جلسه شورای مرکزی و مسؤولان دفاتر

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی در روز چهارشنبه مورخه ۹۸/۲/۴ در ساعت ۶ صبح در محل اتاق جلسات مؤسسه آموزش عالی خراسان با حضور جمعی از مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز علمی کاربردی استان برگزارگردید.

جلسه شورای مرکزی بسیج اساتید دانشگاه  جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی با حضور اعضا و با حضور مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز علمی کاربردی در ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ با تلاوت آیات نورانی کلام الله مجید و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلى الله علیه و آله و سلم برگزار گردید.

در ابتدای جلسه آقای رجبی ضمن خوشامدگویی و تبریک اعیاد شعبانیه به اعضای شوراى مرکزى و مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز حاضر در جلسه، دستور جلسه را قرائت کردند.

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین امینی در حلقه صالحین محوریت بحث خود را بر تفسیر آیات ٩٢ و ٩٨ سوره یوسف قرار داده و گفتند: زمانى که برادران حضرت یوسف او را شناختند به گناهان خود اعتراف و از او طلب بخشایش کردند و آن حضرت در پاسخ گفت: «امروز هیچ سرزنشى بر شما نیست خدا شما را (با چنین پشیمانى و توبه) مى بخشد که او مهربان مهربانان است.» و هم چنین برادران خطا کار از پدرشان نیز طلب بخشش کردند و حضرت یعقوب گفت: «به زودى از خداوند براى شما طلب آمرزش خواهم کرد، مسلماً او بس آمرزنده مهربان است.»

و اضافه کردند که خیلى از ما اقتدارگرا هستیم و آنچه در نگاه مان غالب است نگاه مقتدرانه است، در صورتی که رفتار ما باید مطابق با آموزه هاى دینى باشد و باید بتوانیم در مقابل اشتباه هم عذرخواهى کنیم و هم عذرخواهى دیگران را پذیرا باشیم.

در ادامه جلسه موضوع برنامه ریزى فعالیت هاى سال ٩٨ مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و مقرر شد به غیر از برنامه هاى جارى همیشگى کانون، جذب اساتید و مدرسان جدید بسیجى از سوى مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز مورد توجه قرار گیرد. در همین راستا برگزارى دوره هاى کاربردى و مورد نیاز اساتید پیش بینى گردد که از سوى یکى از مسؤولان دفاتر بسیج اساتید پیشنهاد اجراى دوره امداد و نجات براى اساتید مطرح گردید.

و هم چنین مقرر گردید مبحث استاد تراز انقلاب که در سال ٩٧ طرح توجیهى آن تهیه و تنظیم گردیده در دستور کار اجرای شورای مرکزی کانون به طور جدی قرار گیرد.

در ادامه جلسه نیز مقرر گردید که موضوع پالایش و به روز رسانى اساتید بسیجى از سوى معاونت نیروى انسانى کانون پیگیرى شود.

در پایان جلسه مقرر گردید تهیه و تنظیم گزارش مکتوب و تصویرى از  فعالیت ها، از بدو تشکیل کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمى کاربردى خراسان رضوى و هم چنین تکمیل فرم ارسالى دانشگاه جامع علمى کاربردى در دستور کار قرار گرفته و برای مسؤول جدید بسیج اساتید دانشگاه علمی کاربردی کشور ارسال گردد.

جلسه در ساعت ٨ با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلى الله علیه و آله و سلم پایان یافت.منجی عالم بشریت

میلاد دوازدهمین مهر سپهر سروری، باطراوت ترین گل بوستان امامت و ولایت، منجی عالم بشریت ، حضرت امام عصر و زمان،  مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف، بر مردم سراسر عالم، تمامی مظلومان جهان و عدالت خواهان گیتی مبارک باد

اعلام همبستگی اساتید استان با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

جلسه اعلام همبستگی جمعی از اساتید و هیئات علمی دانشگاه های مشهد با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وانزجار از اقدام اخیر آمریکا در روز دوشنبه ۹۸/۱/۲۶ راس ساعت ۷ صبح در محل سالن غدیر پادگان شهید برونسی سپاه امام رضا علیه السلام مشهد برگزار گردید.

در ابتدای جلسه و پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید ، ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی دمشهد جناب آقای دکتر سروری پشت تریبون قرار گرفتند و ضمن تشکر از حضور اساتید دانشگاه های مشهد در این جلسه ، اعلام انزجار اساتید مشهد را از اقدام اخیر دولت آمریکا در مورد سپاه پاسداران اعلام نمودند و در حمایت اساتید دانشگاه های مشهد از سپاه و اقدامات اخیر سپاه در کشور و منطقه سخنانی ایراد نمودند.

پس از آن سردار نظری فرماندهی محترم سپاه استان خراسان رضوی به ایراد سخن پرداختند و از تمامی اساتید حاضر و بسیج اساتید استان بابت حضور در جلسه تشکر نمودند و سپاه را اینگونه معرفی کردند که سپاه یک تشکیلات و فرد نیست، سپاه یک مسلک و راه و مسیر است سپاه نماد اندیشه انقلابی است و نماد حضور مردم در عرصه های مختلف کشور است. ایشان فرمودند سپاه تلفیق قدرت مادی و معنوی است.علی رغم همه اختلاف سلیقه ها خدا را شکر که مردم در بزنگاه ها اسیر تبلیغات مخرب و منفی مخالفان نمیشوند و یکی از این بزنگاهها همین اتفاق اخیر و اقدام نابخردانه دولت امریکا بود. که تمامی احاد جامعه یک صدا این اقدام را محکوم کردند.

ایشان در ادامه به منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی در مورد سپاه اشاره کردند و همچنین بیانیه گام دوم انقلاب که نیاز به تلاش اساتید و اجرایی کردن آن دارد مورد تأکید قرار دادند.

این جلسه با قرائت بیانیه ای در حمایت از سپاه و اعلام انزجار از دولت امریکا و اقدام اخیر به کار خود پایان داد.

جلسه شورای کانونهای استان

اولین جلسه شورای مرکزی کانونهای بسیج اساتید دانشگاههای استان خراسان رضوی در سال ۱۳۹۸ روز پنجشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ در محل اتاق جلسات سازمان بسیج اساتید استان با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر شریف صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم آغاز شد.

در ابتدای جلسه آقای دکتر بذرافشان ضمن تبریک سال جدید و اعیاد شعبانیه، در خصوص دستور جلسه توضیحاتی ارائه نمودند.

پس از آن حجت الاسلام و المسلمین دکتر نقی زاده با استفاده از یکی از خطبه های نهج البلاغه به حکمت بارش باران و برخی خرابی هایی که در این زمینه صورت می پذیرد پرداختند و آن را برای بعضی امتحان و برای برخی دیگر عذاب الهی دانستند.

در ادامه آقای احمدآبادی به بیان اخبار و تحلیل مسائل سیاسی ایران و جهان پرداختند.

در ادامه مطالبی در خصوص اردوی راهیان نور دریایی، نامه های ابلاغی سازمان بسیج اساتید کشور، آغاز فعالیت اندیشکده های کانون های استان، تشکیل گروههای مسئله محور کانونها و … مطرح و مدیران کانونها نظرات خود را در این زمینه ها اعلام نمودند.

این جلسه در ساعت ۹:۳۰ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم به پایان رسید.

جلسه شورای مرکزی کانون ۲۱ فروردین ۱۳۹۸

اولین جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی در سال ۱۳۹۸ رأس ساعت ۶ روز چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ در محل اتاق جلسات مؤسسه آموزش عالی خراسان با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر شریف صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم آغاز شد.

در ابتدای جلسه آقای رجبی ضمن تبریک سال جدید و اعیاد خجسته شعبان المعظم، برای حاضران توفیق کسب فیض زیاد از این ایام و ایجاد آمادگی لازم برای ورود به ماه مبارک رمضان را از خداوند متعال درخواست کرد.

پس از آن حجت الاسلام و المسلمین دکتر خوشحال در خصوص حلقه های صالحین و فعالیتهایی که در این زمینه می توان در کانون بسیج اساتید دانشگاه انجام داد، توضیحاتی ارائه نمودند و گفتند ایجاد همدلی و تربیت حس مسؤولیت پذیری از مهم ترین اهداف حلقه های صالحین است.

آقای دکتر آذرباد پیشنهاد بررسی و بازنگری مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز را با توجه به تغییرات صورت گرفته، ارائه نمودند و مقرر گردید این کار توسط معاون توسعه منابع انسانی به روز رسانی و پیگیری شود.

آقای رجبی با توجه به بند ۵ دستور جلسه، برنامه ریزی جهت کمک رسانی به مناطق سیل زده گفت: با توجه به مشکلات فراوانی که هموطنان آسیب دیده از سیل متحمل شده اند و همچنین لزوم همدلی، ایجاب می کند تا راه حل هایی برای امداد رسانی در نظر گرفته و اجرا گردد.

سپس موضوعاتی از قبیل فعالیتهای سال ۱۳۹۸ کانون، برنامه های گرامیداشت هفته معلم، ادامه فعالیت کانون در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و … مطرح و اعضای حاضر نظرات خود را در این زمینه ها اعلام نمودند.

این جلسه در ساعت ۷:۴۵ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم به پایان رسید.

میلاد سرداران کربلا

روزی که شـود اذا الســــماء انفطـــــرت

وانـــگه که شــود اذا النجـــوم انکـــدرت

من دامـــن تـــو بـگیرم انـــدر سُئلـــت

گویــــم صنـــما، بأیّ ذنـــب قــتـــلت؟

عشــق ِ تــو مرا الســت منکم ببعیـــد

هجـــر ِ تـــو مـــرا ان عذابی لشــــدید

بر کنـج ِ لبــت نوشته یحیـــی و یمیــت

من مات من العشق، فقد مات شهید

موالید فرخنده و با سعادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین و روز پاسدار، علمدار دلاور کربلا حضرت ابوالفضل العباس و روز جانباز و پیام آور قیام عاشورا حضرت امام زین العابدین علیهم صلوات الله اجمعین را به همه عزیزان، خصوصاً اساتید گرانقدر بسیجی تبریک و تهنیت عرض می کنیم.

عید مبعث

خلوت غار حرا را آشوبى بر آشفته است ، نسیم آسمانى همراز روحى گشته که مانوس با آسمان است ، ستاره اى که با فروغش آتشکده ها را به دست غروب سپرد و کنگره هاى کاخ استبداد کسرى را فرو ریخت ، اینک پیام رسالت نجوا می کند.

فروغ نگاهش گرما بخش ساقه هاى شکننده و ظریفى میشود که زیر خروارها، خاک جاهلیت خرد میشدند. خنکناى گواراى کلامش ، آتش نمرودیان را به خاکستر مى نشاند.بد بیضائى او بساط سحر و کفر و عناد درهم مى ریزد، دم مصطفائیش ، عطر خوشبوى زندگى مى پراکند، دلهاى فرو مرده در انتظار قاصد بیداریند.
آرى محمد (ص) قاصد بیدارى دلها می شود، آرى محمد (ص ) عازم پیکار با بت ها میشود. کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی این عید سعید را به تمامی مسلمانان جهان بویژه اساتید بسیجی تبریک و تهنیت عرض می نماید.

روز جمهوری اسلامی

در ۱۲فروردین ۱۳۵۸ ثمره مبارزات ضد سلطنتی و طاغوتی و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران به بار نشست و نظام جمهوری اسلامی ایران استقرار یافت.

در زمان تعیین نظام سیاسی کشور پس از سرنگونی نظام طاغوت شاهنشاهی «جمهوری دمکراتیک»، «جمهوری»، «حکومت اسلامی» و … از جمله نظامهای بود که مطرح شد، ولی امام راحل از همان ابتدا تاکید فراوانی بر استقرار نظام حکومتی جمهوری اسلامی داشتند، به طوری که برجمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر تاکید کردند.

ملت ایران در آغاز دهه چهارم استقرار «استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی» با تجدید پیمان با آرمانهای امام خمینی (ره) معمارکبیر انقلاب اسلامی و شهیدان به خون خفته خود بار دیگر بر حفظ این آرزشها پای می‌فشارد و روز «جمهوری اسلامی» را به عنوان یکی از ماندنی ترین روزهای تاریخی این سرزمین گرامی می‌دارد.

شهادت امام موسی کاظم(ع)

۱۲ فروردین مصادف با بیست و پنجم رجب ،سالروز شهادت امام موسی کاظم (علیه السلام)، در سال ۱۸۳ هجری را  خدمت تمامی محبان اهل البیت بخصوص اساتید بسیجی  تسلیت عرض می نماییم.