برگزاری جلسه شورای فرهنگی دانشگاه

اولین جلسه شورای فرهنگی دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی در سال تحصیلی ۹۷ – ۱۳۹۶ با حضور اعضا و با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع واحد استان برگزار شد.

و سپس آقای دکتر سلجوقی ریاست محترم دانشگاه ضمن خیرمقدم به حاضران، دستور جلسه را توضیح دادند.

در ادامه خانم رحیمی مدیر فرهنگی دانشگاه، گزارشی از فعالیتهای فرهنگی انجام شده در دانشگاه و مراکز وابسته را ارائه نمودند. مواردی مثل برگزاری المپیاد ورزشی دانشگاه در تابستان، برگزاری اردوهای دانشجویی و ذکر مشکلات موجود بر سر راه اجرای آن، مراسم تعزیه خوانی ایام محرم، اردوی زیارتی زیارت اولیها توسط جهاد دانشگاهی، ثبت نام و اعزام زائران پیاده اربعین، برنامه ریزی استقبال از زائران پیاده روزهای پایانی صفر و برنامه های گرامی داشت هفته بسیج.

در ادامه آقای رجبی مدیر کانون بسیج اساتید دانشگاه گزارشی از فعالیتهای انجام گرفته کانون و برنامه های در دست اقدام در سال تحصیلی جدید را ارائه نموده و خواستار مشارکت بیشتر دانشگاه در این زمینه گردید.

آقای دکتر سلجوقی نیز در این جلسه مطالبی را به این شرح ارائه نمودند:

بحث و بررسی مطالب و موضوعات مطرح شده در جلسات برای ایجاد پختگی مناسب آن.

ضرورت ایجاد تفاهم نامه با آموزش و پرورش جهت ورود به هنرستانها و معرفی دانشگاه جامع علمی کاربردی به دانش آموزان.

برگزاری کرسی های آزاد اندیشی

تجمیع برنامه های اقشار مختلف بسیج دانشگاه در هفته بسیج.

سوق دادن فعالیتهای فرهنگی به سمت مسائل ریشه ای و اعتقادی.

دانشجوی دانشگاه جامع باید فردی مفید و ماهر باشد و فرهنگ مهارت آموزی را منتشر کند.

برنامه ریزی برای انجام فعالیتی فاخر و شاخص در روز ۱۶ آذر و روز دانشجو

برگزاری مسابقات ورزشی، فرهنگی، کتابخوانی و … به مناسبت روز دانشجو و با محوریت مراکز

تقدیر از مدال آوران دانشگاه

فعال سازی اردوهای دانشجویی و دانشگاهی

مرتب شدن جلسات شورای فرهنگی دانشگاه.

این جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم به پایان رسید.

روز بسیج دانش آموزی

هشتم آبان ماه سالروز شهادت دانش آموز محمد حسین فهمیده  و روز بسیج دانش آموزی گرامی باد.

از آنجا که دانش‏ آموز شهید و رزمنده بسیجی، محمدحسین فهمیده، با ایمان و بینش عمیق واستوار در جنگ با دشمن، پیش قدم شد و با نیل به شهادت، درس شجاعت، فداکاری و مقاومت را به همه بسیجیان و امت حزب اللَّه آموخت، امام بزرگوار از این نوجوان دوازده ساله، به عنوان رهبر یاد فرمودند. بدین گونه، نام و یاد او، منشأ حماسه‏ های بزرگ شده و تحول عظیمی در شیوه‏ های دفاع مقدس و نبرد رزمندگان اسلام ایجاد کرد و راه پیروزی و سرافرازی را یکی پس از دیگری هموار ساخت. امروزه، شهید فهمیده، بحق الگوی شایسته‏ای برای دانش‏ آموزان بسیجی و جوانان و نوجوانان کشور می‏باشد و یادآوری این حماسه می‏تواند، یادآور دوران دفاع مقدس و ارزش‏های والای آن زمان باشد. رهبر معظم انقلاب در این زمینه فرموده‏اند: “زنده نگهداشتن یاد حادثه شهادت دانش‏ آموز بسیجی، شهید فهمیده، از اصالت‏های دفاع مقدس می‏باشد.” از این رو، هشتم آبان، سالروز شهادت این فرزند انقلاب، به عنوان روز نوجوان وجوان و بسیج دانش‏ آموزی نام گرفته است تا ضمن یادآوری حماسه این قهرمان کوچک، به عنوان سرمشقی مناسب به همسالانش مطرح شود و راهش ادامه یابد.

شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام

شهادت مظلومانه کریم اهل البیت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام را خدمت همه سرورن گرامی و اساتید محترم بسیجی تسلیت عرض می نماییم.

 

شیعه می سـازد حرم روزی  برایت  یـا حسن،

بعد از آن چشم ملائک سوی باب قاسم است

همایش و بازدید خانوادگی اساتید فعال بسیجی

 

  • به مناسبت هفته تربیت بدنی و به همت سازمان بسیج اساتید استان خراسان رضوی و مدیریت مجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی، همایش خانوادگی اساتید فعال بسیجی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان خراسان رضوی در مجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی، بعدازظهر پنج شنبه مورخه ۹۶/۸/۴ از ساعت ۱۸ الی ۲۲ برگزار گردید، در این مراسم که با حضور مدیران و معاونان تربیت بدنی آستان قدس رضوی و همچنین ریاست و معاونان سازمان بسیج اساتید همراه بود، دکتر هاشمی جواهری ریاست مجموعه تربیت بدنی آستان قدس رضوی ضمن خیرمقدم به حاضران، در باره خصوصیات و ویژگی های این مجموعه توضیحاتی را به حاضران ارائه نمود و سپس کلیپی از برگزاری اولین مسابقه فوتبال در این مجموعه که بین منتخب مشهد الرضا علیه السلام و تیم فوتبال کربلا بود به نمایش گذاشته شد.
  • در ادامه حجت الاسلام و المسلمین نظافت به ایراد سخن پرداختند و در باره خانواده متعادل مواردی را ذکر کردند که این خانواده ها باید دارای ویژگی های زیر باشند:
  • الف. اختصاص زمانی برای مناجات و راز و نیاز با خداوند. ایشان تأکید کردند که هیچ گاه لذت مناجات با خداوند را از دست ندهید.
  • ب. تلاش برای امرار معاش و گذران زندگی روز مره و رفع نیازهای خانواده
  • ج. اختصاص زمانی برای معاشرت و ارتباط با سایر اعضای خانواده
  • د. اختصاص زمانی برای لذت بردن از مواهب طبیعی مثل مسافرت رفتن، تغییر غذا و … ضمناً باید توجه داشته باشیم که لذت باید حلال باشد و جمال داشته باشد.
  • ایشان در ادامه فرمودند که فردی از امام رضا علیه السلام پرسید چه کسی از همه مردم خوشحالتر است؟ آن حضرت فرمودند کسی که در زندگی اش سهمی برای دیگران در نظر گرفته است و مردم شریک امکانات، دارایی، آبرو و … او هستند.
  • از ویژگیهای این مراسم می توان به بازدید اساتید بسیجی به همراه خانواده هایشان از ورزشگاه و استادیوم فوتبال امام رضا علیه السلام و انجام یک سری فعالیتها و مسابقات ورزشی توسط این افراد و اعضای خانوده شان اشاره کرد. لازم به ذکر است در این مراسم شاهد حضور پرشور اعضای شورای مرکزی بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی و اساتید فعال بسیجی عضو این کانون بودیم.

شورای کانونهای بسیج اساتید استان

پنج شنبه ۴ آبان ماه ۱۳۹۶ جلسه شورای مرکزی کانونهای بسیج اساتید استان خراسان رضوی در محل اتاق جلسات سازمان بسیج اساتید استان و با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم برگزار شد.

در ادامه آقای دکتر بذرافشان مسؤول سازمان بسیج اساتید استان ضمن خیرمقدم به حاضران، درگذشت آقای دکتر سرافراز یزدی را تسلیت گفت و کلیپی در همین زمینه پخش گردید.

سپس حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر احمری به ادامه توضیح و تشریح خطبه متقین نهج البلاغه پرداخت و تعدادی از صفات این افراد را از زبان امیر کلام، حضرت امام علی علیه السلام بیان نمودند.

آقای دکتر حسین زاده هم به نقل اخبار و تحلیل مسائل سیاسی روز ایران و جهان پرداختند.

در ادامه کارگروههای تخصصی گزارشی از فعالیتهای خود را ارائه نمودند و مقرر شد فعالیت این کارگروهها تا حصول نتیجه نهایی ادامه یابد.

 

شهادت حضرت رقیه «سلام الله علیها»

 

شهادت مظلومانه دختر سه ساله سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین «علیهما السلام» را به شیعیان جهان و اساتید بسیجی تسلیت عرض می کنیم.

 

گر دخترکی پیش پدر ناز کند               گره کرب و بلای همه را باز کند.

آماده سازی پرونده های اعضا

با همت و تلاش معاونت توسعه و سازماندهی کانون بسیج اساتید دانشگاه، آقای علیمرادی و همکارانشان، بررسی و منظم کردن پرونده اعضای محترم کانون شامل پرونده های اعضای جدید و پرونده های تکمیل شده برگشتی از سازمان بسیج اساتید استان، آغاز شده و با سرعت تمام در حال پیگیری است.

روال کار این گونه خواهد بود که پس از نظم دادن اولیه پرونده ها، تماس با اعضایی که پرونده آنها دارای نقص مدارک و اسناد می باشد انجام می شود تا پس از تکمیل تمامی موارد، برای صدور کارت عضویت اقدام گردد.

به همین منظور از اعضای محترم که دارای پرونده ناقص یا نقص در مدارک هستند خواهشمند است با مراجعه به محل کانون واقع در ساختمان اصلی دانشگاه مراجعه نمایند یا در صورت تماس همکاران ما، جهت رفع نقص اعلامی، اقدام نمایند.

 

 

جلسه هماهنگی معاونت خواهران کانون

پس از پیشنهاد راه اندازی معاونت خواهران در کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی به علت حضور تعداد زیادی از خواهران محترم استاد بسیجی و لزوم انجام کارهای این افراد توسط خودشان و قبول این مسؤولیت توسط سرکار خانم دست پاک، جلسه هماهنگی مدیر کانون با ایشان برای تعیین وظایف و تعریف حیطه مسؤولیت این معاونت، برگزار شد و پس از بحث و بررسی نوع کارهای مرتبط، مقرر گردید شرح وظایف معاونت مذکور توسط سرکار خانم دست پاک و با هماهنگی مدیر کانون پیشنهاد و تدوین گردد تا پس از بررسی و تصویب در شورای مرکزی، برای اجرای آن ابلاغ گردد.

نشست کانون دانشگاهیان ایران اسلامی

نشست کانون دانشگاهیان ایران اسلامی واحد خراسان رضوی روز پنج شنبه ۲۷ مهرماه ۱۳۹۶ با حضور تعدادی از اساتید و مدیران و اعضای کانونهای بسیج اساتید استان، در محل سالن جلسات سازمان بسیج اساتید استان و با حضور آقای دکتر حسینی دبیر کل این کانون و آقایان دکتر خواجه سروی، دکتر جعفری و دکتر خاکپور برگزار گردید.

در این جلسه مطالبی در خصوص ضرورت انجام کار تشکیلاتی، تلاش برای رفع موانع پیش روی فعالیت نیروهای جوان و انقلابی و حضور فعال اساتید دانشگاه در زمینه های مختلف و همچنین ضرورت داشتن تشکیلات و سازمان برای انجام کار مطرح گردید و افراد حاضر نظرات خود را در این خصوص ارائه نمودند.

 

جلسه شورای مرکزی کانون ۲۶ مهرماه ۱۳۹۶

جلسه شوراى مرکزى کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمى کاربردى استان خراسان رضوى در ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه ٢۶ مهرماه در محل اتاق جلسات مؤسسه آموزش عالى خراسان با تلاوت آیات نورانى قران کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد «صلى الله علیه و آله و سلم» برگزار گردید.

در ابتداى جلسه آقاى رجبى ضمن خوشامدگویی به حاضران، به همکار تازه وارد جلسه آقاى پورعرب خیر مقدم گفته و دستور جلسه را قرائت کردند.

بعد از آن حلقه صالحین توسط حجت الاسلام و المسلمین امینى برگزار شد. ایشان ضمن عرض تسلیت به پیشگاه امام زمان عجل الله تعالى فرجه الشریف و حاضران به مناسبت شهادت امام سجاد علیه السلام، در مورد لقب حضرت و وجه تسمیه سجاد، مباحثى را به سمع حاضران در جلسه رساندند.

در ادامه جلسه، استاد گرمه اى پیرامون مسائل سیاسى روز و موضع گیرى هاى اخیر رئیس جمهور آمریکا نسبت به ایران و سپاه پاسداران مباحثى را عنوان کرده و گفتند: موضع گیرى اخیر امریکا باعث نزدیک شدن و هم آرا شدن مردم غیور ایران در مقابل آمریکا شد و این همبستگى مردم بازتاب بسیار خوبى در رسانه هاى جهانى داشته است.

از طرف دیگر دیگر کشورهاى ناظر بر این موضع گیرى اخیرمعتقدند که جهت گیرى ترامپ نسبت به برجام مناسب نیست و البته نگرانى این است کسانى که چشم به امریکا داشتند از این به بعد به طرف اروپا متمایل شوند. صد البته نباید فراموش شود که آنچه در تمام دوران  انقلاب و پس از پیروزى انقلاب باعث قدرت ایران شده «مردم» بوده که به ابتکار امام راحل از ابتداى راه، وارد صحنه شدند و همیشه هم در صحنه باقى می مانند.

در ادامه جلسه، آقاى علیمرادى گزارشى از فعالیت صورت گرفته توسط ایشان و دو نفر همکار جدید که در قسمت توسعه و سازماندهی کانون کارهای نیروى انسانى و پرونده هاى اساتید را مورد بررسى قرار داده اند، ارائه گردید.

در پایان، موضوع برگزاری گردهمایی مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز علمى کاربردى به مناسبت سالروز تسخیر لانه جاسوسى آمریکا توسط دانشجویان پیروان خط امام «ره»، ١٣ آبان تعیین گردید و مقرر شد که این گردهمایی در حرم مطهر امام مهربانیها برگزار گردد و هماهنگی لازم برای تثبیت مکان پیشنهادی، توسط دبیر محترم شورا و اطلاع رسانی لازم توسط نیروی انسانی انجام پذیرد.

این جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلى الله علیه و آله و سلم در ساعت ۷ و ۴۰ دقیقه به پایان رسید.