جلسه شورای مرکزی کانون ۸ اسفندماه ۱۳۹۷

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی در ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۸ در محل سالن جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و ذکر شریف صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم، آغاز گردید.

در ابتدای جلسه آقای رجبی مدیر کانون، میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و روز مادر و هفته زن را به حاضران در جلسه و بخصوص سرکار خانم زعفری نژاد تبریک گفته و از حضور آقای دکتر آذرباد در جلسه شورای مرکزی تقدیر نمودند.

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین امینی در حلقه صالحین بحث خود را بر نقش اخلاق حرفه اى در فرهنگ سازى در سازمان و جامعه قرار دادند و گفتند:
رهبرى اخلاقى و نقش کلیدى آن در شکل دادن به هنجارهاى اخلاقى و فرهنگ از مباحث حائز اهمیت است. رعایت مبانى اخلاق حرفه اى موجب ایجاد اعتماد و ارتباطات سالم و دو سویه میشود. با اعمال اخلاق حرفه اى در سازمان کارکنان انگیزه لازم را براى تلاش در جهت دستیابى به اهداف سازمانى به دست مى آورند و براى نمونه از زندگى مرحوم عالى نسب مواردى را ذکر کردند.

سپس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مورد بحث قرار گرفت و اعضای حاضر استاد سرکار خانم زعفری نژاد و آقایان دکتر اطمینان، دکتر آذرباد و استاد اکبرپور با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و لزوم اقداماتی در این زمینه و همچنین برنامه های سال آینده کانون، به ایراد سخن پرداختند و مقرر شد در آینده نزدیک جلسه ای به صورت ویدئو کنفرانس با آقای دکتر روحیان که به تازگی به عنوان مسؤول بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور برگزیده شده اند برگزار شود.

در ادامه مدیر کانون گزارشی از جلسه شورای فرهنگی دانشگاه جامع که ایشان نیز شرکت داشته اند ارائه و یادآور شدند که رؤوس برنامه ها و فعالیت های کانون بسیج اساتید دانشگاه در سال آینده به تصویب و تأیید شورای مذکور رسیده و مقرر شده است که برنامه اجرایی هرکدام از برنامه ها در زمان مناسب ارائه گردد. همچنین از اعضای حاضر درخواست نمودند که اگر معاونت ها و قسمت های مختلف کانون فعالیت خاصی برای سال آینده در نظر دارند را سریعتر به صورت مکتوب ارائه نمایند.

این جلسه در ساعت ۷/۳۰ دقیقه با ذکر صلوات برحضرت محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.

میلاد کوثر

مدینه، لبریز عطر یاس، با چشمانی گشاده تر از هر روز
بیستمین روز جمادی الثانی را دیدار می کند.

دروازه های آسمان گشوده می شود
و فرشتگانی بی شمار، هلهله کنان فرود می آیند.

چشمان خدیجه علیها السلام ، خیس لبخند می شود و
محمد صلی الله علیه و آله و سلم، شادمان و بی قرار، کودک را در آغوش می کشد.

فاطمه علیها السلام متولد می شود؛ دختری که مادرِ پدر است و خیر کثیر.
خورشیدی که یازده ستاره دنباله دار را در آسمان امامت، مادری کرد.

مشرکان، پیامبر را ابتر خواندند و خداوند، فاطمه را کوثر نامید؛
اِنّا اعطیناک الکوثر فَصَلِّ لِرَبِّکَ واْنْحَرْ * اِنَّ شانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَر.

فاطمه متولد می شود؛
کسی که سپیده دمان، دیدگان روشنش را سجده می کند
و کوه ها قامتِ قیامت را به احترام برمی خیزند.

زنی شگفت که عفتش سرلوحه همیشه زنان تاریخ است.
درختی تناور که ریشه در آسمان داشت و پرنده های نور
، بر شاخه های سبزش آواز خواندند. فاطمه می آید.

دوشیزه ماه، بر پیشانی بلندش دامن می گسترد.
از شانه های زمین، یاس های سپید؛ چون پیغام های بشارت، بالا می روند.

کوهستان، صدای نفس هایش را ترانه می شود و کهکشان ها،
نزول ستاره اش را شاعری می کنند.

او می آید و کوچه های مدینه، طلوع گام هایش را به پیشواز می آیند.
او می آید. رودخانه های یخ بسته جهان، ترک برمی دارند
و سپیدارهای جوان به سمت نور، قد راست می کنند.

بانویی بزرگ که قبیله های زمین، شکوه اساطیری اش را به نماز می ایستند.
او می آید تا دخترانِ زنده به گور شده عرب، غرور زن بودن
را از بین خروارها خاک، حِس کنند.

فاطمه، فریادی سرخ است در کوچه های مظلومیت علی علیه السلام .
می ایستد تا خانه نشینی علی علیه السلام را نبیند و این گونه است
که پرهای سپیدش در هجوم تیرهای کینه به خون می نشیند.

جلسه فوق العاده شورای مرکزی

جلسه فوق العاده شوراى مرکزى کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمى کاربردى خراسان رضوى برای بررسی و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، در روز دوشنبه ٢٩ بهمن ماه ۱۳۹۷ ساعت ١۶ در محل اتاق جلسات مؤسسه آموزش عالى خراسان با تلاوت آیات نورانى کلام الله مجید و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم برگزار گردید.

در ابتداى جلسه آقاى رجبى در مورد اهمیت این بیانیه و ضرورت کار کردن بر روی آن، بر اساس فرمایشات و تأکید مقام معظم رهبرى در این زمینه، مواردى را به سمع حاضران رساندند.

در ادامه جلسه اعضاى حاضر نظرات خود را در خصوص این بیانیه از دیدگاه هاى متفاوت مطرح نمودند و مقرر گردید که ابتدا بیانیه گام دوم انقلاب با دقت و توسط تمامی اعضا مورد مطالعه و دقت نظر قرار گیرد و از طرف دیگر ظرفیت هاى کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمى کاربردى نیز مورد بررسى قرار گرفته و با در نظر گرفتن شرایط موجود، فعالیت قابل اجرا در راستاى تحقق این بیانیه و منطبق بر آن، تعیین و اجرا گردد.

این جلسه در ساعت ۱۷:۴۰ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد پایان پذیرفت.

پیام تسلیت حادثه تروریستی زاهدان

کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی ، شهادت جمعی از نیروهای سپاه از حافظان مرزهای میهن اسلامی در حادثه تروریستی زاهدان را به پیشگاه حضرت ولی‎عصر(عج) و رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی و به عموم ملت، به‎ویژه به خانواده‎های معظم این شهیدان تبریک و تسلیت عرض کرده و از خداوند منان شفای مجروحان این حادثه را مسئلت می نماید.

جلسه شورای مرکزی کانون ۲۴ بهمن ماه ۱۳۹۷

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه ۱۳۹۷ در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر شریف صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آقای رجبی با گرامی داشت ایام الله دهه فجر و حماسه پرشکوه راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن توسط مردم مسلمان و همیشه در صحنه ایران، از حاضران در جلسه تشکر کرده و در زمینه فعالیت­های مختلف بسیج اساتید از جمله ورود به مقوله مهدویت که ضرورت جامعه امروز بشری است، توضیحاتی داده و آقای عبدالحسینیان را  که در این زمینه قصد فعالیت دارند، به جمع معرفی کرد. همچنین توضیحاتی در زمینه حلقه های صالحین و عضویت اساتید بسیجی در این حلقه ها که حجت الاسلام و المسلمین دکتر خوشحال در این زمینه قرار است فعالیت کنند، ارائه شد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین امینی زهان نیز موضوع بحث خود را به معرفی مدعی دروغینی که در همین زمینه مهدویت و ادعای جانشینی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، فعالیت هایی را در ایران و کشورهای همسایه انجام می دهد قرار داده و توضیحاتی را برای حاضران ارائه نمودند و بر ضرورت هشیاری همگان در این خصوص، تأکید نمودند. ایشان با بیان برخی ادعاهای این فرد، باطل بودن آنها را توضیح دادند.

در این جلسه آقای احمدآبادی به عنوان میهمان ویژه در جلسه حضور پیدا کردند و در باره مسائل مختلف سیاسی ایران و جهان اخبار و تحلیل هایی را ارائه نمودند. مواردی از قبیل: روند افزایشی شرکت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن خصوصاً راهپیمایی امسال، چهل سالگی انقلاب اسلامی و موضوع فروپاشی، فتنه سال ۱۳۹۸ و موضوع انتخابات مجلس، فعالیت های فرقه یمانی، انتخابات آینده مجلس و ریاست جمهوری و احتمالات آن، SPV و ایجاد یک روزنه ناقص توسط اتحادیه اروپا، گزارش یک نهاد امنیتی آمریکا در باره وضعیت داخلی ایران از جمله گسل جمعیتی و …

این جلسه در ساعت هفت و ۴۰ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم به پایان رسید.

 

 

 

بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه

باسمه تعالی

بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی

به مناسبت ایام الله دهه فجر و چهل سالگی انقلاب اسلامی

حال که رخت عزای مادر و سیاه پوش سوک دختر گرانقدر پیامبر گرامی اسلام، حضرت فاطمه زهرا «سلام الله علیها» را از تن در آوردیم، با توسل به ذات پاک و نازنین این بانوی ارزشمند و فرزندان مطهرش، آماده برگزاری جشن بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی در چهلمین سال به بار نشستن درخت تناور انقلاب در این کشور اسلامی، به زعامت و هدایت بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی «رضوان الله تعالی علیه» و خلف صالح ایشان، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه­ای «مد ظله العالی» می­شویم.

چهل سالی که مشحون و مملو از شادی و ناخوشی، پیروزی و شکست و فراز و فرودهای فراوانی بوده ولی نهایت و نتیجه آن، سربلندی و اعتلای کشور عزیزمان در همه عرصه­های پیش رو بوده است و این برهه مقدس از عمر پربرکت انقلاب، با همه مشکلات فراوانی که دشمنان خارجی و داخلی برای آن تدارک دیدند (که حتی یکی از آنها برای سرنگونی یک انقلاب، کافی بود) غیر از خیر و برکت و کسب تجربه و پختگی برای آن، چیز دیگری نداشته و هر کدام از این محرومیتها و محدودیتها سبب رشد و بالندگی و پیشرفت در زمینه های مختلف شده است به گونه ای که امروزه می توانیم ادعا کنیم با تکیه بر قدرت لایزال الهی و بهره گیری از توان و استعداد جوانان پر شور و انقلابی ایران، هیچ گونه مشکل لاینحلی در این کشور پهناور نداریم و آنجایی که در برخی موارد کمبود و کاستی احساس می شود، غفلت و بی توجهی به این موضوع بسیار مهم می باشد.

ما چهل سالگی و بلوغ کامل انقلاب اسلامی را در حالی جشن می گیریم و گرامی می داریم که خیلی از افراد تأثیرگذار در این فتح و پیروزی، امروزه در میان ما نیستند ولی یقیناً قدردان تلاش و کوشش آنها و خونهای پاکی که برای به ثمر رسیدن این انقلاب، بر زمین ریخته شد و درد و رنجی که مردم ما در این مسیر طولانی و پرخطر، تحمل کردند، هستیم و باید همواره به خود و یاران همراهمان بگوییم برای رسیدن به قله صلابت، عزمت و اقتدار، راه چندانی باقی نمانده و به امید خداوند در آینده ای نزدیک، پرچم انقلاب را به دست صاحب اصلی آن حضرت امام زمان «عجل الله تعالی فرجه الشریف» خواهیم سپرد.

اساتید بسیجی شهر مقدس مشهد و اعضای کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، ضمن گرامی داشت چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، همگام و همراه با مردم دلاور و همیشه در صحنه ایران اسلامی، در راهپیمایی بزرگ یوم الله ۲۲ بهمن شرکت خواهد کرد و با آرمانهای امام راحل عظیم الشأن و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و حماسه هشت سال دفاع مقدس، تجدید پیمان کرده و اطاعت بی چون و چرای خود را از منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای اعلام می دارد و همانند گذشته آماده است تا در راه پیشرفت و سربلندی ایران اسلامی، با روحیه بسیجی و مجاهدانه گام بردارد.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی

۲۲ بهمن همه می آییم

۲۲ بهمن همصدا با هم میهنانمان در سراسر ایران اسلامی حماسه سترگ دیگری رقم خواهیم زد

اساتید بسیجی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی بهمراه اقشار گوناگون مردم ایران، در ۲۲بهمن بار دیگر ثابت خواهندکرد انقلاب اسلامی ریشه در اعماق جان مردم مومن و ولایتمدار ایران  دارد.

۲۲بهمن، دنیا عزم و اقتدار ایران و ایرانی را یکبار دیگر خواهد دید .

اندوه ریحانه رسول

فاطمه علیها السلام ، صبر لایزال نبوی بود که در هیأت عفتی سر به فلک کشیده، چادر به سر می‏ کشید و در کوچه‏ های مدینه، در تمام رهگذرهای هستی، حضور خدا را به کائنات، یادآور می ‏شد.

سیلی ستم و تازیانه کینه را به جان خرید تا هجوم تندبادِ انکار، شمع یک ‏تنه حقیقت را خاموش نکند.

افسوس از سوره کوثر که در آن خانه گِلین، همسایه اهالی غفلت و سنگدلی شد!

آه از زمزمه ‏های شرحه شرحه بتول که در نیمه‏ شبِ سجاده و تسبیح، ارکان عرش را به لرزه می ‏افکند!

آه از ریحانه رسول خدا صلی‏ الله‏ علیه ‏و‏ آله که در مشام حسادتِ زمین، به هدر می‏ رفت و چشمانِ حقیقت‏ ستیز زمانه، رخساره طهارتش را طاقت نداشت.

ایام شهادت صدیقه اطهر، فاطمه زهرا سلام الله علیها در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب پرشکوه اسلامی، بر اساتید گرانقدر بسیجی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی تسلیت باد.

ایام الله مبارک دهه فجر

فجرآزادی! خوش آمدی که آمدنت، شرنگ مرگ به کام شاهان ریخت، سلطه را به قبرستان تاریخ‏ سپرد، کنگره‏ های قصر استکبار را فرو ریخت.

آمدی فجر آزادی ! که با آمدن تو، امام آمد

امامی که بر سر بیدادگران

خروش کلیم داشت و بر جان امت دم مسیح

کلامش بوی وحی‏ داشت و طعم شیرین آوای انبیا

دهه فجر مبارک

کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی، فرا رسیدن بهمن ماه و ایام الله دهه فجر را بر تمامی فجر آفرینان بالاخص اساتید بسیجی تبریک و تهنیت عرض می کند.

بازدید سازمانی از کانون بسیج اساتید دانشگاه

بازدید سازمانی از کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی در روز چهارشنبه ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۷ توسط آقایان دکتر شمس الدینى معاونت محترم سرمایه انسانى سازمان بسیج اساتید کشور و آقاى مالمیر از معاونت بازرسى سازمان بسیج اساتید کشور به همراه دکتر حسین زاده جانشین محترم سازمان بسیج اساتید استان خراسان رضوی برگزار گردید.

در این برنامه آقاى رجبى ضمن خوشامد گویی به میهمانان، گزارشى از تشکیل، فعالیتها و برنامه های آتی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمى کاربردى استان ارائه کردند که مورد توجه و قدردانى دکتر شمس الدینى و هیئت همراه قرار گرفت. در پایان جلسه اعضاى کانون به همراه میهمانان از اتاق محل استقرار کانون بسیج اساتید در دانشگاه جامع بازدید کردند و به مشکلات مطرح شده در این برنامه، رسیدگی نمودند.