همایش خانوادگی سازمان بسیج اساتید

روز جمعه ۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ همایش خانوادگی سازمان بسیج اساتید استان خراسان رضوی در محل هتل سحاب طرقبه و با حضور تعدادی از اعضای کانون های بسیج اساتید استان به همراه خانواده برگزار شد.

در این مراسم که تعدادی از اعضای شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی هم حضور داشتند، پس از تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و سرود مقدس جمهوری اسلامی و عرض ارادت به ساحت مقدس حضرت امام رضا علیه السلام، آقای دکتر بذرافشان به افراد حاضر در این برنامه خیرمقدم گفتند و سپس حجت الاسلام و المسلمین داوود نژاد، در باره مباحث مختلف خانواده مطالبی مطرح نمودند و پس از پخش یک کلیپ زیبا، حجت الاسلام و المسلمین مهدی طائب در سخنانی به مقایسه مردم ایران با مردم عصر پیامبر گرامی اسلام پرداخته و در باره مسائل مختلف سیاسی روز، اظهار نظر کردند.

این برنامه با برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر و انجام پذیرایی نهار ادامه یافت و در بعد از ظهر نیز با انجام مسابقات مختلف ورزشی و جمعی برای دو جنسیت خانمها و آقایان، پیگیری شد و در نهایت در مراسم اختتامیه به برگزیدگان این مسابقات، جوایزی اهدا شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

اعیاد خجسته شعبان

ماه خجسته شعبان المعظم و

ولادت باسعادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبد الله الحسین علیه السلام

میلاد خجسته برادر باوفای ایشان ماه منیر بنی هاشم، حضرت ابا الفضل العباس علیه السلام

و ولادت زینت عبادت کنندگان و زیور ساجدان حضرت امام زین العابدین علیه السلام

بر همه اساتید محترم و همکاران گرانقدر دانشگاه مبارک باد.

 

عید خجسته مبعث

به اهل مکه خبر دهید که از ارتفاع کوه، آبشاری جریان یافته است که نقطه تلاقیِ خدا با زمین خواهد شد.

مردی از عرب برمی‏خیزد تا ردای سبز رسالت را از دوش خود، بر شهر یخ‏زده بت‏ها بکشد تا در پناه آیه‏ ها و سوره‏ های نگاهش، روح منتظر بشر را به اشارتی، آسمانی کند.

به اهل مکه خبر دهید، مردی از بالا می ‏آید تا قطره قطره، دریا را به جان قلب ‏های سنگی بچشاند و خبر دهد از روزی که خواب از سر دیوارها خواهد پرید و پرندگان ایمان، در تمام زمین، نامه ‏رسانِ رسالت او خواهند شد.
ای اهل زمین! بگشایید انحنای بازوانِ خود را تا صراط مستقیم او را در آغوش گیرید!

اردوی خانوادگی کانون

اردوی تفریحی اعضای شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی به همراه خانواده، روز جمعه ٢ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ به مقصد دره ارغوان، با هدف ایجاد شور و نشاط و پیاده روی در طبیعت زیبای دره ارغوان برگزار گردید. این اردو از ساعت ۶ صبح شروع و در ساعت ١٠ صبح و پس از انجام پذیرایی صبحانه پایان یافت..

در این اردو به پیشنهاد آقای دکتر رشیدی مسابقه عکاسی و انتخاب عکس برتر، از منظره های زیبای دره ارغوان نیز برگزار گردید و بزودی عکس برتر از سوی ایشان معرفی خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

جلسه شورای مرکزی کانون ۳۰ فروردین ۱۳۹۶

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه ٣٠ فروردین ماه ۱۳۹۶ با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «صلی الله علیه و آله و سلم» در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردى استان، بر گزار گردید.

در ابتدای جلسه آقای رجبى ضمن خوشامدگویی و تبریک ایام رجبیه به اعضای شورای مرکزی، گزارشى در مورد جلسه اختصاصی با دکتر سلجوقى ریاست محترم دانشگاه جامع علمى کاربردى استان خراسان رضوی ارائه نمودند و رهنمودهاى ایشان را به سمع حاضران در جلسه رساندند. ایشان متذکر شدند که گزارش مصور فعالیتهای کانون در سال ۱۳۹۵و برنامه های کانون در سال ٩۶ را تقدیم حضور رئیس محترم واحد استانی دانشگاه کردند.

بعد از آن حلقه صالحین توسط حاج آقای امینی با محوریت آیه ۶ سوره تحریم ارائه گردید و ایشان در مفهوم این آیه شریفه فرمودند: اهلیت را از خود و بعد خانواده خود شروع کنیم ولی به خانواده ختم نکنیم و آن را بین جامعه تسرى دهیم و در همین ارتباط خطبه ۶٩ نهج البلاغه را مورد بحث قرار دادند که در این خطبه حضرت علی علیه السلام پس از شنیدن غارتگرى سپاهیان معاویه در عین التمر، در نکوهش اصحابشان میفرمایند: من به آنچه شما را سامان میدهد و کجى هایتان را راست مى سازد آگاهم، ولى به خدا قسم من هرگز با فاسد کردن خود شما را اصلاح نخواهم کرد. حاج آقای امینی اضافه کردند که براى اهداف درست می بایست راه درست نیز اتخاذ گردد.

بعد از آن، استاد گرمه اى در بررسى مسائل سیاسی روز، به تشریح فضاى سیاسی حاکم بر جامعه در آستانه انتخابات میان دوره اى مجلس، شوراها و از همه حائز اهمیت تر، انتخابات ریاست جمهورى پرداختند.

در ادامه جلسه خانم دست پاک مبحث هویت فرهنگى ایران و تأثیر انقلاب اسلامى بر آن را با سخنان مقام معظم رهبری که در دیدار علما و روحانیون تبریز فرموده بودند: ” فرهنگ به معناى خاص براى یک ملت عبارت از ذهنیات، اندیشه ها، ایمان ها و باورها و سنت ها و آداب و ذخیره هاى فکرى و ذهنی است. ” شروع کردند و در ادامه به تبیین شاخص ها و مؤلفه های فرهنگى پرداختند. موضوع هویت فرهنگی در جلسات آتی نیز ادامه خواهد داشت.

در ادامه جلسه، آقای آذرباد در مورد کارگروه تعیین راهکارهای عملی اجرای شعار سال ٩۶ فرمودند: از سوی واحد استانی دانشگاه جامع برای مراکز آموزشی نامه ای ارسال گردیده تا  مراکز اقدام به راه اندازی دفتر کارآفرینی نمایند و هم چنین مقرر گردید که همزمان با این حرکت، کارگروه در جلسه ای جداگانه به بررسی مصادیق شعار سال ٩۶ تولید و اشتغال پرداخته و نتیجه را در جلسه بعد به شورای مرکزی ارائه نمایند.

در این جلسه مقرر گردید تمامی معاونتهای کانون، تا جلسه بعدی اسامی کارشناسان و اعضای مؤثر در اجرای مأموریتهای معاونت مربوطه را به مدیر کانون، جهت صدور حکم مسؤولیت، به صورت مکتوب تحویل نمایند.

هم چنین مقرر گردید طرح اجرایی سبک زندگی ایرانی اسلامی با موضوع “استاد تراز انقلاب اسلامی” توسط آقای رجبی و دبیر شورا تهیه و تنظیم و به شورای مرکزی ارائه گردد.

بر اساس دستور جلسه، مکان و زمان و برنامه های اجرایی نشست مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز مورد بررسی قرار گرفت و سالن کنفرانس مرکز علمی کاربردی شهرداری ها در تاریخ ٩ اردیبهشت، ساعت ١٧ لغایت ٢٠ برای این منظور معین گردید.

در پایان جلسه مقرر گردید اردوی تفریحی برای اعضای شورای مرکزی به همراه خانواده در روز جمعه اول اردیبهشت ماه برنامه ریزی و اجرا گردد.

این جلسه در ساعت ٨ صبح با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد (ص) پایان گرفت.

 

 

 

نشست تخصصی اساتید بسیجی مشهد

نشست تخصصی اساتید بسیجی عضو کانونهای بسیج اساتید دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی مشهد، روز سه شنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۳۹۶ در محل سالن جلسات سازمان بسیج اساتید استان و با حضور آقای دکتر خوش چهره برگزار شد.

آقای دکتر محمد خوش چهره نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و استاد اقتصاد دانشگاه تهران، در این جلسه با بیان مشکلات اقتصادی و ارتباط آن با زمان انتخابات گفت: در زمان انتخابات، اصولاً کاندیداها مسائل اقتصادی را از زبان مردم و به عنوان یک مطالبه عمومی اعلام می کنند و همان موارد را تکرار می کنند در حالی که بیشتر آنها برای رفع مشکلات موجود برنامه مشخصی ندارند.

ایشان با بیان این مطلب که برای رفع مشکلات اقتصادی، ابتدا شناخت آنها لازم است گفت: گفتن عوارض و نوع پرداختن به آن بستگی به نوع تبلیغات دارد، برخی به جای پاسخگویی و ارائه راهکار، سؤال می کنند.

وی خاطر نشان کرد: بیان عارضه هنر نیست مهم تبیین ریشه ها و دلایل شکل گیری این مشکلات است تا این موضوع باعث شناخت گردد و پس از آن اولویت بندی کردن و در نهایت پرداختن به رفع آن اتفاق می افتد.

گاهی ممکن است این عدم توجه به اولویت ها، سبب ایجاد مشکلات امنیتی گردد که پس از انجام شناخت و اولویت بندی، موضوع درمان پیش می آید.

در ادامه جلسه آقای دکتر خوش چهره به سؤالات مطرح شده توسط اساتید حاضر در جلسه پاسخ دادند.

جلسه هماهنگی با ریاست دانشگاه

روز شنبه ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۶ جلسه ای اختصاصی بین مدیر کانون بسیج اساتید و ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، جناب آقای دکتر سلجوقی با هدف ارائه گزارش فعالیت های انجام گرفته کانون بسیج اساتید دانشگاه در سال ۱۳۹۵ و ارائه برنامه های سال ۱۳۹۶ برگزار شد.

در این جلسه مدیر کانون، ضمن توضیح در باره کارها و فعالیت های سال ۱۳۹۵، از مساعدت و همراهی آقای دکتر سلجوقی و همکاران دانشگاه در این زمینه، تشکر و قدردانی کرد و از ایشان خواست تا در اجرای برنامه های سال جاری، کانون بسیج اساتید دانشگاه را همچنان یاری کنند.

آقای دکتر سلجوقی ضمن تشکر از فعالیت های صورت گرفته و عرض خداقوت و خسته نباشید به اعضای کانون بسیج اساتید دانشگاه، خواستار ارتباط بیشتر و حضور و پویایی اساتید بسیجی با مدیریت دانشگاه در اجرای مأموریت های محوله گردید.

در این جلسه علاوه بر موارد مذکور، بر تعیین تکلیف محل استقرار کانون و حضور ریاست محترم دانشگاه در برنامه های کانون تأکید شد.

 

نشست شورای کانونهای سازمان بسیج اساتید

اولین نشست شورای کانونهای سازمان بسیج اساتید استان خراسان رضوی در سال ۱۳۹۶، صبح روز پنج شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ در محل اتاق شورای سازمان بسیج اساتید استان و با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «صلی الله علیه و آله و سلم» برگزار شد. آنگاه آقای دکتر بذرافشان، ضمن خیرمقدم به حاضران و تسلیت رحلت حضرت زینب «سلام الله علیها»، موضوعات قابل طرح در جلسه را اعلام کردند.

پس از آن حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر احمری در ادامه طرح مباحث خطبه متقین نهج البلاغه، تعدادی دیگر از صفات متقیان را از کلام مولای متقیان «علیه السلام» بیان کردند و آقای احمدآبادی در باره اخبار سیاسی جهان و ایران و همچنین انتخابات، مطالبی را مطرح کردند.

در ادامه جلسه از زحمات آقای دکتر جوارشکیان به عنوان معاون فرهنگی سازمان تقدیر و تشکر شد و آقای دکتر امیرحسین مرادی به عنوان معاون فرهنگی سازمان بسیج اساتید استان، معرفی شدند.

سپس آقای دکتر سیدین معاون پژوهشی سازمان، گزارشی از نشست تخصصی معاونان پژوهشی کانونها و تشکیل شرکت دانش بنیان، به جلسه ارائه نمودند.

در ادامه جلسه، برنامه های سال ۱۳۹۶ مطرح گردید و طرح تسهیم هر کدام از این برنامه ها توسط کانونهای مختلف، بررسی و اعلام گردید.

این جلسه در ساعت ۹:۳۰ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «صلی الله علیه و آله و سلم» به پایان رسید.

جلسه شورای مرکزی کانون ۱۶ فروردین ۱۳۹۶

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردى استان خراسان رضوى، روز چهارشنبه ١۶ فروردین ماه ۱۳۹۶ ساعت ۶ صبح در محل مرکز علمی کاربردی مالیاتی مشهد با تلاوت آیات نورانى قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «ص» برگزار گردید.
در ابتدای جلسه آقاى رجبى ضمن خوشامدگویی به حاضران، آغاز سال جدید را به همه اعضای شورای مرکزی تبریک گفتند و بعد از آن حلقه صالحین توسط حاج آقای امینى با محوریت آیه ١٠۵ سوره مائده مطرح گردید و در ادامه آقای گرمه اى در مبحث بررسی مسائل سیاسی روز اهمیت موضوع نامگذارى سال ٩۶ از طرف مقام معظم رهبری را مورد بحث قرار دادند و گفتند با توجه به بیانات مقام معظم رهبرى می بایست آنچه در توان داریم را انجام دهیم و به همین منظور مقرر گردید کارگروهی متشکل از ۵ نفر از اعضای شورای مرکزی کانون (حاج آقاى امینی و آقایان آذرباد، دکتر رشیدی، دکتر اطمینان و آقای گرمه ای) تا جلسه آینده کانون، راهکارهاى اجرایی کردن شعار سال ٩۶ (اقتصاد مقاومتى، تولید – اشتغال) را مورد بررسی قرار داده و نتایج حاصله را جهت تصویب و اجرا به شوراى مرکزى کانون ارائه نمایند.
همچنین مقرر گردید به مناسبت ایام گرامی داشت مقام معلم، در تاریخ ٩ اردیبهشت جلسه مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردى خراسان رضوى برگزار گردد و پیشنهاد گردید که در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت مقام معلم برگزار می گردد، استاد نمونه بسیجی نیز مورد تکریم قرار گیرد.
در ادامه، پیشنهاد گردید به رسم هر سال و به منظور ارج نهادن به مقام رفیع و ارزشمند ایثارگران دوران هشت سال دفاع مقدس؛ در سالروز شهادت شهید والامقام دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید، نشست سازمانی اعضای کانون برگزار گردد.
در ادامه جلسه پیام سلامت توسط آقاى دکتر رشیدى در رابطه با شناخت بیمارى دیابت به سمع حاضران رسید.
در پایان جلسه، آقای رجبی از میزبانى آقای دکتر صادقی راد تشکر و قدردانی کردند و جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد (ص) در ساعت ٨ پایان یافت.