جلسه مسؤولان دفاتر مراکز

جلسه هماهنگی مسؤولان دفاتر بسیج اساتید مراکز علمی کاربردی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خراسان رضوی در روز شنبه ۲۳ شهریور ماه ۱۳۹۸ در محل اتاق جلسات دانشگاه جامع واحد استانی با تلاوت آیات نورانی قرآن کریم و ذکر صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله علیه واله و سلم برگزار شد.

در ابتدای جلسه آقای رجبی مدیر کانون بسیج اساتید دانشگاه، هدف از برگزاری جلسه را توجیه، تشریک مساعی و همکاری در برگزاری هر چه بهتر همایش سازمانی کانون بسیج اساتید دانشگاه که روز پنجم مهر ماه سال جاری و در ایام هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد، بیان کردند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین امینی و در حلقه صالحین، در خصوص احترام ماه محرم که آغاز سال قمری هست و حرمت داشتن این ماه، مطالبی را به اطلاع حاضران رساندند و گفتند که این احترام حتی در زمان جاهلیت هم مورد توجه انسانهای آن زمان بوده است ولی امت رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم با کارها و اقداماتی که در در این ماه و در کربلا آن هم با خاندان و خانواده پیامبر گرامی اسلام کردند، حتی از مردم جاهلیت بدتر و نامناسب تر بوده است.

ایشان در ادامه حدیث شریف حضرت امام علی بن موسی الرضا علیه السلام را به فردی به نام ابن شبیب مطرح کرده و توضیحاتی درباره آن ارائه نمودند.

سپس موضوع جلسه گردهمایی مطرح شد و آقای رجبی توضیحاتی را در خصوص سین اجرایی و میهمانان دعوت شده و کارهایی که مسؤولین محترم دفاتر باید انجام بدهند را توضیح داد.

مهمان ویژه این جلسه آقای دکتر حبیب زاده معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین کشور بودند که در جمع مسؤولین دفاتر حضور پیدا کردند و مطالبی را مطرح نمودند.

ایشان به کارکرد اساسی ماه محرم و جلسات عزاداری امام حسین علیه السلام که به عنوان منبع قدرت برای جمهوری اسلامی ایران مطرح است، پرداختند و آسیب ها و مشکلات موجود در این جلسات و عوامل مؤثر در این جلسات که عالم، مداح و شرکت کنندگان در این مراسم هست را هر کدام جداگانه بررسی کردند و تهدیداتی که در حال حاضر برای این منابع قدرت، وجود دارد را توضیح دادند.

دکتر حبیب زاده عزتمندی، امیدواری و انسجام ملی را که به عنوان موتور پیشران پیشران نظام و انقلاب اسلامی هست از محورهای اساسی قدرتمندی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران بیان کردند و در پایان گفتند که ما به عنوان اعضای بسیج باید مراقبت هایی داشته باشیم که اقتدار و عزت کشور آسیب نبیند.

این مراقبت ها مسائلی مثل رونق سیاسی، ادبیات حمایتی از دولت (با حفظ تذکر به اشتباهات و اشکالات موجود) و همچنین تشریح دستاوردهای کلی نظام جمهوری اسلامی ایران است که باید مورد توجه ما قرار بگیرد.

در پایان برای اجرایی و عملی شدن مناسب همایش مقرر شد نامه ای از طرف کانون بسیج اساتید برای مراکز ارسال و رؤسای محترم مراکز در جریان این کار قرار گیرند.

همچنین دعوت نامه و پوسترهای طراحی شده برای این مراسم، توسط روابط عمومی کانون به نمایش درآمد و حاضران نظرات خود را ارائه نمودند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *