یا فاطمه معصومه

حضرت امام جعفر صادق «علیه السلام»: لَنَا حَرَماً وَ هُوَ قُمُّ وَ سَتُدْفَنُ فِیهِ امْرَأَهٌ مِنْ وُلْدِی تُسَمَّى فَاطِمَهَ مَنْ زَارَهَا وَجَبَتْ لَهُ الْجَنَّهُ. بحار الانوار، جلد ۴۸، صفحه ۳۱۸

برای ما حرمی است و آن قم است و در آینده زنی از فرزندان من به نام فاطمه در آنجا مدفون می گردد هرکس او را زیارت کند بهشت بر او واجب می شود.

وفات کریمه اهل بیت «سلام الله علیهم اجمعین» حضرت فاطمه معصومه «سلام الله علیها» خواهر گرانقدر ولی نعمتمان، حضرت امام رضا «علیه السلام» بر همگان تسلیت باد.

 

ذلت طمع

حضرت امام حسن عسکری «علیه السلام»:
ما أقْبَحَ بِالْمُؤْمِنِ أَنَ تَکُونَ لَهُ رَغْبَهٌ یُذِّلُهُ. تحف العقول، صفحه ۴۸۹
 چه قدر زشت است انسان مؤمن دلبستگى و خواسته اى داشته باشد که او را خوار سازد
.
ولادت باسعادت یازدهمین مهر سپهر سروری و محبوب دل آرای دلبری، حضرت امام حسن عسکری «علیه السلام» پدر بزرگوار سرور و صاحب عصر و دوران، حضرت امام زمان «عجل الله تعالی فرجه الشریف» را به همه مسلمانان جهان، مردم مسلمان ایران اسلامی و اساتید گرانقدر بسیجی اعضای محترم کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی تبریک و تهنیت عرض می کنیم.

جلسه شورای مرکزی کانون ۴ بهمن ۱۳۹۳

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید، با حضور اعضا، ساعت ۱۸ روز شنبه ۴ بهمن ماه ۱۳۹۳ در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع  علمی کاربردی خراسان رضوی، با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و صلوات بر محمد و آل محمد «ص» آغاز شد.

در ابتدای این جلسه آقای آذرباد در باره نامه هایی که از سازمان بسیج اساتید استان برای اعزام اساتید بسیجی عضو کانون به اردوی راهیان نور و سفر شمال، واصل شده بود توضیحاتی ارائه کردند و سپس موضوع برگزاری مراسم گرامی داشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، مطرح گردید و پیشنهادات اجرایی از سوی حاضران در جلسه و مدیران قسمت های مختلف کانون، برای اجرا در آن ایام خجسته، به بحث و تبادل نظر گذاشته شد و مقرر گردید در حد توان و با مشارکت مراکز آموزش عالی و مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، برنامه ها به نحو احسن به اجرا درآید همچنین مقرر گردید این برنامه ها با مشارکت دانشجویی و همانند سایر برنامه های سطح کشور، به صورت خودجوش و مردمی برگزار گردد.

این جلسه در ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» به پایان رسید.

راهیان نور ۹۴

دوره حضور در اردوی راهیان نور : استقرار از ساعت ۱۴ مورخ ۹۳/۱۲/۲۷، خروج تا ساعت ۱۴ مورخ ۹۴/۱/۱۲ می باشد.
ملاحظات:
۱- هزینه ثبت نام به ازای هر یک از افراد خانواده مبلغ ۵۰هزار تومان می باشد. (استاد، همسر و فرزندان مجرد)
۲- در صورتی که اساتید محترم پیش بینی رفت و برگشت را با وسیله نقلیه شخصی یا هر وسیله دیگری دارند به جز مبلغ فوق هزینه دیگری جهت ۵ روز اسکان، تغذیه، پذیرائی، بازدیدها و برنامه های اردو دریافت نخواهد شد.
۳- در صورت درخواست ایاب و ذهاب توسط سازمان بسیج اساتید، لازم است اساتید محترم به تعداد افراد خانواده جهت تأمین بخشی از هزینه ها هر نفر مبلغ ۱۵۰۰۰۰ تومان به حساب سازمان واریز نمایند تا پیش بینی ایاب و ذهاب (مشهد- اهواز و بالعکس) حتی المقدور با قطار انجام شود. (بلیط رفت : ۹۳/۱۲/۲۵از مشهد و بلیط برگشت : ۹۴/۰۱/۰۲ از اهواز)
شماره حساب : ۰۰۱-۱۱۴۵۱۶۹۴-۰۴۰-۶۲۰۶، موسسه مالی اعتباری مهر اقتصاد شعبه ولایت به نام سازمان بسیج اساتید استان خراسان رضوی
۴- پیش بینی تغذیه و پذیرایی بین راه (مشهد- اهواز و بالعکس) برعهده اساتید محترم می باشد.
۵- با توجه به محدودیت در سهمیه اردو و تهیه بلیط، اساتید محترم شایسته است نسبت به معرفی به موقع افراد و واریز وجه اقدام نمایند. اولویت اختصاص سهمیه براساس زمان واریز وجه و ثبت نام در نظرگرفته خواهد شد.
تذکر: با توجه به اینکه تنها قطار برای مسیر موردنظر ۶ تخته می باشد، در صورتی که اساتید مایلند کوپه دربست در اختیار داشته باشند، لازم است هزینه بلیط کل کوپه را واریز نمایند.
۶- به ازاء هر خانواده فقط یک اتاق در مجموعه خوابگاه های دانشگاه شهید چمران اهواز پیش بینی شده است. لذا اختصاص بیش از یک اتاق به هر خانواده به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد.
۷- جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۵۱۳۸۷۶۵۵۸۱ تماس حاصل فرمائید.
۸- در ارتباط با اساتید محترمی که به عنوان سهمیه ذخیره معرفی می شوند ملاک اولویت بندی، تاریخ واریز فیش مبلغ ثبت نام است و هزینه ایاب و ذهاب پس از قطعی شدن اعزام واریز گردد.
۹- اساتید علاقه مند به شرکت در اردوی رهیان نور، فرم ثبت نام را باید در سایت سازمان بسیج اساتید خراسان رضوی با هماهنگی مسئول کانون تکمیل نمایند.

اسکن فیش واریزی در سایت سازمان قسمت ثبت نام راهیان نور آپلود و یا به شماره ۳۸۷۶۵۵۸۰فکس نمایید.

رحمه للعالمین

یکی از اوصاف مهم نبی مکرم اسلام «صلی الله علیه و آله و سلم» آن است که رسول رحمت الهی است. قرآن کریم می‌فرماید: «و ما ارسلناک الا رحمه للعالمین».

امام باقر «علیه السلام» از امیرالمؤمنین «علیه السلام» چنین روایت فرموده است: در زمین دو امان و وسیله نجات از عذاب الهی بود که یکی از آنها برداشته شد، دومی را دریابید و به آن چنگ زنید. اما امانی که برداشته شد رسول خدا «صلی الله علیه و آله و سلم» بود و امانی که باقی مانده استغفار است. خداوند تعالی می‌فرماید: خداوند آنها را عذاب نمی‌کند تا تو در میان آنها هستی و خداوند آنها را عذاب نمی‌کند در حالی که استغفار می‌کنند.

از روایت امام باقر «علیه السلام» وجه امان و رحمت بودن پیامبر «صلی الله علیه و آله و سلم» معلوم گردید. اما بنابر آیه کریمه قرآن او «رحمه‌ للعالمین» است و جهتش آن است که آنچه را موجب سعادت ابدی مردم است برای آنها آورده و این حتی برای کفار و مشرکان نیز رحمت محسوب می‌گردد، زیرا به ‌مثابه سفره‌ای است از طعام گسترده برای همۀ جهانیان، اعم از مؤمن و کافر، ولی بعضی از مردم از غذاهای معنوی آن استفاده نمی‌کنند.

توهین به پیامبر مهر و مهربانی

یا رسول الله «ص»!

ای به فدای صبر و تحملت که در طول زندگی، با ناملایمات و مصائب فراوانی روبرو گشتی و نه تنها لب به شکوه نگشودی، بلکه همواره نگران حال امت خویش بوده و برای پس از خود، دلواپسی ها آزارت می داد. آن قدر برای این مردم ناسپاس و قدر ناشناس، غصه خوردی و رنج تحمل کردی که خداوند هم لب به اعتراض گشود و تو را از این همه افسوس خوردن، نهی کرد.

ای رسول مهر و مهربانی!

دل پاک و الهی ات همواره در تپش اعتلا، سربلندی و انسان شدن همه انسانها بود و نگاه نافذت، برای تمامی ابنای بشر، با هر رنگ و شکل و باور، نگران. شبها برای هدایت اینها دعا می کردی و روزها بر رنج بی ادبی و بی حرمتی شان، تحمل.

از اولین روزی که علم دعوت به راه رستگاری را بر دوش گرفتی بر علیه جهالت و نادانی افراد، قد علم کردی و آنها که تحمل شعاع نورانی این فراخوان الهی را نداشتند، عاجزانه چنگ بر چهره خورشید می زدند. در برابر عجز و ناتوانی خویش، چاره ای جز فرافکنی لیاقت و شخصیت خویش نداشتند و باران تهمت و ناسزا، نثار آن وجود نازنین کردند و آن عقل کل و کل عقل را دیوانه و مجنون، نام نهادند.

ای صاحب خلق عظیم و صبر فراوان!

امروز هم که بشر به ظاهر پیشرفت کرده و در علم و تکنولوژی خود را بسیار مدرن و توانمند احساس می کند، هیچ تفاوتی با آن بادیه نشینان بی سواد و جاهل، نکرده بلکه گوی سبقت را در جهالت از آنها ربوده است. اینها نیز بی طاقت از نفوذ آیینی که وجود پاکت را فدای پیشرفت و اعتلای آن کردی، جسارت و توهین به ساحت قدسی ات را از اسلاف خویش به ارث برده و به بهانه آزادی بیان، توهین و نامربوط گویی به آن مجسمه ایمان و رحمت واسعه الهی را بنا نهاده اند.

خنده دارترین لطیفه تاریخ را با این حماقت خویش رقم زده و خود نیز متوجه نیستند؛ در جایی که مردم عادی نه، بلکه دانشمندان و پژوهشگران برجسته و آگاه کشورهای خودشان، در باره واژه مجعول و دروغ آشکار هولوکاست، جرأت اظهار نظر و بیان عقاید ندارند، این آزادی بیان ادعایی، خیلی انسان را می خنداند. آزادی بیانی که فقط مجاز است به باورها و اعتقادات مسلمانان، توهین و جسارت کند.

ای پیام آور صلح و دوستی برای تمام بشریت!

امروز شرمنده نفهمی و نادانی هم عصران خود و خجالت زده رفتار نامناسب و دور از انسانیت همنوعان خویش و عذرخواه و سرافکنده بی غیرتی و بی لیاقتی هم کیشانم، در برابر آن شخصیت والا و الهی هستم و از روح بلند و آسمانی ات مدد می خواهم، یاری مان کنی تا این جهالت مدرن را نیز به پایان ببریم و شب ظلمانی جهل و نادانی به صبح امید، پیوند بخورد و دو باره خورشید عالم تاب اسلام، به دست آخرین وصی و فرزند از سلاله پاکت، بر پهنای گیتی، نورافشان و متلألؤ گردد و پرچم پرافتخار توحید که سالها در دست گرفته و برای آن زحمت کشیدی، بر فراز بلندترین قله های جهان، به اهتزاز درآید. بی صبرانه و ملتمسانه، انتظار آن روز بهجت افزا و غرورآفرین را می کشیم.

انتظار

بسوز ای شعله! امشب خاک و خاکستر نشینم کن    

بزن بر ریشه‌ای تیغ جنون، نقش زمینم کن 

دلم از خویش می‌گیرد، کجایی ای هجوم درد؟    

میان این همه اسطوره‌ها زخمی‌ترینم کن 

من از تکرار می‌گویم، از ابهام مداری سرد    

بپیچ ای شعله در من، التهابی آتشینم کن 

کجایی ای غرور گمشده در باورم! برگرد    

و با روح بلند و سخت و سوزانت عجینم کن 

تو که آرام می‌خوانی قنوت گریه‌هایت را    

میان ربنای سبز انگشتت نگینم کن 

دلم با توست ای موعود! ای رؤیای زیبایم    

بگیر این پاره شعرم را، بگیر و شرمگینم کن

جلسه شورای مرکزی کانون با ریاست محترم دانشگاه

جلسه اعضای شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه با ریاست محترم دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، جناب آقای دکتر تشکری، در ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه ۲۴ دی ماه ۱۳۹۳ در محل سالن جلسات دانشگاه و با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و صلوات بر محمد و آل محمد «ص» آغاز گردید.

در این جلسه ابتدا آقای آذرباد ضمن تشکر از اختصاص فرصت به اعضای شورای مرکزی کانون توسط ریاست محترم دانشگاه، گزارشی از فعالیت های صورت گرفته از ابتدای تشکیل کانون تا کنون را ارائه کرد و سپس آقای دکتر تشکری، ضمن ابراز خوشحالی از این که اولین جلسه رسمی و کاری خود را پس از انتصاب به ریاست دانشگاه، با کانون بسیج اساتید برگزار می کند، مطالبی به این شرح به جمع حاضر ارائه نمودند:

* حضور در جمع یک عده که با عنوان بسیج مزین است، بسیار ارزشمند است.

* حساسیت خاص در کلماتی مثل شهید، ایثارگر، بسیج و … وجود دارد که این موضوعات را دارای ارزش و اعتبار خاص کرده است.

* عملکرد ما باید به گونه ای باشد که به این قداست و ارزش، لطمه وارد نکند.

* ما اصولی داریم که به آنها پایبند و معتقد هستیم و این اصول با تغییر مسؤولین و مسؤولیت ها، نباید تغییر کند.

* وقتی کلمه بسیج در کنار واژه استاد دانشگاه قرار می گیرد، اهمیت این موضوع دوچندان می شود و شما که در این مسیر حرکت می کنید باید به این مهم، توجه زیادی داشته باشید.

* حمایت کامل از فعالیت های کانون بسیج اساتید دانشگاه، به عمل خواهیم آورد.

* سعی کنید کارهایی که انجام می شود، نظام یافته، برنامه ریزی شده و خصوصاً ادامه دار باشد.

* کانون بسیج اساتید دانشگاه باید به دنبال تولی گری کارها باشد و تصدی گری و اجرای آن به عهده مراکز باشد تا مراکز علمی کاربردی به همین جهت، فعال و پویا شوند.

* باید دقت نظر در انتخاب افرادی که به عنوان رابط مراکز هستند، داشته باشید.

* جلسات شورای مرکزی کانون را به صورت منظم در دانشگاه برگزار کنید و برای اجرای این مورد، نیاز به هماهنگی با هیچ فردی نمی باشد.

* به هر نحو ممکن به دنبال پویا و فعال کردن کانون بسیج اساتید دانشگاه باشید و بر روی کمکهای مجموعه مدیریت دانشگاه، حساب کنید.

در ادامه، افراد حاضر در جلسه در باره مسائلی مثل: تأثیر روحیه بسیجی داشتن در اجرای همه کارها، برنامه های آتی کانون شامل فعالیت های قرآنی، علمی و پژوهشی، تأثیر مدیریت یکپارچه و تمام وقت ریاست دانشگاه بر فعالیت های دانشگاه، هماهنگی بین بسیج اساتید و بسیج دانشجویی و هم افزایی توان این دو مجموعه در راستای پیش برد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، فعال سازی دفاتر بسیج اساتید در مراکز، برنامه ریزی مناسب برای سال ۱۳۹۴ و … اظهار نظر نموده و مطالبی را بیان کردند.

این جلسه در ساعت ۹:۵۰ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» به پایان رسید.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ایجاد پیوند جدید

126

با عرض سلام و تبریک ایام ولادت باسعادت پیامبر گرامی اسلام و امام جعفر صادق «علیهم السلام» به استحضار اعضای محترم کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی می رساند که بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی، اطلاعات، اخبار و برنامه های مختلف خود را از جمله روز شمار دفاع مقدس را در سایت اطلاع رسانی با عنوان یاران رضا، گردآوری و ارائه کرده است که برای علاقه مندان به این موضوعات، می تواند بسیار مناسب و جذاب باشد. ما نیز برای این که دسترسی شما عزیزان به این پایگاه اطلاع رسانی آسان باشد، لینک آن را در قسمت پیوندهای همین سایت و با عنوان یاد شده قرار دادیم. امید که مورد توجه همه شما عزیزان قرار گیرد.

تبریک انتصاب ریاست محترم دانشگاه

انتصاب شایسته جناب آقای دکتر مرتضی تشکری قوژدی به عنوان ریاست محترم دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان خراسان رضوی را صمیمانه تبریک می گوییم و از خداوند متعال، آرزوی توفیق روزافزون خدمت به جامعه دانشگاهی، برای ایشان داریم. امیدواریم این انتخاب که برگ جدیدی از رایحه خوش خدمت در جوار مضجع نورانی حضرت امام علی بن موسی الرضا «علیه آلاف التحیت و الثناء» برای این برادر بزرگوار ایجاد کرده است، فصل جدیدی از همکاری و هماهنگی بین دانشگاه و کانون بسیج اساتید باشد و باعث رشد و شکوفایی هر چه بیشتر دانشگاه و مجموعه های مرتبط با آن باشد. 

تمامی استادان بسیجی و اعضای شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی ضمن تبریک این انتخاب، آمادگی کامل خود را جهت همکاری همه جانبه با ایشان در راستای تقویت و توسعه نظام آموزشی کشور، اعلام نموده و امیدواریم با مدیریت جهادی و عزمی جزم، سالهای پیش روی خدمت چنان خوب شکل گیرد که مورد رضای خداوند متعال و شادی قلب مقدس صاحب عصر و دوران، حضرت امام زمان «عجل الله تعالی فرجه الشریف» واقع شود.