جلسه شورای مرکزی کانون ۲ اسفند ۱۳۹۳

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان خراسان رضوی، با حضور اعضا، ساعت ۱۸ روز شنبه ۲ اسفند ماه ۱۳۹۳ در محل اتاق جلسات واحد استانی دانشگاه، با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و صلوات بر محمد و آل محمد «ص» جهت ارائه گزارش کارهای انجام گرفته در باره برنامه های دهه مبارک فجر و سایر فعالیت ها، تشکیل و گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در این زمینه، توسط هر کدام از افراد حاضر، به جمع ارائه گردید.

در این جلسه مقرر گردید با توجه به رو به اتمام بودن سال جاری و مطالبه سازمان بسیج اساتید استان و سایر مراجع مرتبط درون دانشگاه، گزارش کاملی از فعالیت­های صورت گرفته در طول سال ۱۳۹۳ تهیه و تدوین شود تا به مراجع ذیربط تحویل و ارسال و نیز برنامه های اجرایی سال آینده توسط قسمت های مختلف، پیشنهاد و ارائه گردد. در همین راستا یکی از اعضای شورای مرکزی موظف گردید نامه درخواست این موارد را برای اعضا ارسال و جمع آوری و جمع بندی آن را انجام دهد.

این جلسه در ساعت ۱۹:۵۰ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» به پایان رسید.

 

زینت پدر

پنجم اسفند ماه مصادف با پنجم جمادی الاول سالروز ولادت باسعادت ثمره پاک عشق الهی، دختر فهیمه و عقیله بنی هاشم، زینت واقعی پدر و جانشین حقیقی مادر، اعجاز صبر و اسطوره استقامت و بردباری، یاور بی همتای سرور و سالار شهیدان در عرصه میدان کربلا، حضرت زینب کبری «سلام الله علیها» و روز پرستار، بر همگان مبارک باد.

شورای مرکزی بسیج اساتید استان

[slideshow_deploy id=’2427′]

شورای مرکزی بسیج اساتید استان خراسان رضوی با حضور اعضا، روز پنج شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ رأس ساعت ۷:۱۵ دقیقه صبح با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» در محل سالن جلسات مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد برگزار شد. در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر نقی زاده در باره صبر و ثبات در راه اعتلای دین مطالبی را مطرح نمودند و سپس آقای احمدآبادی از اخبار و رویدادهای روزهای اخیر، گزیده ای را به سمع حاضران رساندند.

در ادامه آقای دکتر رضایی کرمانی از برنامه های اجرا شده سازمان گزارشی به جمع ارائه نموده و آقای دکتر تشکری ریاست محترم دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در خصوص راهکارهای همکاری دانشگاه با بسیج اساتید و استفاده از فکر و توانمندی های این افراد، مطالبی را مطرح کرده و از اعضای شورای مرکزی بسیج اساتید خواستند که در این راه دانشگاه را یاری کنند.

آقای دکتر سیدین معاون پژوهشی سازمان بسیج اساتید استان نیز که به تازگی این مسؤولیت را پذیرفته اند در سخنانی خواستار فعال شدن کانون ها در مسائل پژوهشی گردیدند.

یادآوری ایام الله

روزهای بهمن که به صفحات پایانی خویش نزدیک می شود، یادآور روزهایی است که به راستی از ایام الله محسوب می شود. آری روزهای پایانی بهمن ماه یادآور عملیات بزرگ والفجر هشت و حماسه اروند و آزادسازی شهر استراتژیک فاو است که در هشت سال حماسه و ایثار، دلاورمردان بسیج آن را خلق کردند.

یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد.

و آتش چنان سوخت بال و پرت را

که حتی ندیدم به جا، خاکسترت را

به دنبال دفترچه‌ی خاطراتت

دلم گشت هر گوشه‌ی سنگرت را

و پیدا نکردم در آن کنج غربت

به جز آخرین صفحه دفترت را

همان دستمالی که پیچیده بودی

در آن مهر و تسبیح و انگشترت را

همان دستمالی که یک روز بستی

به آن زخم بازوی هم‌سنگرت را

همان دستمالی که پولک نشان شد

چو پوشید اسرار چشم ترت را

سحر، گاهِ رفتن زدی با لطافت

به پیشانی‌ام بوسه‌ی آخرت را

و با غربتی کهنه تنها نهادی

مرا، آخرین پاره‌ی پیکرت را

و تا حال می‌سوزم از یاد روزی

که تشییع کردم تن بی‌سرت را

کجا می‌روی؟ ای مسافر، درنگی

ببر با خودت پاره‌ی دیگرت را

بازدید از هوانیروز

ساعت ۹ صبح روز سه شنبه ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۳ مصادف با دهمین روز از دهه مبارک فجر، تعدادی از اعضای شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، به مدت دو ساعت و نیم، برنامه بازدید از هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران را با هماهنگی و همکاری مسؤولان محترم این مجموعه، به اجرا در آوردند. در این برنامه که از قسمت تعمیر و نگهداری انواع بالگردهای نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی آغاز شد، فعالیت های مختلفی که برای این کار توسط پرسنل زحمتکش این قسمت، انجام می گیرد، تشریح شد و به سؤالات مطرح شده افراد حاضر، توضیحات کامل و جامعی توسط مسؤولان مربوطه، ارائه گردید. در ادامه، قسمتهای مختلف از جمله اجرای مأموریت و پرواز بالگردهای کبرا و شبیه ساز پرواز نیز به وسیله شرکت کنندگان مورد بازدید قرار گرفت.

برگزاری جلسه حلقه صالحین

دومین جلسه حلقه صالحین بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، در نیم سال تحصیلی جاری، در ادامه جلسه شورای مرکزی کانون و با حضور حجت الاسلام و المسلمین حکمت نیا، برگزار شد که حدیثی قدسی را مبنای کار قرار دادند، آنجا که خداوند متعال می فرمایند: ای فرزند آدم! هرگز عمل تو خالص نمی شود تا این که تو چهار مرگ را تجربه کنی:

مرگ سرخ: تحمل ستم و دست از اذیت برداشتن. یعنی ستم دیدن و ستم نکردن.

مرگ زرد: تحمل گرسنگی و ناداری.

مرگ سیاه: مخالفت کردن با نفس اماره.

مرگ سفید: گوشه نشینی کردن و عزلت.

ای فرزند آدم توشه ات را زیاد کن که راه طولانی است، طولانی. و وسیله نقلیه ات را مجهز کن که دریا خیلی عمیق است. بارت را سبک کن که راه (پل صراط) باریک است و عملت را خالص کن که حسابرس بصیر و دقیق است و خوابت را برای قبر به تأخیر انداز و فخر و بزرگواری ات را برای ترازوی اعمال باقی بگذار و شهوت و لذت را برای بهشت و راحتی ات را برای آخرت و لذتهایت را برای حورالعین. و تو برای من باش تا من برای تو باشم و به من نزدیک شو با خوار شمردن دنیا و دوری گزین از آتش به خاطر دشمنی با کفار و محبت با دوستان خدا که خداوند اجر نیکوکاران را ضایع نمی کند.

در ادامه جلسه بحث عقل و ماهیت آن مطرح گردید که عقل فقط از علم پیروی می کند و عقل چیزی است که با آن خداوند متعال پرستش می شود و عقل تکلیفی و عقل تسبیحی تشریح گردید.

پایان بخش این جلسه، نماز جماعت مغرب و عشاء بود.

جلسه شورای مرکزی کانون ۱۸ بهمن ۱۳۹۳

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان خراسان رضوی و حلقه صالحین بسیج اساتید، با حضور اعضا، ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه روز شنبه ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۳ در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و صلوات بر محمد و آل محمد «ص» جهت بررسی کارهای انجام گرفته و اقدامات در دست انجام در باره برنامه های اجرایی دهه مبارک فجر، تشکیل شد. در این جلسه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در این زمینه، توسط هر کدام از افراد حاضر، به جمع ارائه شد و نقطه نظرات حاضران در باره مسائل مطرح شده، ارائه و مقرر گردید همه اعضا برای اجرایی شدن وظیفه محوله، از تمامی توان خویش، بهره بگیرند.

این جلسه در ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» به پایان رسید.

وعده گاه من و شما

با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و روزهای خجسته پیروزی انقلاب اسلامی به همه اساتید محترم و دانشگاهیان دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی، همچون سال های گذشته پرشور و فعال در راهپیمایی بزرگ میثاق با آرمان های مقدس بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی «ره» و تحت فرمان خلف صالح آن بزرگ مرد تاریخ، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای «مد ظله العالی» در راهپیمایی روز بیست و دوم بهمن ماه، شرکت کرده و همراه با شما عزیزان مشت محکمی بر دهان یاوه گویان شرق و غرب خواهیم زد. آنهایی که فکر می کنند مردم دلاور ایران اسلامی بعد از امام خمینی «ره» ذره ای عقب نشینی کرده اند.

وعده دیدار ما و شما، روز چهارشنبه ۲۲ بهمن ماه، خیابان های شهرهای میهن اسلامی ایران.

بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۳ بیانیه ای از سوی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، صادر شد. متن این بیانیه به شرح زیر است.

باسمه تعالی

بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر ۱۳۹۳

پیروزی انقلاب اسلامی در سرزمین پهناور ایران، مرهون اسلام خواهی مردم، رهبری داهیانه پیر فرزانه انقلاب، حضرت امام خمینی «ره»، حضور یک پارچه مردم در همه صحنه­ها و اتحاد و همدلی آنها در برهه­های مختلف این انقلاب مردمی و الهی بود. انقلابی که در پایان قرن بیستم، زلزله‎ای عظیم را در سرتاسر جهان بر پا نمود و تار و پود نظام سلطه و استکبار از نوع غربی و شرقی آن را از هم گسست و به مدد استقامت و پایداری امت و امام و الطاف بیکران خداوند متعال، آن نظام نوپای سه دهه قبل که چنین تصور می­شد در تندباد حوادث و کج­خلقی­های دشمنان معاند و لجوج، تاب تحمل از کف داده و از ریشه سرنگون خواهد شد، امروز درخت تنومندی شده که برای حق جویان و آزادگان سراسر گیتی، پشت و پناه نیرومندی محسوب می­گردد و با پیشرفت­های خیره کننده­ای که در تمامی زمینه­های علمی، تکنولوژی و … به دست آورده مستکبران عالم را شگفت زده نموده و کج باوران و دین ستیزان را به خشم آورده است.

جمهوری اسلامی ایران و این نظام قدرتمند در زمانی شکل گرفت که خیلی­ها مردم را از درافتادن با رژیم تا دندان مسلح پهلوی برحذر می­داشتند و همواره مثال مشت و درفش، دست مایه­ای برای نرفتن ایشان در سلک مجاهدان راه خدا و قیام علیه نظام طاغوتی آن زمان بود، غافل از آن که خداوند بزرگ، ایجاد تغییر وضع موجود را وابسته به تغییر در افکار و اندیشه­های ما کرده بود تا جایی که نه تنها با آن رژیم پوشالی و مزدور بیگانه، مبارزه­ای جانانه را رقم زدند بلکه امروز پیشگام و مقتدای نهضت­های مردمی منطقه و پرچمدار بزرگ مبارزه با استکبار جهانی و دست نشانده حقیرش، رژیم غاصب صهیونیست در منطقه حساس خاورمیانه، شده­اند و بسیار مناسب است که به خاطر این نعمت خداوندی، پیشانی شکر بر زمین بگذاریم و از ذات ربوبی­اش بخواهیم در ادامه این راه، تا ظهور آخرین فرستاده برحقش برای گسترش عدالت، ثابت قدم و استوارمان بدارد.

امروز که فداکاری و ایثار هزاران شهید، جانباز، آزاده و ایثارگر و عزم و اراده خانواده­های بزرگوار ایشان، به بار نشسته و خواب آشفته دشمنان کوردل این انقلاب اسلامی را پریشان­تر کرده است و سالها دشمنی و عداوت آنان از جمله ایجاد ناامنی در مناطق مختلف کشور، انجام ترور اشخاص و تخریب شخصیت دلسوزان انقلاب، ایجاد اختلاف بین اقوام و مذاهب، تحریم اقتصادی، تلاش برای به انزوای سیاسی کشاندن، ۸ سال جنگ تحمیلی، ترور دانشمندان هسته­ای، جلوگیری از پیشرفت علمی و دهها توطئه دیگر، نتوانسته این نظام قدرتمند را به بحران و یا پرتگاه سقوط بکشاند، باز از تمام ظرفیت­های رژیم­های غیرمردمی منطقه استفاده کرده و با ابزار پوسیده قیمت نفت و توهین به مقدسات نزدیک به دو میلیارد مسلمان و حساسیت زدایی از باورهای ایشان به بهانه آزادی بیان و به راه انداختن جنگ قومیتی و علم کردن گروه­های تکفیری، آتش فتنه را در لبنان، سوریه، عراق، پاکستان، افغانستان، بحرین،یمن و … به راه انداخته تا به خیال خام خود، این نور را به خاموشی بکشاند و مطمئناً این بار هم خداوند به دنبال تمام کردن نور خود خواهد بود و این کج اندیشان، راه به جایی نخواهند برد.

آنچه بر همه دلسوزان این نظام مقدس و الهی و خصوصاً مسؤولان و مدیران بخش­های مختلف در قوای سه گانه، فرض است، پاسداشت این الطاف خفیه و جلیه خداوندی و استفاده از تمام ظرفیت و توانمندی نیروهای داخلی و حفظ وحدت و انسجام ملی است، به شرطی که در دام لبخندهای مزورانه و منافقانه آنها گرفتار نشویم و دست آهنین مخمل پوشیده­ای که به سمت ما دراز کرده اند را خوب ببینیم و از هر سخن، حرکت و اقدامی که آنها را به وجد آورده و یا برای رسیدن به مقصود خود، ذوق زده کند، بپرهیزیم.

امروز وظیفه اصلی دانشگاهها و اساتید گرانقدر این مجموعه­های علمی، در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توجه دادن مردم و خصوصاً دانشجویان و آینده سازان این مرز و بوم به این نکته کلیدی است که این انقلاب برای ما چه کرده و ما نیز متقابلاً در قبال آن چه وظیفه­ای بر دوش داریم. باید برای نسلی که در آن دوران نبوده و اهمیت و موقعیت این انقلاب را نمی­داند، علت کینه توزی­های دشمنان تشریح شود و راه برخورد صحیح و برون رفت از این مشکلات نیز با آنان، بررسی و اجرایی گردد. نسل امروز ما باید بداند که در مقابل دشمنی که آخرین حربه­های خود را با به تاراج دادن منابع زیرزمینی مسلمانان یعنی نفت، به دست حکام دست نشانده خود تجربه می­کند و همزمان اوج کینه و دشمنی خود را با توهین به شخصیت اول جهان خلقت، رسول گرامی اسلام «صلی الله علیه و آله و سلم» نشان می­دهد، چه عکس العملی باید داشته باشیم؛ این واکنش چیزی غیر از ایستادگی، مقاومت و استفاده از همه ظرفیت­های داخلی و توان مردم این سرزمین کهن و همچون گذشته خاک یأس بر چهره دشمن پاشیدن، نخواهد بود.

ما استادان و مدرسان بسیجی عضو کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، با افتخار به جایگاه علمی کشورمان در جهان که به مدد این انقلاب اسلامی، هدایت های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و تلاش شبانه روزی و همت مردانه جوانان این مرز و بوم، در زمینه­های مختلفی، جزء ده کشور اول دنیا شده­ایم، بر ادامه این راه بالنده و ارزشمند توسط متخصصان، پژوهشگران و نخبگان جهادگر میهن اسلامی تأکید می­کنیم و از خداوند متعال استمداد می­کنیم، ما را که در راه اعتلای دین او و به اهتزاز درآمدن پرچم توحید در سراسر گیتی گام برمی­داریم، ثابت قدم بدارد و تا ظهور آخرین منجی عالم بشریت، حضرت امام زمان «عجل الله تعالی فرجه الشریف»، سربازان جان بر کف و مخلصی برای نایب برحقش مقام معظم رهبری، حضرت امام خامنه­ای «مد ظله العالی» قرار دهد.

 

والسلام علیکم و علی عباد الله الصالحین

 کانون بسیج اساتید

دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی

بهمن ماه ۱۳۹۳

دهه مبارک فجر

دهه فجر سرآغاز طلوع خورشید درخشان انقلاب اسلامی در افق زیبا و پهناور کشور ایران است.

دهه فجر و ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران یادآور حماسه آزادگی و عزم و اراده پولادین ملت آزاده ایران در مبارزه با طاغوت و استکبار است. سرآغاز این دهه پر برکت ۱۲ بهمن، روزی ماندگار در تقویم جمهوری اسلامی ایران و حافظه ملت شریف و غیور ایران اسلامی است. سالروز ورود امام امّت به میهن اسلامی. مردی که اجرای قرآن را به همراه آورد و تجدید بنای دین را. پیشوایی که شکوه مذهب، عظمت مسلمانان، اعجاز خون، کتاب شهادت، نستوهی و پایداری امت اسلام، و تبلور عینی مکتب را به ما هدیه کرد.

امام (ره) آمد و آزادی را از اسارت نجات داد و به اسلام آبرو و به مسلمانان، اعتبار بخشید. امام (ره)، به اندیشه ها تابندگی و به دل ها شهادت و به دیده ها بصیرت و به زندگی ها جهت، عطا کرد. امام (ره) آمد و خزانمان، بهار شد و شکوفه رهایی ما، در زمستان بر شاخه های خون گرفته بهمن، شکفت. انقلاب ما صبح صادق بود و فجر ایمان که در سکوتِ سرد زمستانِ بیداد، سرود حقیقت سر داد و در ستیغ گرمای تابستان شقاوت، خنکای عدالت گسترد. آن روزها که همه چیز پاییز زرد رنج را زمزمه می کرد، ناگهان نبض زمان با بهار لحظه ها به انفجاری مقدس پیوند خورد. در آن حال که دنیای ظلمت گرفته و روزگار تباه کننده و سیاه، چون اژدهایی، سرمایه ها، استعدادها، شخصیت، انسانیت و هویت آنان را در کام ذلت بار و نابود کننده خود فرو می برد و جنایتکاران برای حفظ قدرت و مطامع خود، مظلومان و مستضعفان را تحت سیطره شیطانی خود، از همه مواهب محروم کرده بودند، ناگهان از نور ربوبی و سراج منیر محمّدی و مشکات نور علوی و مصباح الهدای حسینی، جرقه و پرتوی خیره کننده در آینه وجود خمینی تابیدن گرفت که بارقه آن نور امید را در دل جهانیان روشن کرد و به ستیز تاریکی ها و سیاهی ها و تباهی ها شتافت. بی شک انقلاب اسلامی نشانگر حقیقت و حقانیت و اصالت ارزش‌های واقعی و راستین انسان‌های فرهیخته و ارزشمند و ارمغانی آسمانی و انسانی و تحفه الهی به مردم سربلند و سرافراز ایران اسلامی و تمام ملل دنیا است.