گردهمایی بزرگ بسیجیان دانشگاه جامع علمی کاربردی

همایش بسیجیان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی شامل بسیج اساتید، بسیج کارکنان و بسیج دانشجویی در روز چهارشنبه هشتم آذرماه ۱۳۹۶ در محل سالن آمفی تئاتر مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد واقع در سه راه ادبیات با تلاوت آیات نورانی قرآن مجید و نواخته شدن سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران و پخش سرود دانشگاه جامع علمی کاربردی و همچنین عرض ارادت به محضر مقدس حضرت امام علی بن موسی الرضا علیه السلام با صلوات خاصه، آغاز شد.

سپس مجری همایش آقای علیمرادی که از اساتید بسیجی هستند، برنامه را آغاز و از آقای دکتر سلجوقی رئیس  دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی دعوت کرد تا به جایگاه بیایند. آقای دکتر سلجوقی ضمن تبریک ایام هفته بسیج، هفته وحدت و میلاد پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم، به تشریح ابعاد مختلف کارکردهای نیروی انسانی به عنوان تأثیرگذارترین عنصر هر سازمان پرداخت و بسیج را نقطه اوج این کارکردها به حساب آورد چرا که این تفکر سبب می شود افراد بدون هیچ شائبه مادی، مأموریتهای سازمان را به پیش ببرند. آقای دکتر سلجوقی در ادامه خواستار همکاری و همراهی اقشار مختلف بسیج دانشگاه با یکدیگر شد و به آنها گفت ما باید بسیج را با توجه به نوع کارکردی که از آن انتظار داریم، ببینیم و همان گونه از آن انتظار داشته باشیم.

در ادامه کلیپی تصویری از فعالیت های سال جاری کانون بسیج اساتید دانشگاه که توسط روابط عمومی این کانون تهیه شده بود، به نمایش درآمد و آقای رجبی مدیر کانون بسیج اساتید دانشگاه با تشریح هدف شکل گیری بسیج اساتید در دانشگاه ها، به ابلاغ مأموریت جدید بسیج در دانشگاه که به اعتلای بسیج و ایجاد تحول درونی و اثربخشی بیرونی نظر دارد، پرداخت و از رؤسای مراکز علمی کاربردی و رئیس محترم دانشگاه و همکاران ایشان خواست که همکاری لازم را با مسؤولان دفاتر بسیج اساتید در مراکز علمی کاربردی داشته باشند وی همچنین به تشریح فعالیت ها، مأموریت‌ها و اقدامات انجام گرفته در کانون بسیج اساتید دانشگاه و تبیین برنامه‌های آینده این کانون پرداخت.

سپس آقای سرهنگ زارعی مسؤول سازمان بسیج ادارات کل خراسان رضوی به ضرورت توجه به شکل گیری بسیج در اقشار مختلف پرداخت و خواستار همکاری بیشتر اقشار بسیج در دانشگاه با یکدیگر شد.

در این قسمت از همایش یکی از اساتید بسیجی جناب آقای آخته به شعرخوانی حماسی و آیینی پرداخت که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

سخنران ویژه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین یادگاری بود که به ضرورت های توجه به کارکرد بسیج با توجه به تعاریف اولیه ای که باعث تشکیل و ایجاد بسیج در اوایل انقلاب اسلامی شده است، شد و به تشریح اهمیت استفاده از تمامی توان و استعداد اقشار مختلف بسیج در دانشگاه و در جامعه پرداخت. ایشان از اقشار مختلف بسیج در دانشگاه خواست که به موضوع هم افزایی و یاری رساندن هر کدام از این مجموعه ها دقت کافی داشته باشند.

در ادامه آقای سلطانی نماینده بسیج دانشجویی ضمن تبریک ایام، به تشریح فعالیت های بسیج دانشجویی در دانشگاه و کارکردهای آن اشاره کرد و کلیپ فعالیت های بسیج دانشجویی خواهران دانشگاه به نمایش درآمد.

در پایان این همایش، لوح تقدیر مسؤول کانون بسیج اساتید دانشگاه، مسؤول بسیج کارکنان دانشگاه و مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه توسط رئیس محترم دانشگاه و مسؤولان حاضر در همایش به آنها اهدا شد همچنین از فعالان فرهنگی و دانشجویانی که در برپایی ایستگاه صلواتی پذیرایی از زائران پیاده امام رضا علیه السلام، فعال بودند نیز تقدیر و تشکر شد. این همایش در ساعت ۱۶:۲۰ دقیقه با انجام پذیرایی از حاضران به کار خود پایان داد.

 

همایش نقش کارآفرینی در اقتصاد مقاومتی

همایش نقش کارآفرینی در اقتصاد مقاومتی و تولید ملی با استقبال جمع کثیری از شرکت کنندگان توسط مرکز آموزش علمی کاربردی نیشابور به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی و هفته بسیج در روز ۵ آذرماه ۱۳۹۶ و با حضور سرکار خانم دکتر ریاحی مدیر کل محترم توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی کشور و همراهان در مرکز آموزش علمی کاربردی نیشابور و با حضور آقای آذرباد مدیر پژوهشی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و جانشین کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی برگزار شد.

در حاشیه برگزاری این همایش، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری مرکز آموزش علمی کاربردی نیشابور نیز برگزار شد که مورد بازدید سرکار خانم دکتر ریاحی و همراهان قرار گرفت و در پایان، جلسه نهایی کمیسیون انتخاب مرکز پژوهشی برتر استان خراسان رضوی برگزار شد و مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد به عنوان مرکز برتر در بین مراکز علمی کاربردی و موسسات غیر انتفاعی خراسان رضوی، انتخاب گردید.

 

 

 

 

 

عیادت و دیدار با استاد بسیجی

به مناسبت گرامی داشت هفته بسیج و از آنجایی که استاد بسیجی جناب آقای گرمه ای از اعضای محترم شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه و معاون بررسی و تحلیل کانون، مقداری کسالت داشته و دوران نقاهت را می گذرانند، اعضای شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه در روز ۴ آذرماه ۱۳۹۶ برای دیدار و عیادت، به محل منزل ایشان رفته و با ارائه هدیه ای و پرسش از احوال، لحظاتی را با این بسیجی قدیمی و با سابقه که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در مسؤولیت های مختلف بسیج حضور داشته اند، گذراندند.

 

 

 

 

 

اطلاعیه : گردهمایی بزرگ اساتید ،کارکنان و دانشجویان بسیجی

به همت دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی و کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت هفته بسیج ، همایش  و گردهمایی بزرگ اساتید ، مدرسان ، کارکنان و دانشجویان بسیجی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی را برگزار می نماید.

مکان : مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مشهد ، واقع در سه راه ادبیات

زمان: چهارشنبه ۸ آذرماه   ۱۳۹۶ ساعت ۱۴

 

عطر شهیدان بسیج

بر مشامم می رسد عطر شهیدان بسیج

مرغ دل پر می زند سوی گلستان بسیج

یا حسین بن علی، ای سرور آزادگان

روز محشر کن شفاعت از جوانان بسیج

بسیج عطری است آسمانی که از جوانه‏های ایمان تراوش می کند و پایگاهی است برای مُشت‏های گره شده.

بسیج یعنی شجاع و با صلابت

همیشه در خط ناب ولایت

به هنگام بروز فتنه باشد

بصیر و هوشمند و با درایت

بسیج حنجره‏ای است سوزان بر ای سرودن حماسه‏های سترگ و خورشیدی است تابناک برای شب‏های سرد و تاریک و وحشت‏زا.

مراسم وداع با شهدای مدافع حرم

 

حضور اعضاء شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی در مراسم وداع با پیکر مطهر چهار شهید مدافع حرم و یک شهید گمنام تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) رواق امام خمینی ، مورخه ۹۶/۹/۱ بعد از نماز مغرب و اعشاء

جلسه فوق العاده شورای مرکزی

جلسه فوق العاده شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی در ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه مورخه ۹۶/۹/۱  در محل سالن جلسات موسسه آموزش عالی خراسان با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و ذکر شریف صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم آغاز گردید.

در ابتدای جلسه اعضای شورای مرکزی، شهادت دانشجوی بسیجی شهید مدافع حرم مهدی موحدنیا که از بستگان آقای رجبی هستند را به ایشان تبریک و تسلیت عرض کردند.

در ادامه جلسه ایشان از اعضا و اساتید کانون برای ارسال پیام و تماس تلفنی به واسطه شهادت شهید مدافع حرم ، تشکر کردند و هفته بسیج را تبریک گفتند و هدف از برگزاری این جلسه به صورت فوق العاده را مرور برنامه های هفته بسیج اعلام کردند. ایشان از تک تک اعضای شورا برای زحماتی که در کانون بسیج و شورای مرکزی  انجام  می دهند چه امور و فعالیتهایی که حسب وظیفه بوده و چه کارها و فعالیتهایی که خارج از وظیفه دوستان بوده و به صورت جهادی و با عزم جدی  انجام داده اند تشکر کردند و برای آنان آرزوی سلامتی و توفیق بیشتر خدمت در عرصه بسیج کردند. و از اعضاء درخواست کردند که طبق روال قبل بهتراست  اعضاء منتظر مناسبت ها نمانند و همچنان و با تمام ناملایمتی هایی که ممکن است برای بسیج و کانون بسیج اساتید صورت گیرد به کار جهادی خود ادامه دهند و ان شاا… که مسئولین دانشگاه جامع علمی کاربردی حمایت های لازم را از کانون بسیج انجام دهند.

شامل روایت ” حب على حسنه، لا تضر معها سیئه” برخاسته از محبت و ارادت است، اگر کسى ارادتى به کسى داشته باشد الگوى زندگى خود را آن شخص قرار میدهد. با مهر ومحبت حقیقى و اردات واقعى به مولا امیر المومنین على علیه السلام کسى مرتکب جرم و جنایت نمى شود.

پس از تبادل نظر و ایراد سخن توسط اعضاء شورای مرکزی کانون برنامه های هفته بسیج مجددا بررسی و به تایید اعضاء رسید.

فعالیت هفته بسیج کانون بسیج اساتید:
چهارشنبه اول آذرماه بعد از نماز مغرب و عشا – رواق امام خمینى وداع با پیکر شهدای مدافع حرم
جمعه سوم آذر ماه عیادت از سردار گرمه اى از بینانگذاران بسیج استان
شنبه ۴ آذر بازدید از پست جى آر اس
جمعه ١٠ آذر – اردوى تفریحى و بصیرتى خانوادگى اعضاء شوراى مرکزى به همراه خانواده.
شنبه١١ آذر همایش علمى جهت اساتید بسیجی دانشگاه جامع علمی کاربردی بهمراه همسر
جمعه ١٧ آذر بازدید از فرودگاه گلبهار
بازدید از خانواده شهید مدافع حرم حسین هریرى بعد از هماهنگى با خانواده شهید زمان دقیق آن اطلاع رسانی خواهد شد.

 

 

این جلسه در ساعت ۸:۱۵ دقیقه صبح با صلوات بر حضرت محمد و خاندان پاکش به پایان رسید.

 

 

هفته بسیج

هفته بسیج، هفته بزرگداشت ارزش های اسلامی و انقلابی است. گرامی می داریم این هفته را و به همه ی آحاد مردم ایران بویژه اساتید و نیروهای بسیجی ، مومن و حزب الهی دانشگاه جامع علمی کاربردی تبریک عرض می نمائیم.

 

هفته بسیج تمام شدنی نیست

نام بسیج یادآور خاطره عزیزترین نهاد و بزرگترین مردان تاریخ ما است. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود.» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد. بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن، اذان رشادت و شهادت سرداده اند. بسیج میقات پا برهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته اند. بسیج لشکر مخلص خدا است که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان، از اولین تا آخرین امضا نمودند.» این واژه ها و تعبیرهای بی نظیر و ملکوتی، اوصافی است که مراد و مرشد بسیجیان، امام خمینی (رحمت الله علیه) در آخرین پیام خود به مناسبت هفته بسیج ( ۲/۹/۱۳۶۷) صادر فرموده اند؛ امامی که دوست و دشمن صداقت او در گفتار و دوری اش از مداهنه و مبالغه را تصدیق کرده و می کنند و این همه نشان از آن دارد که هیچ نهادی والاتر و عزیز تر از بسیج در نگاه آن پیر روشن ضمیر نبوده است. حق هم همین است؛ به ویژه آنگاه که دشوارترین شب ها و روزهای پر خطر هشت سال دفاع مقدس را به یاد آوریم و نقش بسیج و بسیجی ها را در خلق حماسی ترین صحنه های تاریخ ایران و جهان مرور کنیم. در آن صورت است که ما نیز همگام با رهبر سفر کرده این امت، می پرسیم: «حقیقتا اگر بخواهیم مصداق کاملی از ایثار و خلوص و فداکاری و عشق به ذات مقدس حق و اسلام را ارایه دهیم ، چه کسی سزاوارتر از بسیج و بسیجیان خواهد بود؟!» نوجوانان، جوانان و پیران جوانمردی که داوطلبانه و بی هیچ ادعا روزهای سخت جنگ را مردانه پشت سر نهادند و بدون درخواست پاداش و سپاس، فقط برای ادای تکلیف، در برابر بی رحم ترین دشمنان این آیین و سرزمین سینه سپر کردند و البته«فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر.»هفته بسیج فرصت خوبی برای بازخوانی آن روزها و روزهای پس از آن است ؛ روزهایی که بسیجیان بازمانده که نه،بازگشته از معراج، نه تنها قدر ندیدند وبر صدر ننشستند، که گاه طعنه هم شنیدند و به حاشیه نیز رانده شدند. اما این فرزند و جانشین فرزانه امام بود که بسیجی را همیشه حاضر در میدان می خواست و می خواهد. بسیجی گرچه مرد میدان های خطر و فداکاری است، اما فقط برای آن روزها نیست. هر روز و هر هفته از آن بسیج است و راه نجات نیز حضور جانانه آنان در میدان . باور باید کرد که تنها راه نجات کشور بازگشت به فرهنگ بسیج و حاکمیت تفکر بسیجی بر همه عرصه ها است؛ چرا که «اگر بر کشوری نوای دل نشین تفکر بسیجی طنین انداز شد، چشم طمع دشمنان و جهان خواران از آن دور خواهد شد و الا هر لحظه باید منتظر حادثه ماند.» تکریم بسیج، احترام به مردانگی و مروت است، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است. بسیجیان نیازی به احترام و تجلیل ما ندارند. ما هستیم که به آنان وبه حضور فعالشان برای همیشه نیازمندیم. جنگ آزمون خوبی برای جدا شدن صف مدعیان و مردان حقیقت بود.شعار امروز اگر پشتوانه و سابقه ای دردیروز نداشته است، بسان همه شعارها است و نیازمند امتحان در روز مبادا.خدا را سپاس که رویش های بسیج همچنان پر ثمر و برکت خیز است، اما مباد که نام آوران روزهای سخت از یاد بروند و در گرد و خاک بازی های روزگار دیده نشوند؛چه رسد به آنکه خدای ناکرده کم لطفی و جفا ببینند.امام در پایان همان پیام فرمودند:«من دست یکایک شما پیشگامان رهایی رامی بوسم ومی دانم که اگر مسوولین نظام اسلامی از شما غافل شوند به آتش دوزخ الهی خواهند سوخت.»سلام و صلوات خدا بر شهیدان بسیج و درود و برکات او بر زنان و مردانی که سنگر آنان را همچنان پاس داشته اند . این روزها بر همه آنان و بر رهبر بسیجیان جهان مبارک باد.

 

یا لیتنی کنت معهم فافوز فوزا عظیما