جلسه شورای مرکزی کانون ۱۹ تیرماه ۱۳۹۸

جلسه شوراى مرکزى کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمى کاربردى خراسان رضوى، روز چهارشنبه ١٩ تیرماه ۱۳۹۸ ساعت ۶ صبح در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع علمى کاربردى با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلى الله علیه و آله و سلم و قرائت آیات نورانى کلام الله مجید برگزار گردید.

در ابتداى جلسه آقاى رجبى ضمن خوشامدگویی و تبریک به مناسبت ایام خجسته دهه کرامت و میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک، على بن موسى الرضا علیه السلام به اعضاى حاضر در جلسه، دستور جلسه را قرائت کردند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین امینى در حلقه صالحین، محور بحث خود را بر بازگویی خاطره ای از دکتر فؤاد ایزدى تحلیل گر مسائل سیاسى قرار دادند و گفتند:

دو خصلت ارزشمندى که دکتر ایزدى از آن برخوردار بودند یکى این بود که اگر در حوزه ای کار نکرده بودند اعلام و فرد متخصصى را نیز معرفى میکردند  و دوم این که در پاسخ به سؤالات بسیار دقت نظر داشتند و معتقد بودند که پاسخ ها در جامعه مى تواند هزینه گزافى را براى نظام ایجاد کند که باید از آن پرهیز کرد.

و در قسمت دوم مبحث حلقه صالحین حجت الاسلام والمسلمین امینى تفسیر آیه ٧٠ سوره اسراء را محور قرار دادند که می فرماید: “هر آینه ما بنى آدم را گرامى داشته ایم و آنها را در خشکى و دریا (بر مرکب هاى راهوار) حمل کرده ایم و از نعمات پاکیزه روزى شان داده ایم و بر بسیارى از آنچه آفریده ایم برترى بخشیده ایم.” بر این اساس دو گونه دیدگاه براى انسان در اجتماع مى توان قائل شد. دیدگاه کرامت و دیدگاه حقارت و رفتارهاى ما در روابط اجتماعى از این دو دیدگاه نشأت میگیرد. دیدگاه اول براى انسان کرامت ذاتى قائل است و کرامت انسان را در اطاعت از خدا می داند و معتقد است که باید به انسان ها آموخت تا جز در برابر حق تعالى سر خم نکنند و جز او را بندگى ننمایند تا گوهر کرامت شان آسیب نبیند و به رشد و کمال برسند.

در دیدگاه دوم انسان از کرامت ذاتى بى بهره است و تفاوت این دو نگاه، رفتار انسان را در جامعه بشرى تعیین مى کند. فرعون قوم خود را حقیر و پست مى شمارد تا خودش را حاکم بر آنها بداند بنابراین عده اى همیشه سعى دارند که انسان را از حالت خدا پرستى خارج کرده و در وادى حقارت قرار داده تا زیر یوغ بندگى خود قرار دهند. ترک کردن وادى خداپرستى یعنى پذیرفتن حقارت و از دست دادن کرامت ذاتى انسان است.

در ادامه جلسه اعضاى حاضر مباحثى را پیرامون برنامه ریزى گردهمایی اعضاى بسیج اساتید دانشگاه جامع علمى کاربردى عنوان کردند و مقرر شد که این گردهمایی در روز جمعه پنجم مهر ماه برگزار گردد و هم چنین مقرر گردید که در حوزه معاونت توسعه نیروى انسانى پرونده هاى متقاضیان سریعتر کامل و در سیستم ثبت گردد.

و هم چنین بدون فوت وقت جلسه تبیین اندیشکده کارآفرینى با حضور اعضا برگزار گردد.

جلسه در ساعت ۷:۴۵ دقیقه با ذکر صلوات پایان پذیرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *