همایش اساتید بسیجی

همایش اساتید بسیجی دانشگاههای مشهد، روز جمعه ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۷ با حضور نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر در محل دانشکده مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در جمع اساتید بسیجی با تحلیل دو گفتمان غالب در جمهوری اسلامی که یکی متکی به توان و استعداد نیروهای جوان و انقلابی است و شعار اصلی آنها ما می توانیم است و با همین روحیه برهه های مختلف این کشور از جمله جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشته است و گفتمان دیگر که مذاکره و کنار آمدن با دشمن و بستن با کدخدا را با شعار ما نمی توانیم دنبال می کند، این موارد را مطرح نمود:

برخی مشکلات امروز کشور تصادفی نیست، غذا و خوراک اصلی مردم نان است و قانون می گوید که دولت مکلف است قبل از شروع سال زراعی قیمت خرید تضمینی گندم را اعلام نماید. در مهر و آبان امسال منتظر بودیم و اعلام نشد و در آذر قیمت آن را ۱۴۷۰ اعلام نموده و با سروصدای زیاد ۱۶۰۰ اعلام کردند؛ اما امروز شاهد آن هستیم که دلالان بیش از ۲۰۰۰ تومان گندم را به صورت نقد خریداری می کنند. پیام این مسئله آن است که دولت اعلام می کند گندم خود را به دلالان بدهید؛ از آن طرف وزیر کشاورزی در مجلس اعلام می کند آقای پژمانفر چرا اینقدر سروصدا می کنید تا التهاب ایجاد شود؟ ما ۱۵ روزه از اسپانیا گندم وارد می کنیم! در آنجا اعلام کردیم چرا همین مبلغی که به اسپانیا می دهید، به کشاورزان خود ما نمی دهید؟

بنده در زمان اربعین مشاهده کردم که دام های زنده در حال قاچاق است و پس از پایان اربعین اعلام کردیم که قاچاقچیان در حال قاچاق هستند؛ اما امروز شاهد هستیم همچنان قاچاق می شود و قیمت گوشت به ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

امروز در مشهد مقدس به بازرسان دستور داده اند که برای بازرسی نروید؛ برخی به دنبال ایجاد التهاب جامعه هستند تا مردم به مشکل بخورند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *