شهادت سید الساجدین

من آن گلم که خفته به خون باغبان من
نه گل نه غنچه مانده به باغ خزان من

مرغ بهشت وحی ام و از جور روزگار
ویرانه های شام شده آشیان من

هفتاد داغ دارم و در سوز آفتاب
هجده سر بریده بود سایبان من

زنهای شام خنده به ناموس من زدند
این بود احترام من و خاندان من

زنجیرها به زخم تن من گریستند
دشمن نکرد رحم به اشک روان من

گردید نقش خاک زسنگ یهودیان
از نوک نی سر پدر مهربان من

شام بلا و طشت طلا وسر حسین
گردید قاتل پدرم میزبان من

من اشک ریختم زبصر او شراب ریخت
با آنکه بود آیه کوثر به شأن من

من ناله می زدم زدل او چوب خیزران
من تن به مرگ دادم او سوخت جان من

«میثم» خدا جزات دهد در عزای ما
کز نظم تو عیان شده سوز نهان من

پیوست نگاری فرهنگی؟

img15483217131005923324038358131091072619892726131128622516954502

ایجاد شبکه پیوست نگاران فرهنگی توسط بسیج اساتید کشور

دکتر سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به آغاز دوره های پیوست نگاری فرهنگی بسیج اساتید کشور، موضوع پیوست نگاری فرهنگی را از دغدغه ها و منویات مقام معظم رهبری خواند.

پیگیری مطالبات و منویات مقام معظم رهبری در جهت نگارش پیوست فرهنگی برای تمامی پروژه ها و طرح های ملی، آشنایی اساتید با ضرورت های این موضوع و ارتقای سطح توانمندی های اساتید بسیجی مهم ترین اهداف سازمان بسیج اساتیدکشور در طراحی و برنامه ریزی مقوله پیوست نگاری فرهنگی در این سازمان است.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به لزوم برگزاری چنین دوره‌هایی با حضور اساتید بیشتر گفت: فعالیت‌های فرهنگی یکی از کارهایی است که روی زمین مانده است و وظیفه بسیج اساتید نیز برداشتن چنین کارهایی است تا بتواند این مباحث را به سرمنزل مقصود برساند، البته بسیج اساتید در حوزه جنگ نرم نیز، در ابتدا با شبکه محدودی از اساتید کار را شروع کرد اما امروزه این حوزه به شبکه گسترده‌ای در بین اساتید تبدیل شده است و قطعاً، جریان پیوست نگاری فرهنگی هم توسط اساتید بسیجی به موج بزرگ فرهنگی در آینده نزدیک تبدیل می شود.

صلاحی با تاکید بر اینکه بحث پیوست فرهنگی نباید به پروژه‌های اقتصادی محدود شود، گفت: ما باید مباحث مختلف و حتی بحث صدور انقلاب را در اولویت کاری خود قرار دهیم، چرا که چنین مباحثی پیوست فرهنگی خاص خود را دارد.

وی ادامه داد: بحث «پیوست‌نگاری فرهنگی» موضوعی است که چندین سال قبل مقام معظم رهبری مطرح فرمودند و جایگاه اصلی بحث این است که ما برای ساماندهی فرهنگی کشور باید بتوانیم از همه ابزارها، قالب‌ها و زمینه‌هایی که می‌تواند نتیجه فرهنگی و تاثیرگذاری فرهنگی داشته باشد، استفاده کنیم.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور خاطرنشان ساخت: در ذیل مسأله مهندسی فرهنگی، به “پیوست‌نگاری فرهنگی” به‌عنوان یکی از اقدامات کلان مهندسی فرهنگی نیاز داریم و پیوست‌نگاری فرهنگی به این معنا است که در طرح‌های بزرگ اقتصادی و عمرانی و در پروژه‌های کلان ملی که در عرصه‌های مختلف طراحی و اجرا می‌شوند، بتوانیم از ظرفیت فرهنگی این پروژه‌ها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه سازمان بسیج اساتید کشور در حوزه شبکه‌های جنگ نرم و حلقه‌های علمی و حلقه‌های صالحین در سال‌های اخیر سازمان دهی و اقدام‌های گسترده و موفقی داشته‌است، اضافه کرد: فقط در بحث جنگ نرم شبکه پنج هزار نفری از اساتید را آموزش دادیم و در بحث اقتصاد مقاومتی هم در نظر داریم کارگاه‌های آموزشی در استان‌ها برای آموزش مفاهیم‌ و شاخص‌های اقتصاد مقاومتی برگزار کنیم تا اساتید در استان‌ها زمینه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی و فرهنگ جهادی را فراهم کرده و به مسئولان استان‌ها کمک کنند. در بحث پیوست نگاری فرهنگی هم همین نگاه را داریم.

