جلسه شورای مرکزی ۱۶ شهریور ۱۳۹۸

جلسه شورای مرکزی کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی ساعت ۶ روز شنبه ۱۶ شهریور ماه ۱۳۹۸ با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر شریف صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم، در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان آغاز به کار کرد.

در ابتداى جلسه آقاى رجبى ضمن خوشامدگویی به حاضران و تسلیت به مناسبت شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفایش دستور جلسه را قرائت کردند.

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین امینى در حلقه صالحین، محوریت سخنان خود را بر فضیلت زیارت عاشورا  به نقل از امام صادق علیه السلام قرار داده و گفتند: زیارت عاشورا حدیث قدسى است و ذات پروردگار قسم خورده که هر کس اباعبدالله حسین را باخواندن این زیارت نامه، زیارت کند؛ زیارتش قبول و هر حاجتى دارد روا می گردد مگر دشمنان اهل بیت و در محضر ملائک خودش شاهد گرفته و به همه این بشارت داده میشود.

در ادامه جلسه، استاد گرمه اى در تحلیل سیاسى مسائل روز جامعه گفتند؛ همواره در طول تاریخ دو نوع دیدگاه وجود داشته، دیدگاه سازش و مذاکره و کوتاه آمدن و دیگر دیدگاه مبارزه و درگیر شدن و مقاومت با دشمن و ماجراى کربلا از مصادیق همین دیدگاه است. 

در شرایط فعلى، اگر لبنان و فلسطین نگاه مقاومت نداشتند امروز وضعیت مردم این دو کشور چگونه بود؟ این مقاومت ها باعث ذلت صهیونیست شد و جواب داد. 

مقاومت همیشه عزت آور بوده و عزت جمهورى اسلامى در مقاومت است و بحمدالله این دیدگاه جواب هم داده است.

در ادامه جلسه، در مورد گردهمایی مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز که در تاریخ ٢٣ شهریور ماه برگزار میگردد، مباحثى از سوى اعضاى حاضر در جلسه شوراى مرکزى مطرح گردید و مقرر شد آقاى علیمرادى با مسؤولان دفاتر تماس گرفته و ضمن اطلاع رسانى به آنها، آن دسته از مراکزى که تا کنون نسبت به معرفى مسؤول دفتر بسیج اساتید خود اقدامى انجام نداده مشخص و اقدام نمایند و در این راستا نیز مقرر گردید آقاى دکتر آذرباد طى نامه اى از طریق واحد استانى دانشگاه جامع علمى کاربردى این مهم را براى حصول نتیجه یارى کنند.

در ادامه آقاى اکبرپور گزارشى از اقدامات انجام گرفته براى جلسه گردهمایی اعضاى بسیج اساتید که در تاریخ پنجم مهرماه در ایام هفته دفاع مقدس برگزار میگردد را به سمع و نظر حاضران رساندند و نکته نظرهایی هم از سوى حاضران براى  برپایی هر چه باشکوهتر این نشست مطرح گردید. 

جلسه در ساعت ۷:۵۸ دقیقه با ذکر صلوات پایان پذیرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *