بهار فاطمی

زنده شدن طبیعت پس از پشت سر گذاشتن سرمای زمستان و آغاز سال جدید، نوید بخش زندگی دوباره­ای است که از پس هر ممات یقیناً خواهد آمد و نشان دهنده قدرت لایزال«حی الذی لا یموت» است که قادر به بازسازی خطهای سرانگشت آدمیان نیز می­باشد و به همین خاطر است که فرمود: هر گاه بهار را دیدید، بسیار یاد قیامت کنید.  

فرا رسیدن سال نو، نویدی است بر این که هر چند یک برگ از دفتر ایام عمرمان به اتمام رسید ولی خداوند بزرگ، این فرصت را به ما داده تا همگام با تحویل و تحول روزگار و هم‌قدم با آمدن بهار، بر برگ سفید دیگری از این دفتر، نیک و بد زندگی خویش را ترسیم کنیم. این که سال گذشته را چگونه گذراندیم، چراغی روشن فرا راه ما خواهد بود تا در آینده چه عملکردی داشته باشیم و این مهم جز با استمداد از ذات پاک خداوندی و ادعیه قدسی ذوات مطهر ائمه معصومین«علیهم صلوات الله اجمعین» خصوصاً آخرین ذخیره الهی، حضرت صاحب العصر و الزمان«عجل الله تعالی فرجه الشریف» میسر نخواهد بود. پس با توکل به خداوند متعال و با استعانت از انفاس قدسی این بزرگواران، برای ساختن سال جدید، آگاهانه و پویا گام برداریم.

این سال که ممزوج با عطر یاس خوشبوی نبوی، حضرت فاطمه زهرا «سلام الله علیها» بوده و از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، به فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است را صمیمانه به اساتید و مدرسان گرانقدر، اعضای محترم کانون بسیج اساتید و همه دست اندرکاران سخت‌کوش، باهمت و زحمتکش دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان خراسان رضوی، تبریک و تهنیت می‌گوییم و امیدواریم با همدلی و همکاری سازنده، در محیطی آرام و سرشار از خوبی‌ها، سالی پربار و خوب داشته باشید.

جلسه شورای مرکزی کانون ۲۶ اسفند ۱۳۹۲

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان خراسان رضوی با حضور اعضا روز دوشنبه ۲۶/۱۲/۱۳۹۲ ساعت ۶ صبح در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان خراسان رضوی، با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و صلوات بر محمد و آل محمد «ص» آغاز شد. در این جلسه ابتدا آقای گرمه‌ای مدیر بررسی و تحلیل کانون، از جریانات و اتفاقات سال ۱۳۹۲ تحلیلی ارائه کرده و نتیجه گرفتند که تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی موجود در کشور، اقتصاد مقاومتی است که از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی، ابلاغ گردیده است.

در ادامه جلسه، چارت سازمانی کانون و قسمت‌های بدون متولی و همچنین برنامه‌های سال آینده کانون مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد کمبود واحدهای کانون، از طریق واحد توسعه و برنامه ریزی و از جمع افرادی که اعلام آمادگی کرده‌اند، تأمین و تکمیل گردد.

مقرر شد برخی از جلسات شورای مرکزی در سال آینده با دعوت و یا در حضور علما و فضلای شهر، برگزار گردد.

با توجه به اعلام آمادگی کشت و صنعت جوین برای بازدید اساتید، مقرر گردید برنامه بازدید از این مجموعه اقتصادی در برنامه‌های سال آینده قرار گیرد.

این جلسه در ساعت ۱۰/۸ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» به پایان رسید.

در سوگ یاس

آرامتر برو!  نگاهت را عمیق‌تر کن!  و فضای سینه‌ات را سرشار از عطر یاس این کوچه. آخر اگر روحت را بزرگ کنی اگر حرف آب و زمین را بفهمی،‌ سخنان او را حتی از زبان غبار راه نیز خواهی شنید. غباری که سرگشته است؛ چون باران سخنان فاطمه «س» دیگر آرامش بخش کوچه بنی‌هاشم نیست.

اگر چه زمان به سرعت در گذر است اما آنهایی که قلبشان به عشق ولایت می‌تپد و آنهایی که جانشان را به اکسیر ولایت جلا می‌دهند همواره نجوای یاس را به گوش دل می‌شنوند.

نه! اشکهایت را پاک نکن! بگذار این دلِ ابری از ظلمی که بر اسلام، مسلمین، بنی‌هاشم و فاطمه رفته است، همچنان ببارد .

جلسه شورای مرکزی کانون ۲۱ اسفند ۱۳۹۲

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان خراسان رضوی با حضور اعضا روز چهارشنبه ۲۱/۱۲/۱۳۹۲ ساعت ۶ صبح در محل اتاق جلسات مرکز آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر شماره ۱ با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و صلوات بر محمد و آل محمد «ص» آغاز شد. در این جلسه ابتدا خانم زعفری نژاد گزارشی از جمع بندی فرم‌های همایش بهمن ماه ارائه کردند و مقرر شد قسمت‌های مختلف کانون، فرم های مربوط به خود را دریافت کرده و بر اساس نظرات ارائه شده، اقدام نمایند. در این زمینه یقیناً قسمت طرح و برنامه کانون بسیار فعال باید برخورد کند.

در این جلسه در باره برنامه‌های کانون در سال آینده، بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید تا جلسه آینده که قبل از پایان سال، برگزار خواهد شد، این برنامه‌ها نهایی گردد. همچنین مقرر شد محل استقرار کانون بسیج اساتید در دانشگاه با تابلویی مناسب، تعیین گردد.

ضمناً مقرر گردید به اعضای محترمی که در جلسات سازمانی و تشکیلاتی شورای مرکزی، غیبت بیش از حد مجاز و غیرموجه دارند به صورت مکتوب اعلام گردد و در صورت داشتن عذر برای ادامه حضور، با افراد دیگر جایگزین شوند و به تبع آن سایر قسمت‌های کانون راه اندازی و فعال گردند.

این جلسه در ساعت ۴۵/۷ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» به پایان رسید.

جلسه شورای مرکزی کانون ۱۸ اسفند ۱۳۹۲

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج استادان دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان خراسان رضوی با حضور اعضا روز یکشنبه ۱۸/۱۲/۱۳۹۲ ساعت ۱۸ در محل اتاق جلسات واحد استانی خراسان رضوی با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و صلوات بر محمد و آل محمد «ص» تشکیل شد. در این جلسه ابتدا آقای آذرباد در خصوص نتایج بررسی فرم‌های همایش سازمانی کانون و فعالیت‌های صورت گرفته در این زمینه توضیحاتی دادند و اعضای جلسه نیز نظرات خود را اعلام نمودند.

در ادامه در باره مسائلی مثل راه اندازی یک سامانه مستقل پیامکی برای کانون جهت ارتباط مستقیم با اعضا، برگزاری دوره‌های آموزشی خاص اساتید بسیجی در سال آینده و سایر برنامه‌های کانون در سال آینده، بحث و تبادل نظر شد و به علت عدم حضور سرکار خانم زعفری نژاد مسؤول استخراج و دسته بندی فرم‌های اساتید (حضور در مأموریت اداری)، مقرر شد در جلسه‌ای فوق العاده، این موارد ارائه و بررسی گردد. همچنین مقرر شد واحدهای مختلف کانون، برنامه‌های سال آینده خود را تا قبل از پایان سال، آماده و ارائه نمایند.

جلسه در ساعت ۴۵/۱۹ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» به پایان رسید.