وی، اضافه کرد: یکی از رسالت‌های بزرگ سازمان بسیج اساتید و دانشگاهیان، گفتمان‌سازی برای تشکیل دولت در تراز نظام اسلامی است.

برگزاری کارگاه پیوست نگاری فرهنگی

کارگاه آموزشی پیوست نگاری فرهنگی، از سوی سازمان بسیج اساتید کشور و با حضور اساتید برجسته کشوری و شورای عالی انقلاب فرهنگی در روزهای ۱۲ تا ۱۴ آبان ماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار می شود.

در این کارگاه آموزشی که به صورت تمام وقت و در صبح و بعدازظهر انجام می شود، اساتیدی از دانشگاهها، مؤسسات و مراکز آموزش عالی سراسر استان خراسان رضوی حضور دارند و به شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی، مدرکی از طرف سازمان بسیج اساتید کشور تحویل می گردد.

راه ظهور

تمام راه ظهور تو با گنه بستم
دروغ گفته ام آقا که منتظر هستم

کسی به فکر شما نیست راست می گویم
دعا برای تو بازی است راست می گویم

اگر چه شهر برای شما چراغان است
برای کشتن تو نیزه هم فراوان است

من از سرودن شعر ظهور می ترسم
دوباره بیعت و بعدش عبور می ترسم

من از سیاهی شب های تار می گویم
من از خزان شدن این بهار می گویم

درون سینه ما عشق یخ زده آقا
تمام مزرعه هامان ملخ زده آقا

کسی که با تو بماند به جانت آقا نیست
برای آمدن این جمعه هم مهیّا نیست

شورای مرکزی سازمان بسیج اساتید استان، مهر ۱۳۹۵

جلسه شورای مرکزی سازمان بسیج اساتید استان خراسان رضوی صبح روز پنج شنبه ۲۹ مهرماه ۱۳۹۵ در محل سالن جلسات سازمان بسیج اساتید استان و با حضور مدیران و اعضای شورای مرکزی کانونهای بسیج اساتید دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی، با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «صلی الله علیه و آله و سلم» آغاز گردید.

در ابتدای این جلسه آقای دکتر رضایی کرمانی مسؤول سازمان بسیج اساتید استان، ضمن خیرمقدم به حاضران، در باره سخنان مقام معظم رهبری در جمع نخبگان که روز گذشته انجام شد و مسؤولیت اساتید بسیجی در ارتباط با دانشجویان و نخبگان مطالبی را به سمع حاضران رساندند.

در ادامه آقای دکتر کدخدایی سخنگوی محترم شورای نگهبان در جمع اساتید حاضر شد و در باره سیاستهای کلی انتخابات که به تازگی از طرف مقام معظم رهبری ابلاغ شد و سایر مسائل مرتبط با این موضوع، مطالبی را به این شرح به حاضران ارائه نمودند:

سیاستهای نظام استکبار جهانی و دشمنی آنها با نظام مقدس جمهوری اسلامی، یک واقعیت است و توهم نیست.

دشمن پس از شکستهای پی در پی در حوزه های مختلف، اکنون به موضوع انتخابات ورود پیدا کرده است چرا که انتخابات فرصتی استثنایی و خاص برای نظام اسلامی است و آنها می خواهند این فرصت را بگیرند و به تهدیدی علیه نظام تبدیل کنند و به همین دلیل، انتخابات آینده دارای اهمیت زیادی است.

منع مقام معظم رهبری از ورود یکی از کاندیداهای انتخابات سال آینده، تدبیری حکیمانه بود که برای جلوگیری از ایجاد تفرقه در جامعه و بروز فتنه در میان مردم صورت گرفت.

در پایان، آقای دکتر کدخدایی به پرسشهای اساتید حاضر در جلسه نیز پاسخ داد. یکی از سؤالات در باره انتخابات الکترونیک بود که ایشان امنیت در انتخابات را اصلی اساسی بیان نمود و گفت همه ما به دنبال این موضوع هستیم و لذا انتخابات الکترونیک دارای حساسیت زیادی است و مطمئناً دستگاهی که در چین ساخته شده یا از اسپانیا خریداری شده نمی تواند برای ما ایجاد اطمینان کند.

در ادامه جلسه آقای احمدآبادی از اخبار و اطلاعات روز ایران و جهان، مواردی را برای حاضران مطرح نمودند.

و آقای دکتر رضایی کرمانی در باره کارگاه پیوست نگاری فرهنگی که روزهای ۱۲ تا ۱۴ آبان برگزار می شود توضیحاتی ارائه نموده و در باره تکمیل اعضای کانونها در شورای عالی بسیج اساتید و همچنین مجمع عمومی بسیج اساتید استان، ملاحظاتی را بیان کردند.

آقای رجبی جانشین سازمان بسیج اساتید استان هم به تقسیم بندی تمامی اعضای کانونها در حلقه های صالحین تأکید نموده و گفتند از طرف سازمان بسیج اساتید کشور، کمک هزینه کانونها به همین موضوع وابسته شده است.

این جلسه در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «صلی الله علیه و آله و سلم» به پایان رسید.

photo_2016-10-20_21-59-52

photo_2016-10-20_21-58-37

photo_2016-10-20_21-58-54

photo_2016-10-20_21-58-58

photo_2016-10-20_21-59-03

 

 

 

جلسه شورای مرکزی کانون ۲۸ مهرماه ۱۳۹۵

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه ۲۸ مهرماه ۱۳۹۵ در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، با حضور اعضای شورای مرکزی و تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آقای رجبی ضمن خیرمقدم به حاضران و تقدیر و تشکر از حضور بموقع همکاران محترم در جلساتی که با سختی و در وقت نامناسب تشکیل می گردد، آرزوی توفیق از درگاه خداوند برای همه نموده و خواستار تلاش برای تحقق اهداف بلند شجره طیبه بسیج خصوصاً بسیج اساتید در سطح دانشگاه گردید و در ادامه موضوع تکمیل ساختار و سازمان شورای مرکزی و تعیین مدیران و کارشناسان معاونت های مختلف کانون مطرح گردید که با توجه به عدم حضور برخی از معاونتهای محترم، بررسی و نهایی سازی این کار به جلسه آینده موکول گردید.

همچنین در این جلسه مقرر گردید نظرات و تجربیات مسؤولان محترم دفاتر و مدیران مراکز در خصوص اقتصاد مقاومتی و شیوه بهتر اقدام و عمل در سال جاری مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد. به این منظور فرمهای نظرسنجی توزیع شده در جلسه مسؤولان دفاتر می تواند کارگشا باشد.

در ادامه جلسه آقای گرمه ای معاون بررسی و تحلیل کانون، ضمن تحلیل اخبار و اطلاعات روز کشور، به موضوع دو قطبی شدن فضای سیاسی کشور که مقام معظم رهبری در منع کردن یکی از نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری آینده به کاندیداتوری مطرح گردیده، اشاره نموده و در این خصوص توضیحاتی را برای جمع حاضر بیان کردند. ایشان همچنین گفتند که در فضای دوقطبی سیاسی هیچ عقل و ادراک حاکم نبوده و تنها احساسات کور و بی هدف، تصمیم گیرنده اصلی جریانات می باشد و در چنین فضاهایی است که عده ای به دنبال کاسبی اهداف و امیال خود هستند و یقیناً چنین فضایی به هیچ وجه مناسب برای فعالیت سالم و صحیح نمی باشد.

این جلسه در ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» به پایان رسید.

بیانیه اساتید دانشگاه های خراسان در باره یمن

از سوی اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی، بیانیه ای در باره جنایات رژیم کودک کش سعودی در یمن صادر شده است که به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

… وَ سَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنْقَلَبٍ یَنْقَلِبُونَ. (شعراء/۲۲۷)

بیش از یک سال و نیم است که حکومت وهابی و داعش ­ساز آل سعود با همکاری هم­ پیمانان حقیر منطقه ­ای ­اش، با اشاره و میدان ­داری آمریکا و اسراییل به مردم مظلوم یمن حمله ور شده، خون هزاران انسان بی ­دفاع را به ناحق بر زمین ریخته­ اند. تجاوزی ددمنشانه که از اول محکوم به شکست بود و در سکوت مجامع بین‌المللی، روز به روز ادامه یافت و هر روز جان شمار زیادی از شیعیان و مردمان مظلوم این کشور را گرفته و می‌گیرد و جای بسی تأسف است که این اقدامات وحشیانه مورد حمایت و تأیید تعدادی از سران کشورهای مرتجع عرب و مستکبران جهان‌خوار قرار گرفته است. اقدام ددمنشانه اخیر این حکومت عقب مانده در بمباران یک مراسم ترحیم با کشته و زخمی شدن بیش از هفتصد مظلوم، بیش از هر زمان دیگری نشان می ­دهد که  نفس­های این حکومت مظلوم ­کش، به شماره افتاده است.

همان طور که رهبر عزیزمان به سعودی­ ها هشدار دادند و فرمودند: کار امروز سعودی ­ها در یمن همان کار صهیونیست ­ها در غزه است، ما نیز به مسئولین عربستان سعودی هشدار می­ دهیم که آتش خشم مسلمانان آزاده، خصوصاً شیعیان و جوامع اسلامی را با پایان دادن به تجاوز خود به تمامیت ارضی یمن و نسل کشی مردم مظلوم این کشور فرو نشانند. در غیر این ­صورت دود آتش جنگی که به راه انداخته ­اند، در چشم خود و هم پیمانانشان فرو خواهد رفت و در باتلاق ظلمی که بنیان نهاده­اند، نابود خواهند شد.

حمله جنایتکارانه اخیر رژیم کودک ­کش سعودی، رسوایی آشکار برای آنانی است که سال­هاست دنیا را با شعارهای دروغین خود در دفاع از حقوق بشر، حقوق زنان و حقوق کودکان فریفته ­اند. این قبیل رفتارهای غیرعاقلانه که از تغییر محاسبات و حیرانی سردمداران آنان خبر می­ دهد، باعث می ­شود که إن شاء الله به زودی ملت ­های آزادیخواه سراسر عالم در مقابل جبهه ­ی مستکبر جهانی متحد شوند و دست ­های چدنی سرمایه ­سالاران دنیاپرست را برای همیشه خرد و نابود نمایند. مسئولین جمهوری اسلامی نیز می ­بایست ضمن موضع‌گیری بموقع و قاطع برای حراست از اسلام راستین در مقابل اسلام سعودی در مجامع بین المللی، تلاش لازم را انجام دهند تا بیش از این، اسلام از دست این منافقان ظالم ضربه نبیند.

ما اساتید و اعضای هیأت علمی و دانشگاهیان استان خراسان رضوی، ضمن محکوم کردن استمرار دخالت و تجاوز نظامی به کشور مستقل یمن، به این مسئله معتقدیم که به حکم قاعده شناخته شده «حق تعیین سرنوشت توسط ملت­ها»، ملت یمن خود توانایی تدبیر امور کشورشان را داشته، نیازی به رفتارهای مداخله ­جویانه کشورهای سلطه‌طلب و ایادی منطقه‌ای آنان ندارند. همچنین ضمن ضرورت هوشمندی امت اسلامی نسبت به توطئه‌ها و نقشه‌های شبکه خبیث استکبار و صهیونیست که آل سعود مجری آن است، تأکید می‌نماییم که ملت شریف و رشید ایران همچنان از مقاومت ملل مسلمان به ویژه مردم مظلوم یمن در برابر جنایات صهیونیستی آل سعود حمایت کرده و آحاد امت اسلامی را برای محکومیت جنایت ددمنشانه بشری در سرزمین مظلوم و مقاوم یمن بالاخص صنعا و پرده ‌برداشتن از چهره منافقینی که مدعی خدمت حرمین شریفین هستند، فرا می ­خواند.

ما اساتید دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی استان خراسان رضوی  ضمن محکوم کردن این تجاوز و جنایت آشکار بشری، از همه مجامع بین اللملی به ویژه سازمان ملل متحد می­ خواهیم به وظیفه انسانی و قانونی خود در قبال مردم مظلوم یمن عمل نمایند و همچنین اقشار مختلف امت مسلمان، شامل علما، روشنفکران، نخبگان، مجاهدان و عموم مردم را به هوشیاری و آگاهی و آمادگی کامل برای رویارویی با چالش ­های این مرحله حساس و ایستادگی در برابر فریب و توطئه دشمنان اسلام، دعوت می ­کنیم و خواستار توقف فوری و بدون قید و شرط انواع مختلف تجاوز و هجوم از سوی نظام سعودی و هم ­پیمانان او هستیم و آنها را مسئول این جنایت زشت می­ دانیم و از کلیه اقشار ملت مجاهد یمن می ­خواهیم که با صبر و استقامت و توکل به خداوند متعال، با جهاد در برابر متجاوزان، از عزت و کرامت و حاکمیت و انقلاب خود، با فداکاری و ایمان و اخلاص دفاع کنند و از خداوند متعال خواستار پیروزی و موفقیت آنها هستیم که او سمیع و مجیب است.

إن تنصروا الله ینصرکم و یثبت أقدامکم

جمعی از اساتید دانشگاه­ ها و مراکز آموزش عالی استان خراسان رضوی

مهر ماه ۱۳۹۵

مراسم سوگواری اساتید بسیجی

در شب تاسوعای حسینی، کانون بسیج اساتید دانشگاه فردوسی مشهد طبق روال سالهای گذشته، میزبان مراسم سوگواری و نشست اساتید و خانواده های ایشان در محل سالن اجتماعات دانشکده علوم اداری و اقتصاد بود.

در این مراسم که با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم توسط یکی از اعضای هیئت علمی دانشکده الهیات آن دانشگاه آغاز شد، شاعرانی از شورای ادبی بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی، استاد شکوهی، استاد سالاری ثانی و استاد غفورزاده (شفق) اشعار آیینی خود را در خصوص حضرت امام حسین «علیه السلام» و حادثه عاشورا قرائت کردند و سپس استاد رحیم پور ازغدی به سخنرانی پرداخته و مطالبی را به این شرح به اطلاع حاضران رساندند.

شخصیت و سیره امام حسین «علیه السلام» نقطه اشتراک همه شیعیان (با فرقه ها و عقاید مختلف) است.

شیعیان نیاز به اعمال زور و قدرت ندارند چرا که منطق امام حسین «علیه السلام» بسیار قوی است. حتی بنی امیه که دشمن سرسخت ایشان بودند نتوانستند بهانه ای غیر از خارجی بودن (خروج علیه حکومت) برای ایشان بیان کنند.

ولی در جریان عاشورا امام حسین «علیه السلام» و تمامی اعضای خانواده اش کشته شدند و به حسب ظاهر آن تفکر و اندیشه نیز باید همراه با بدنهای شریف آنها دفن می شد ولی این امام سجاد «علیه السلام» بودند که مجدد راه امام حسین «علیه السلام» شده و اندیشه ای که به علت خفقان حاکم و قتل و غارت و تجاوزی که حتی در حرم امن الهی و شهر پیامبر گرامی اسلام «صلی الله علیه و آله و سلم» انجام گرفت، می رفت که تماماً از بین برود، توسط ایشان زنده شد و پاینده ماند.

امام سجاد «علیه السلام» اسلام مرده و از بین رفته را زنده کرد و با کسی درافتاد که با رفتارش نشان داده بود از درگیری با امام حسین «علیه السلام» که برخی از مردم حدیثهای پیامبر را در باره او هنوز در خاطر داشتند، ابایی ندارد.

امام سجاد «علیه السلام» در جریان کربلا جوانی ۱۳ یا ۱۴ ساله بوده اند و با حالت بیماری که داشتند تمامی آن مصیبت­ها را از نزدیک دیده اند.

پس از واقعه کربلا، خشن ترین جنایتهای جنگی و قتل و غارت و تجاوزهای جنسی انجام گرفت و امام سجاد «علیه السلام» در این زمانه زندگی و مدیریت می کردند و با هوشمندی تمام به گونه ای رفتار نمودند که هیچ بهانه ای به دست چنین حکومت جباری نداده اند.

ایشان تمامی دستورات زندگی فردی و اجتماعی را در صحیفه سجادیه آورده اند و اگر امام حسین «علیه السلام» مظلوم کربلاست، امام سجاد «علیه السلام» مظلوم بزرگ بعد از جریان کربلاست.

استاد رحیم پور ازغدی در ادامه به رساله حقوق امام سجاد «علیه السلام» پرداختند و گفتند که این موضوعات می تواند توسط دانشگاهها و حوزه ها، پرداخته و کار شود و اگر همین متون ارزشمند در دست غربیان بود، آنها بهترین استفاده را از آن می بردند.

همین رساله حقوق اگر درست شکافته شود، چندین واحد درسی از آن می توان استخراج کرد.

در ادامه بحث، حقوق متقابل استاد و شاگرد برگرفته از همین رساله ارزشمند، توسط ایشان مورد بررسی قرار گرفت و به مواردی از آن اشاره گردید.

پایان بخش مراسم، مداحی آقای دکتر افخمی از اعضای بسیج اساتید دانشگاه فردوسی بود و در پایان اساتید محترم و خانواده، در سلف سرویس جنب دانشکده اقتصاد پذیرایی شدند.

photo_2016-10-12_10-35-59

photo_2016-10-12_10-35-51

photo_2016-10-12_10-36-06

photo_2016-10-12_10-36-11

 

 

 

 

 

 

جلسه تشکیلاتی مسؤولان دفاتر مهرماه ۱۳۹۵

جلسه سازمانی و تشکیلاتی مسؤولان محترم دفاتر بسیج اساتید مراکز آموزشی علمی کاربردی استان خراسان رضوی و شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ساعت ۱۸ شنبه ۱۷ مهرماه ۱۳۹۵ در محل سالن جلسات مرکز آموزشی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی برگزار شد.

در این جلسه که با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «صلی الله علیه و آله و سلم» آغاز شد، آقای رجبی مدیر کانون بسیج اساتید دانشگاه، ضمن تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین «علیه السلام»، در باره موضوعات جذب اساتید جدید در کانون و تقسیم بندی اعضای موجود در حلقه های معرفت صالحین، مطالبی به اطلاع حاضران رسانده و از مسؤولان محترم دفاتر بسیج اساتید مراکز خواست که در راستای اجرای این دو مأموریت در سال تحصیلی جدید، تمامی تلاش خود را به کار بگیرند.

در ادامه آقای آذرباد در باره مسؤولیتهای جدید واحد استانی و ضرورت همکاری بسیج اساتید با این مجموعه و آقای ذوالفقاری در باره همراهی و همکاری مسؤولان بسیج اساتید مراکز با مأموریتهای بسیج اساتید مطالبی را به سمع حاضران رساندند.

سپس مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز مطالبی را به این شرح مطرح کردند:

نامشخص بودن فلسفه تشکیل دفتر بسیج اساتید برای برخی از رؤسای مراکز و عدم همکاری آنها با این مجموعه

وقت نداشتن برخی از اساتید برای تشکیل حلقه های صالحین به دلیل عدم حضور دائمی در یک مرکز

