سلام بر محرم

“السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین”

باز محرم رسید/ماه عزای حسین / سینه ی ما میشود/ کرب و بلای حسین /کاش که ترکم شود /غفلت و جرم و گناه

فرا رسیدن ماه محرم ماه عزای سرور و سالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین بر تمامی آزادگان جهان تسلیت باد

جلسه شورای مرکزی ۶ شهریورماه ۱۳۹۸

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی ساعت ۶ روز چهارشنبه ۶ شهریور ماه ۱۳۹۸ با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر شریف صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم، در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان آغاز به کار کرد.

در ابتدای جلسه آقای رجبی در باره موضوعات مورد بحث در جلسه که گردهمایی اعضای کانون بسیج اساتید دانشگاه و سرکشی به اردوی جهادی دانشجویان در محل روستای سیل زده روداب سبزوار بود، توضیحاتی را ارائه کرد.

سپس حجت ‌الاسلام و المسلمین امینی در حلقه صالحین ضمن تبریک ایام و مخصوصاً موضوع مباهله، مختصری در رابطه با این اتفاق مهم تاریخی و نحوه اجرای آن توسط پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم توضیحاتی را ارائه کردند و با توجه به ایام شهریور و شهادت شهید رجایی و باهنر، به ذکر خاطره‌ای از دکتر موسوی زرگر که وزیر بهداشت کابینه شهید رجایی بودند پرداختند. ایشان می­گوید یک روز جمعه که کابینه جلسه داشت آقای رجایی به ما گفتند بعد از اتمام جلسه بیایید با هم به نماز جمعه برویم و من زیر انداز هم با خودم می آورم. همه پذیرفتند و پس از اتمام جلسه هیئت دولت، همه به اتفاق عازم نماز جمعه می‌شوند و می‌بینند که آقای رجایی یک زیلوی کهنه و مندرسی را همراه خودش به عنوان زیرانداز آورده است. آنها به وی می گویند زیرانداز شما همین بود که می گوید آری من فقط همین را دارم. خلاصه در محلی میان مردم این زیرانداز را انداخته و همه روی آن نشستیم. یک پیرمردی کنار من نشسته بود و مدام به این افراد نگاه می کرد و سر آخر طاقت نیاورد و برگشت به من گفت که این دولتی که بر سر کار هست معلوم میشه واقعا دولت اسلامی است. گفتم به چه دلیل؟

او گفت من آقایی که آن طرف نشسته را می شناسم اون آقای قندی وزیر پست و تلگراف و تلفن است و خیلی عجیبه که اینجوری کنار مردم نشسته در صف نماز جمعه.

من به ایشان گفتم که عجیب تر اینکه من بهت میگم اون آقایی که اون طرف نشسته آقای عباسپور وزیر نیرو و اون آقای دیگر کلانتری وزیر راه و ترابری، من خودم وزیر بهداشت و اون آقایی که جلو نشسته آقای رجایی وزیر آموزش و پرورش است.

بعد از صحبت های حاج آقای امینی آقای دکتر اطمینان در ارتباط با بحث مشکلات اجتماعی جامعه مطالبی را به اطلاع رساندند.

پس از آن موضوعات قابل طرح در جلسه مطرح و مطلبی که آقای اکبرپور به عنوان مسؤول برنامه ریزی گردهم آیی سازمانی کانون برای آقای رجبی فرستاده بودند قرائت شد و افراد در ارتباط با مطالب آقای اکبر پور نظرات خود را اعلام کردند.

پس از آن در ارتباط با اجرای بهینه نشست مقرر شد جلسه مسؤولین دفاتر برای توجیه و درگیر شدن ایشان در موضوع، روز شنبه ۲۳ شهریور ماه برگزار شود و در این مدت مدیریت منابع انسانی کانون، اسامی قطعی و نهایی مسؤولین دفاتر را آماده نماید.

در پایان مقرر شد برنامه دیدار با دانشجویان شرکت کننده در اردوی جهادی دانشگاه، روز پنج شنبه ۱۴ شهریور ماه به مقصد روستای سیل زده روداب سبزوار برگزار شود.

این جلسه در ساعت ۷:۴۰ دقیقه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم به کار خود پایان داد

غدیر خم

سبو مست از لبِ فرزانه ‏ات شد  /   غدیر  آمد پُر از خُم  خانه ‏ات شد
خدا را شکر از این دل ، چون سرانجام  /  سرِ عقل آمد و دیوانه ‏ات شد

عید سعید غدیر خم، روز اکمال دین و اتمام نعمت بر صاحب اصلی عصر و دوران، حضرت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، همه مسلمانان و محبان آل الله علیهم السلام خصوصاً اساتید محترم بسیجی خجسته و مبارک باد.

جلسه شورای مرکزی کانون ۲۳ مرداد ۱۳۹۸

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی ساعت ۶ صبح روز چهارشنبه ۲۳ مردادماه ۱۳۹۸ با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر شریف صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم در محل سالن جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی برگزارگردید.

در ابتدای جلسه آقای رجبی ضمن خوشامدگویی به حاضران و تبریک اعیاد خجسته قربان و غدیر، صورتجلسه را قرائت کردند.

در ادامه جلسه و در حلقه صالحین، حجت الاسلام و المسلمین امینی محور سخنان خود را بر توضیح در خصوص کارهای اخلاقی، ضداخلاقی و کارهای عادی و معمولی قرار دادند. کارهای اخلاقی کارهایی است که هرکس بپسندد و بشنود آن را تحسین کند. ایشان از قول استاد شهید مطهری روایت کردند، پطرکبیر امپراطور روسیه در ایام آخر عمر خود کنار ساحل ایستاده بود که قایقی در هم شکسته و جوانی در حال غرق شدن بود، پطرکبیر بلافاصله درون آب پرید و جوان را نجات داد ولی بر اثر سرما، ذات الریه گرفت و فوت کرد.

ایشان ادمه دادند جوانی در بیابان حرکت میکرد به افرادی رسید که سر سفره بودند از آنها تقاضای تکه ای نان کرد و در کنار سفره سگی نشسته بود. آنها لقمه ای آماده کرده و گفتند لقمه را بین تو و سگ پرتاب می کنیم هر کدام زودتر به لقمه نان رسیدید، نان مال اوست. جوان زودتر به تکه ی نان رسید ولی با خود فکر کرد که از حیوان انتظار کار خوب نیست ولی من انسانم بنابر این نان را به سگ داد.

همانطور که در آیه ۹ سوره حشر آمده «و کسانی از انصار که پیش از مهاجران، در سرای هجرت و ایمان (مدینه) جای گرفته اند کسانی را که به سوی آنان هجرت کرده اند دوست دارند و در سینه های خود نیاز و چشمداشتی به آنچه به مهاجران داده شده نمی یابند و آنان را بر خود ترجیح می دهند گر چه خودشان را نیاز شدیدی باشد و کسانی را که از بخل و حرصشان بازداشته اند اینان همان رستگارانند.

کارهای ضد اخلاقی کارهایی است که صدام بعد از اینکه بخشی از خاک میهن ما را اشغال کرده بود زنانی که خانه ی خود را در خرمشهر ترک نکرده بودند شهید و جنازه آن ها را عریان به تیر برق آویزان کرده بود آنچه که صدام انجام داده بود ضداخلاقی است و آنچه را دلیرمردان ما انجام دادند و با اینکه چندین نفر شهید شدند، در نهایت موفق شدند جنازه هارا پایین بیاورند.

در ادامه جلسه استاد گرمه ای به تحلیل مسائل سیاسی پرداختند و گفتند: بحث مقاومت بحث با اهمیتی است که نگاه دقیق و عمیق مقام معظم رهبری برای تبیین استراتژی مقاومت فرمودند مقاومت از دستورات اسلامی است به این خوبی جواب دادند و شاهد تحولات اساسی بر اساس مقاومت ملت هستیم.

تدابیر مقام معظم رهبری طوری رقم خورد که این اتحاد در مقابل غرب جواب داد و در صفوف دشمن شکاف عمیقی ایجاد کرد و در حال حاضر عربستان و امارات برای نزدیک شدن به ایران از یکدیگر سبقت می گیرند و این به دنیا نشان داد که ایران حرفی برای گفتن دارد. آثار این تغییر حرکت، برخورد سعودی ها با کاروان حجاج ایرانی در سال جاری بود که با گل و شیرینی و خرما از کاروان حجاج استقبال کردند.

امیدواریم این مقاومت اثرات خود را روی بقیه مناطق هم بگذارد، در سودان، قاره آفریقا، نیجیریه و … انشاء الله این اتحاد بتواند باعث وحدت جهان اسلام و پایه ریزی ظهور حضرت مهدی علیه السلام گردد. ورود به عرصه های الهی است که باعث قوام این مقاومت می گردد.

در ادامه جلسه آقای رجبی در خصوص برنامه ریزی نشست سازمانی اساتید بسیجی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان که قرار است در هفته دفاع مقدس برگزار گردد، مطالبی را مطرح نمودند و مقرر شد اعضای شورای مرکزی برنامه پیشنهادی خود را تا جلسه آتی اعلام نمایند. همچنین آقای اکبرپور به عنوان مسؤول پیگیری و برنامه ریزی این نشست تعیین شدند.

جلسه در ساعت ۷:۴۰ دقیقه با ذکر صلوات به پایان رسید.

مشاوره انتخاب رشته تحصیلی

جلسه مشاوره انتخاب رشته تحصیلی برای داوطلبان کنکور سراسری ۱۳۹۸ روز سه شنبه ۲۲ مردادماه ۱۳۹۸ بعد از نماز مغرب و عشاء در محل مسجد و مجموعه فرهنگی حضرت قائم عجل الله تعالی فرجه الشریف و با حضور دو تن از اعضای شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آقای رجبی توضیحاتی را برای خواهران و برادران داوطلب به صورت عمومی ارائه نموده و سپس به تفکیک به پرسشهای شخصی افراد در این زمینه، توسط وی و سرکار خانم زعفری نژاد پاسخ داده شد.

عید سعید قربان

ز اسماعیل جان تا نگذری مانند ابراهیم /به کعبه رفتنت تنها نماید شاد شیطان را /کسی کو روز قربان، غیر خود را می کند قربان /نفهمیده است هرگز معنی و مفهوم قربان را

عید سعید قربان برتمامی مسلمین جهان بالاخص اساتید بسیجی تبریک عرض می شود.

عرفه

در زلال آفتاب نگاه خداوند قنوت عشق را عاشقانه به زمزمه می نشینیم در روز عرفه که سجاده ای به وسعت هستی گسترده است .

سلام بر جواد الائمه

چه اضطرابی دامن زمین را فرا می گیرد، آن گاه که دلش مزار امامی می شود. گویی در آن هنگام، دست و پایش می لرزد! زمین از اینکه باید گوهری را در میان بگیرد، بسیار ناخشنود است. اکنون زمین چه شرمسار است که تنها بیست و پنج بهار، او را مهمان خوانش دیده بود؛ او که جواد بود و جود، قطره ای از پیشانی بلندش؛ تقی بود و پرهیزکاری، سطری از صحیفه وجودش.

او که در همان خردسالی امام شد و در نوجوانی، رهگشای گره های فکری. که بی درنگ، دشوارترین پرسش را پاسخ می گفت و خبر از اتصال خویش به دریای علم الهی می داد.

برای هروله از «مروه» دلت تا «صفای» کاظمین، راهی نیست. در این حج ولایت و عشق همیشه در «سعی» باش؛ که بی «سعی» نمی توان به «صفای» جمال معصوم علیهم السلام رسید. 

تنها «بیست و پنج» سال بود که نسیم «هل اتی» می وزید و نهرهایی که از سرچشمه «طه» سیراب می شود، جاری بود. و چه زود، این نسیم از وزیدن افتاد و این عطر دل نواز، دامن برچید! اما، نه… چشم دلت را باز کن و ببین! هنوز آن نسیم در حال وزیدن است و این شمیم روح بخش به مشام می رسد.

سالروز شهادت نهمین مهر سپهر سروری، حضرت امام محمد بن علی جواد الائمه علیهم السلام را به همه مسلمانان، خصوصاً اساتید گرانقدر بسیجی تسلیت و تعزیت عرض می نماییم.