زلال غدیر

غدیر، گلبانگ عاشقانه و جاودانه ی هستی است.

غدیر، یک اتفاق ساده نیست، یک گزینش رحمانی است.

آبشاری که از غدیر جریان یافت، نور را در همه گیتی پراکند. عشق را جانی تازه بخشید. حیات را طراوتی نو داد و محبت و دوستی را پدید آورد.

خورشیدی که در غدیر درخشید، آفتاب را شرمنده ساخت، شب را تاراند و سیاهی را به هزیمت واداشت.

ماهتابی که شب غدیر را به روز اکمال دین پیوند زد، روشن‌ترین انگشت اشاره پروردگار بود که از زبان برگزیده اش تلاوت شد.

تنها با ترازوی غدیر است که می توان ایمان را میزان کرد.

و غدیر یک کلمه نیست، یک برکه نیست، یک دریاست.

غدیر، یک اشاره است. کلمه رمزی است بین انسان و خدا.

فرا رسیدن ایام شادی آفرین و مسرت بخش «عید سعید غدیرخم» را به حضور اساتید گرانقدر و اعضای محترم کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی، تبریک و شادباش می گوئیم.

سروهای سرفراز

در ایام گرامی داشت هفته دفاع مقدس، تعدادی از رؤسای مراکز، معاونان فرهنگی و آموزشی، مسؤولین و مدیران دانشگاهی و همچنین مسؤولان ستاد شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات آموزش عالی شهر مقدس مشهد، روز یکشنبه ۵ مهرماه ۱۳۹۴ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در محل آسایشگاه توانبخشی جانبازان محترم ۷۰ درصد و بالاتر، در محل پارک ملت حضور یافته و با این عزیزان دیدار و گفتگو کردند. در این مراسم معنوی، تعدادی از اعضای شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی که خود جزو مسؤولان دانشگاهی فوق الذکر نیز هستند، حضور داشتند و با این دلاور مردان سرافراز، دیدار کردند. از جمله برنامه‌های این دیدار صمیمی، اهدای شاخه گل و شنیدن خاطرات و توصیه‌های این عزیزان بود که در فضایی مملو از صمیمیت و مهربانی، انجام شد.

photo_2015-09-30_11-24-13

photo_2015-09-30_11-24-23

photo_2015-09-30_11-24-41

photo_2015-09-30_11-24-30

 

 

مسابقه تیراندازی با کمان

با همت مدیریت ورزش و فوق برنامه کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی در ششمین روز از ایام گرامی داشت هفته دفاع مقدس مورخه ۵ مهرماه ۱۳۹۴ یک دوره مسابقه تیراندازی با کمان در دو قسمت بانوان (صبح) و آقایان (بعد از ظهر) با حضور ۱۳ نفر شرکت کننده از دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی، علوم پزشکی و فردوسی مشهد، برگزار گردید.

آقای محمدباقر نیازی مدیر ورزش و فوق برنامه کانون بسیج اساتید دانشگاه، ضمن اعلام این خبر، اظهار داشت در زمان برگزاری این مسابقات، آقای دکتر اخوان ریاست محترم هیأت تیراندازی با کمان مشهد از این مسابقات بازدید به عمل آورده و از انجام این کار توسط کانون بسیج اساتید دانشگاه، اظهار خرسندی نموده و اساتید محترم را به استفاده رایگان به صورت دوره ای از امکانات موجود در این مجموعه و میدان تیر اندازی آن دعوت نمودند.

 مقامهای کسب شده در این مسابقات به شرح زیر می باشد:

بانوان:

نفر اول: سرکار خانم فرشته سبزی نژاد از علمی کاربردی تصمیم یار توس

نفر دوم: سرکار خانم اکرم وکیل زاده از دانشگاه علوم پزشکی مشهد

نفر سوم: سرکار خانم صدیقه علی نژاد از مرکز آموزش شهید هاشمی نژاد

آقایان:

نفر اول: آقای رضا عباس زاده امیری از مرکز آموزش علمی کاربردی بازرگانی مشهد

نفر دوم: آقای علی محمدی از مرکز آموزش علمی کاربردی توس چینی

نفر سوم: آقای ابوالفضل ذاکری از مرکز آموزش علمی کاربردی قوه قضائیه

IMG_9291

IMG_9302

غواص

شبی که توی هور گُم شده بودیم، صدایی مانند قایق موتوری به گوشم رسید، خوشحال شدم. ظاهراً بچه های خودمان بودند. دستم را با تمام قوا از آب بیرون آورده، تکان دادم. ناگهان از سرِ قایق یک نورافکن قوی روشن شد. عراقی بودند و دنبالِ غواص‌های گمشده ایرانی می‌گشتند. کارم ساخته بود. ناگهان همه فریاد زدند و به سمت چپِ من حرکت کردند. غواصی را از حدود ۱۰۰ متری من بیرون کشیدند و با مشت و لگد به جانش افتادند. اصلاً حال و حوصله اسیر شدن را نداشتم. توسلی به   اهلِ بیت «ع» کردم و ۱۴ هزار صلوات نذر ۱۴ معصوم کردم که گرفتار اینها نشوم. خودم را به زیر آب کشیدم.