استقبال نامناسب برخی از اساتید در موضوع جذب به بسیج اساتید

تعیین زمان بندی جلسات و اطلاع رسانی به اعضا و ثابت شدن زمان برگزاری جلسات

برگزاری همایش و فراخوان در باره اقتصاد مقاومتی توسط کانون بسیج اساتید دانشگاه

تلاش برای نهادینه کردن تفکر و ارزشهای بسیجی در بسیج اساتید

انجام فعالیتهای ادبی و هنری توسط بسیج اساتید

تعیین محورهای قابل طرح در جلسات حلقه های صالحین اساتید

ناموفق  بودن شکل گیری و تشکیل جلسات به علت عدم حضور اساتید در آن

اختصاص قسمتی از بودجه فرهنگی مراکز برای فعالیتهای بسیج اساتید

عملیاتی کردن کارها به جای حرف زدن و برگزاری نشست و جلسه

سوق دادن فعالیتهای بسیج اساتید به سمت پژوهش و تحقیق

استفاده از مدیریت و دستاوردهای دفاع مقدس برای پیشبرد کارهای امروز بسیج

توجه به مسائل مبتلابه روز و تهیه خوراک مناسب فکری برای استفاده اساتید

در این جلسه پوشه ای حاوی شرح وظایف دفاتر بسیج اساتید، نامه ابلاغ مأموریت سال تحصیلی جدید و فرم نظرسنجی فعالیتهای کانون بسیج اساتید به همراه دو جزوه عزادار حقیقی و آشتی با امام زمان «عجل الله تعالی فرجه الشریف» تحویل افراد حاضر در جلسه گردید و همچنین مقرر گردید یک گروه در فضای مجازی برای اطلاع رسانی مطالب مسؤولان دفاتر مراکز تشکیل گردد و همه اعضا، به آن گروه بپیوندند.

این جلسه در ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «صلی الله علیه و آله و سلم» به کار خود پایان داد.

photo_2016-10-11_21-37-59

photo_2016-10-11_21-37-30

photo_2016-10-11_21-37-39

photo_2016-10-11_21-37-54

photo_2016-10-11_21-37-45

 

 

 

جلسه شورای مرکزی کانون ۱۴ مهرماه ۱۳۹۵

جلسه شورای مرکزی کانون ۱۴ مهرماه ۱۳۹۵

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه ۱۴ مهرماه ۱۳۹۵ در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، با حضور اعضای شورای مرکزی و تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» برگزار شد.

در این جلسه آقای باادب مسؤول ناحیه بسیج دانشجویی استان، آقای بهرامی جانشین ناحیه و آقای محمدی مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان نیز حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه آقای رجبی ضمن خیرمقدم به حاضران و تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین «علیه السلام»  بر همکاری همیشگی و همواره بسیج اساتید و بسیج دانشجویی تأکید کرده و از مسؤولان بسیج دانشجویی خواستند که راهکارهای این همکاری را بررسی و هماهنگ کنند.

آقای باادب هم موضوع ارتباط بسیج اساتید و بسیج دانشجویی را دارای اهمیت دانسته و اعلام آمادگی بسیج دانشجویی را برای انجام کارهای مشترک، به سمع حاضران در جلسه رساندند.

ایشان با اشاره به مشکلات فرهنگی موجود در مراکز و همچنین خوابگاههای خودگردان، خواستار رفع این مشکلات در یک بستر هماهنگ و همسان دو قشر بسیج شد.

آقای بهرامی با توجه به کاربردی بودن دانشگاه و توانمندی انجام کارهای اجرایی نیز گفتند زمینه فعالیت های خوبی در این خصوص فراهم است و ما باید از آن حسن استفاده را ببریم.

آقای محمدی هم با اشاره به فعالیتهای خوبی که در زمینه اردوهای جهادی در مناطق محروم سراسر استان شده و گزارش آن را به جلسه ارائه نمودند، خواستار همکاری بسیج اساتید در این زمینه شدند.

در ادامه آقای گرمه ای مسؤول بررسی و تحلیل کانون، با توجه به اظهارات و اعلام آمادگی اعضا، پیشنهاد برگزاری یک کار شاخص و خاص در زمینه اقتصاد مقاومتی توسط بسیج اساتید و بسیج دانشجویی دانشگاه را ارائه نمودند.

در ادامه جلسه مطالبی در خصوص جلسه مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز، تکمیل ساختار شورای مرکزی، کارگاه پیوست نگاری فرهنگی، تکمیل اعضای مجمع عالی استانی و شورای استانی بسیج اساتید، مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

این جلسه در ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» به پایان رسید و اعضای شورای مرکزی در مراسم قرائت زیارت عاشورای دانشگاه جامع علمی کاربردی، شرکت نمودند.

۲۰۱۶۱۰۰۵_۰۶۱۵۳۷

۲۰۱۶۱۰۰۵_۰۶۱۵۳۲

۲۰۱۶۱۰۰۵_۰۶۱۵۵۳