دانشجویان و عموم مردم فعال بود و مورد بازدید این افراد قرار گرفت. تعداد زیادی از اساتید و دانشجویان مراکز آموزش عالی و دانش آموزان مدارس از این نمایشگاه بازدید نمودند. در جریان برگزاری نمایشگاه دانشجویان ضمن فروش برخی از کارهای خود از جمله کیف، مانتو و تابلوهای هنری سفارش کار برای مانتو، چادر و….نیز دریافت نمودند.

جلسه شورای مرکزی کانون ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۲

آخرین جلسه هماهنگی برگزاری همایش و نمایشگاه سبک زندگی ایرانی اسلامی با محوریت پوشش ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۲۶/۷/۱۳۹۲ در محل مسجد جواد الائمه «علیه السلام» منطقه بهاران با حضور برخی از اعضای شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی و با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» برگزار شد. در این جلسه بررسی های نهایی برای اجرای هر چه بهتر همایش انجام گرفت و برنامه اجرایی همایش با توجه به دعوت های صورت گرفته از میهمانان و سخنرانان مراسم، به صورت نهایی به تصویب رسید.

همچنین در این جلسه پیشنهاد شد دبیرخانه دائم سبک زندگی برای پرداختن به محورهای مختلف این موضوع بسیار مهم و اساسی، با محوریت کانون بسیج اساتید در محل دانشگاه استان تشکیل شود و این مأموریت را در مراکز مختلف آموزش عالی به انجام برساند.

 

جلسه شورای مرکزی کانون ۱۷ مهر ۱۳۹۲

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، صبح روز چهارشنبه ۱۷/۷/۱۳۹۲ ساعت ۶ صبح در محل اتاق جلسات واحد استان و با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» و با حضور اعضا و تعدادی از میهمانان محترم تشکیل شد. در ابتدای جلسه آقای آذرباد جانشین کانون، ضمن تشکر از حضور اعضا، نامه ارسالی به مراکز آموزش عالی، در خصوص تعیین و معرفی اساتید و دانشجویان قابل تقدیر و همچنین اعلام مسابقه دلنوشته و مهلت ارسال آثار شرکت کنندگان را قرائت کرده و گزارشی از نوع و میزان کمک­های مراکز، نهادها و سازمان­های مختلف برای برگزاری همایش و نمایشگاه سبک زندگی، توضیحاتی را به جمع ارائه کردند و حاضران نیز نظرات خود را مطرح نمودند.

در این جلسه مقرر شد پس از تعیین لوگوی همایش و آماده سازی بنری به همین مناسبت، لینک ارتباط با کانون توسط مراکز بر روی وب سایتهای مربوطه ایجاد گردد. همچنین در باره تعیین افراد شرکت کننده در همایش توسط مراکز بحث و تبادل نظر شد. و مقرر گردید کلیپ های مناسب با این موضوع توسط سمعی بصری آماده گردد. این جلسه در ساعت ۴۵/۷ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» به پایان رسید.

جلسه شورای مرکزی کانون ۱۰ مهر ۱۳۹۲

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، صبح روز چهارشنبه ۱۰/۷/۱۳۹۲ ساعت ۶ صبح در محل اتاق جلسات واحد استان و با تلاوت آیات نورانی قرآن مجید و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» و با حضور اعضا تشکیل شد. سپس آقای آذرباد جانشین کانون، ضمن تشکر از حضور اعضا، گزارشی از فعالیت­ های انجام گرفته در خصوص برگزاری همایش و نمایشگاه سبک زندگی و هماهنگی­ های صورت گرفته با مراکز آموزش عالی، نهادها و سازمان­ های مختلف و همچنین اعلام نوع و میزان کمک ­های این مجموعه­ ها توضیحاتی را برای جمع ارائه کردند و حاضران نیز نظرات خود را در این خصوص مطرح نمودند.

در این جلسه همچنین در باره برنامه های پیش رو برای فعال تر شدن مراکز و مکاتباتی که در این خصوص صورت گرفته است، توضیحاتی ارائه شد. جلسه در ساعت ۳۰/۷ دقیقه با ذکر صلوات به پایان رسید.