نور نورافکن را بالای سرم احساس کردم و صدای قایق را که به سرعت به من نزدیک می­شد. سلاحم را با دست چپ زیر آب نگه داشته، ضامن نارنجک را کشیدم و خود را مانند جنازه در سطح آب ول کردم. قایق آرام آرام آمد بالای سرم. داد و فریادشان نشان می داد که مرا دیده اند. ۳۰ هزار صلوات دیگر هم نذر ۱۴ معصوم کردم؛ قایق درست بالای سرم آرام گرفت. سعی کردم بی جان و شناور جلوه کنم. نمی دانم چه شد که فکر کردند مُرده ام. صدای گلنگدن نشان این بود که می خواهند تیر خلاص بزنند. اشهدم را گفتم. قیافه علی شیبانی و بقیه بچه­ها آمد جلوی چشمانم. گرمای اشک را روی صورتم احساس کردم. ناگهان قایق بی این که عراقیها کاری بکنند، به سرعت دور زد و رفت. آرام نگاه کردم. دیدم یکی از غواصها را دیده اند و به سوی او می روند. او را بالا کشیدند و به جانش افتادند. از شدت خشم داشتم می ترکیدم. بچه ها یکی یکی اسیر می شدند و من نمی توانستم کاری بکنم. برای این که دلم آرام بگیرد ذکر زهرا «س» را گفتم و اشک ریختم.

آخرین فرصت ارسال آثار

با سلام و تقدیم احترام؛

با عرض تشکر و سپاسگزاری فراوان از عزیزانی که به فراخوان عکس، مطلب و نوشته در باره دفاع مقدس، توسط این کانون پاسخ مثبت داده و نسبت به ارسال آثار خود اقدام نموده اند، به استحضار سایر عزیزانی که در این زمینه قصد ارسال اثری را دارند، می رساند فقط تا پایان هفته دفاع مقدس فرصت برای انجام این کار می باشد و بدیهی است بعد از این تاریخ، به فایل های ارسالی ترتیب اثر داده نخواهد شد. موفق باشید.

غبار روبی مزار شهدا

عصر روز پنج شنبه دوم مهرماه ۱۳۹۴ همزمان با سومین روز از هفته دفاع مقدس تعدادی از اعضای شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی و خانواده شان در محل قطعه شهدای بهشت رضا «علیه السلام» مشهد حاضر شده و نسبت به این بزرگواران ادای احترام نموده و ضمن غبار روبی مزار ایشان، با آرمانهای بلند سرافرازان ایران زمین، تجدید میثاق کردند. این مراسم از محل مزار ابو الشهیدین، امام جمعه فقید شهر مقدس مشهد حضرت آیت الله عبادی آغاز شد و با رفتن به سر مزار شهدای مدفون در این قطعه و قطعات مجاور ادامه یافت. در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا، خاطراتی از آنان نیز برای حاضران بیان گردید.

photo_2015-09-25_06-07-33

photo_2015-09-25_06-02-20

photo_2015-09-25_06-21-30

تسلیت

ضایعه اسفناک فقدان تعدادی از حاجیان حرم امن الهی در صحرای منا و رمی جمرات، که به دلیل بی کفایتی و سوء مدیریت مزدوران آل سعود ایجاد گردید و سبب کشته شدن این میهمانان خداوند و زخمی و مصدوم شدن بسیاری دیگر از مسلمانان شرکت کننده در کنگره عظیم حج و برخی از هم وطنان عزیزمان گردید را به قاطبه امت اسلامی و ملت عزیزمان تسلیت عرض می نماییم و از خداوند متعال علو درجات و همنشینی با اولیای گرامی اش برای این عزیزان و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان آنان خواستاریم.

روز شناخت

عرفه آمد و من باز مصفا نشدم

حاجی معتکف یوسف زهرا نشدم

همه گشتند سفید و دل من هست سیاه

باز هم شکر که پیش همه رسوا نشدم

عرفه روز راز و نیاز به درگاه معبود بی نیاز و هنگامه عشق بازی با معشوق سراسر ناز، 

عرفه روز بازگشت از بیراهه و اشتباه و انابه و توبه و پاک کردن پرونده سراسر گناه،

روز عرفه، بر عارفان حق، آنان که از خیمه وجود خویش بیرون می آیند و با آتش شوق و اشتیاق وصال، به دعا و نیایش متوسل می شوند، خجسته باد.

هفته دفاع مقدس

هفته دفاع مقدس، یادآور حماسه آفرینی دلاورمردان رزمنده ایرانی در طول سالهای حماسه و ایثار، هشت سال دفاع مقدس است و نوید بخش و امید آفرین برای نسلهای سرافراز ایران اسلامی که هر چند همه جهان برای از پا در آوردن این انقلاب اسلامی بسیج شوند، ما حتی یک گام عقب نخواهیم نشست و نخواهیم گذاشت یک وجب از خاکمان در اختیار دشمن بماند.

این ایام خجسته را به همه فجر آفرینان آن سالهای پرافتخار و اساتید محترم بسیجی عضو کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی تبریک و تهنیت عرض می نماییم و برای همگان آرزوی توفیق روزافزون الهی و پیروی راه شهیدان، جانبازان، آزادگان و رزمندگان واقعی راه اسلام را داریم.

جلسه شورای مرکزی کانون ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۴

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان خراسان رضوی، با حضور اعضا، ساعت ۱۶ روز یک­شنبه ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۴ در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و صلوات بر محمد و آل محمد «ص» آغاز شد.

در ابتدای این جلسه آقای آذرباد ضمن تشکر از حضور اعضا، در باره برنامه­ های کانون بسیج اساتید دانشگاه در هفته دفاع مقدس، مطالبی را به سمع حاضران رساند و سپس در باره جلسات مختلفی که در همین زمینه با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و استانداری خراسان رضوی برگزار شده، توضیحاتی ارائه نمودند. در ادامه جلسه، لیست برنامه های قابل اجرای کانون در این هفته مطرح و توسط اعضا مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت به تصویب رسید و مقرر گردید اطلاع رسانی مناسب اجرایی برای جذب و حضور حداکثری مسؤولان، اساتید و اعضای محترم کانون در برنامه ها، از طریق سامانه پیامکی و سایت اطلاع رسانی کانون، صورت پذیرد.

این جلسه در ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» به پایان رسید.