شب قدر

شب قدر، شبی است که همه مقدرات سالانه انسان با ملاحظه، اراده، اختیار و قابلیت های انسان تقدیر می گردد. طبق روایات ما شیعیان ،شب قدر یکی از شب های نیمه دوم ماه رمضان و یکی از شب های نوزدهم ،بیست و یکم و به احتمال زیادتر، بیست و سوم ماه مبارک رمضان است. دراین شب – که شب نزول قرآن به شمار می آید – امور خیر و شر مردم، ولادت، مرگ، روزی، حج، طاعت، گناه و خلاصه هر حادثه ای که در طول سال متناسب با اراده، دعا و قابلیت انسان واقع می شود، تقدیر می گردد. ضربت خوردن حضرت علی بن ابی طالب (ع) در روز ۱۹ ماه رمضان و به شهادت رسیدن ایشان در روز ۲۱ ماه رمضان بر اهمیت این شبها افزوده است. از تمامی مسلمانان بخصوص اساتید بسیجی در این شبهای قدر التماس دعا داریم.

فتح خرمشهر

مقاومت مردم خرمشهر، حماسه ای از یاد نرفتنی است؛ چرا که مردم این شهر در حالی به مبارزه با دشمن پرداختند که از پیش برای این تهاجم و تجاوز آمادگی نداشتند. سوم خرداد و فتح خرمشهر، آیینه گویایی از تاریخ و جغرافیای دفاع مقدس و جهاد آگاهانه و شجاعت مظلومانه ملت ایران است.

سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر نقطه اوج پیروزی جبهه حق و حقیقت و تحقق وعده الهی است.
رزمندگان اسلام و پاسداران مدافع میهن اسلامی با مقاومت جانانه و ایثار و از خود گذشتگی مثال زدنی، خرمشهر عزیز را به دامان میهن اسلامی بازگردانده و حماسه‌ای به یادماندنی خلق کردند.

این پیروزی درخشان برتمامی هموطنان بالاخص اساتید بسیجی مبارک باد.

میلاد امام حسن مجتبی(ع)

پانزده روز ریاضت را دراین ماه طاعت، یک نفس دویده ‏ایم تا در بشارت ولادت او،
مژده عشق بشنویم و مژدگانی مهر بگیریم.
او که از اشراق مهربانی‏ها طلوع کرده و در بستر بخشندگی، دامن گسترده اسـت
ولادت امام حسن مجتبی (ع)مبارک

جلسه شورای مرکزی کانون

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی ساعت ۱۸ روز شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در منزل یکی از اعضای شورای مرکزی و با تلاوت آیات نورانی قرآن مجید و ذکر شریف صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم آغاز شد.

در ابتدای جلسه آقای رجبی ضمن خیرمقدم به حاضران و تبریک حلول ماه مبارک رمضان، با ذکر حدیثی همگان را به بهره برداری هر چه بیشتر از این ماه پرفیض توصیه کرد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین دکتر خوشحال در حلقه صالحین، دعای پرفیض افتتاح را موضوع بحث خود قرار داده و نکات زیبایی را از این دعا به اطلاع حاضران رساندند.

در ادامه مواردی مثل برنامه گرامی داشت سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید، ارسال پاسخ نامه درخواست گزارش فعالیتها و آمار اعضای بسیج اساتید دانشگاه به بسیج اساتید دانشگاه جامع مرکز، برنامه های سال ۱۳۹۸ و … مطرح شد و حاضران نظرات خود را در این خصوص ارائه نمودند.

این جلسه با برگزاری نماز جماعت مغرب و عشاء و صرف افطار به پایان رسید.

ماه خدا

نوروز دل مومن، ماه رمضان آمد 
آن شوق ز جان رفته، برگشته به جان آمد 
آریم دمی تا یاد، از فصل خزان خود 
این ماه بهارستان، هنگام خزان آمد 
چون سیلی آگاهی بر گوش گران ما 
این ماه دل آگاهی چون بانگ اذان آمد 
تا عقل به کار آرد، تا عشق به بار آرد 
گویا که چو «بسم الله» از دل به زبان آمد 
شیرینی ناتکرار دارد همه اوقاتش 
این ساعت ناتکرار، تکرار چه سان آمد 
پیغام خدا آید از بهر پیمبرها 
پیغام خدا این دم، بهر همگان آمد

روز معلم مبارک

۱۲ اردیبهشت ماه مصادف است با سالروز شهادت متفکر بزرگ جهان اسلام، استاد شهید مرتضی مطهری که این روز را به پاس زحمات این معلم گرانقدر به عنوان روز معلم نامگذاری کرده اند، این روز را به تمامی معلمان و اساتید دلسوز و فداکار ایران اسلامی، بخصوص اساتید گرانقدر بسیجی خجسته و گرامی باد.

روز معلم